Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walt Disney bij winnaars op Wall Street na resultaten

Walt Disney bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walt Disney was donderdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse entertainment- en mediaconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Ook zag het bedrijf het aantal abonnees bij zijn streamingdienst Disney+ weer stijgen, met bijna 7 miljoen. De afgelopen kwartalen liep het aantal abonnees juist nog terug. Daarnaast namen de bezoekersaantallen in de themaparken in Shanghai en Hongkong toe. Het aandeel werd ruim 6 procent hoger gezet.

Warner Bros. Discovery steeg 4 procent. Het entertainmentconcern raakte een dag eerder bijna een vijfde van zijn beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten. Zo daalden de inkomsten die de filmstudio's haalden uit televisieseries, omdat nieuwe afleveringen uitbleven door stakingen bij scriptschrijvers en acteurs. Na een staking van bijna vier maanden hebben de acteursbond SAG-AFTRA en de Hollywoodstudio's inmiddels een voorlopig akkoord bereikt. Branchegenoot Paramount won 4,6 procent.

Toespraak Fed-baas Powell

De algehele stemming op Wall Street bleef opnieuw terughoudend. Beleggers wachten op een nieuwe toespraak van de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell. Woensdag sprak Powell ook al, maar liet hij niets los over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De beurzen in New York zijn in de afgelopen weken flink gestegen door de hoop dat de Fed klaar is met het verhogen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 34.130 punten. De brede S&P 500 steeg een fractie tot 4384 punten. Ook techgraadmeter Nasdaq bleef vrijwel onveranderd op 13.648 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wisten woensdag de langste winstreeks in twee jaar tijd voort te zetten.

Dollar- en oliekoers

Lyft zakte ruim 4 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (min 0,4 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 8 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.

De euro was 1,0710 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 76,35 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder, op 80,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verbruik van vervuilende steenkool bereikt record, denkt IEA

PARIJS (ANP) - Het wereldwijde verbruik van steenkool bereikt dit jaar een recordhoogte, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). In de jaren tot en met 2030 daalt de vraag naar de relatief vervuilende fossiele brandstof licht, verwacht de belangrijke adviseur voor energiebeleid.

33 minuten geleden
Hackers dreigen gegevens premiumklanten Pornhub te publiceren

OTTAWA (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters dreigt gegevens van premiumklanten van pornowebsite Pornhub te publiceren. De hackers zeggen data te hebben gestolen en eisen nu losgeld van Pornhub.

37 minuten geleden
Beleggersclub VEB naar rechter om plannen kunstmestproducent OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de rechter om plannen van kunstmestproducent OCI te stoppen. Volgens de beleggersclub probeert de grootaandeelhouder van het aan de beurs in Amsterdam genoteerde chemiebedrijf kleinere beleggers "goedkoop af te schudden en klem te zetten".

58 minuten geleden
X klaagt startup aan om claimen naam en logo van Twitter

SAN JOSE (ANP/DPA) - X Corp, het bedrijf van Elon Musk, heeft een startup aangeklaagd vanwege een poging de oude naam en het iconische blauwe vogellogo van Twitter te claimen.

1 uur geleden
Nederlandse mosselproductie naar laagste niveau in dertig jaar

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse mosselproductie is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau in dertig jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dit vooral door natuurlijke factoren. Er stroomt bijvoorbeeld meer zoet water in de kweekgebieden, omdat het vaker regent. Ook is er minder voedsel voor de mosselen beschikbaar.

1 uur geleden
Armoede in Nederland toegenomen na wegvallen energietoeslag

DEN HAAG (ANP) - De armoede in Nederland is vorig jaar toegenomen, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat kwam onder andere doordat de energietoeslag voor mensen met een laag inkomen in 2024 wegviel. Die regeling zorgde in de voorgaande twee jaar juist voor een daling van de armoede.

1 uur geleden
Greenpeace pleit voor nieuwe taks op 'luxetickets'

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace pleit voor een nieuwe taks op businessclasstickets en eersteklastickets in de luchtvaartsector. Argument hiervoor is dat de stoelen van deze tickets veel meer ruimte innemen en dus vervuilender zijn.

7 uur geleden