Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walt Disney bij winnaars op Wall Street na resultaten

Walt Disney bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walt Disney was donderdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse entertainment- en mediaconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Ook zag het bedrijf het aantal abonnees bij zijn streamingdienst Disney+ weer stijgen, met bijna 7 miljoen. De afgelopen kwartalen liep het aantal abonnees juist nog terug. Daarnaast namen de bezoekersaantallen in de themaparken in Shanghai en Hongkong toe. Het aandeel werd ruim 6 procent hoger gezet.

Warner Bros. Discovery steeg 4 procent. Het entertainmentconcern raakte een dag eerder bijna een vijfde van zijn beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten. Zo daalden de inkomsten die de filmstudio's haalden uit televisieseries, omdat nieuwe afleveringen uitbleven door stakingen bij scriptschrijvers en acteurs. Na een staking van bijna vier maanden hebben de acteursbond SAG-AFTRA en de Hollywoodstudio's inmiddels een voorlopig akkoord bereikt. Branchegenoot Paramount won 4,6 procent.

Toespraak Fed-baas Powell

De algehele stemming op Wall Street bleef opnieuw terughoudend. Beleggers wachten op een nieuwe toespraak van de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell. Woensdag sprak Powell ook al, maar liet hij niets los over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De beurzen in New York zijn in de afgelopen weken flink gestegen door de hoop dat de Fed klaar is met het verhogen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 34.130 punten. De brede S&P 500 steeg een fractie tot 4384 punten. Ook techgraadmeter Nasdaq bleef vrijwel onveranderd op 13.648 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wisten woensdag de langste winstreeks in twee jaar tijd voort te zetten.

Dollar- en oliekoers

Lyft zakte ruim 4 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (min 0,4 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 8 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.

De euro was 1,0710 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 76,35 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder, op 80,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

5 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

6 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

7 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

8 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

8 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

9 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

10 uur geleden