Walt Disney bij winnaars op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Walt Disney was donderdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse entertainment- en mediaconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Ook zag het bedrijf het aantal abonnees bij zijn streamingdienst Disney+ weer stijgen, met bijna 7 miljoen. De afgelopen kwartalen liep het aantal abonnees juist nog terug. Daarnaast namen de bezoekersaantallen in de themaparken in Shanghai en Hongkong toe. Het aandeel werd ruim 6 procent hoger gezet.
Warner Bros. Discovery steeg 4 procent. Het entertainmentconcern raakte een dag eerder bijna een vijfde van zijn beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten. Zo daalden de inkomsten die de filmstudio's haalden uit televisieseries, omdat nieuwe afleveringen uitbleven door stakingen bij scriptschrijvers en acteurs. Na een staking van bijna vier maanden hebben de acteursbond SAG-AFTRA en de Hollywoodstudio's inmiddels een voorlopig akkoord bereikt. Branchegenoot Paramount won 4,6 procent.
Toespraak Fed-baas Powell
De algehele stemming op Wall Street bleef opnieuw terughoudend. Beleggers wachten op een nieuwe toespraak van de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell. Woensdag sprak Powell ook al, maar liet hij niets los over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De beurzen in New York zijn in de afgelopen weken flink gestegen door de hoop dat de Fed klaar is met het verhogen van de rente.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 34.130 punten. De brede S&P 500 steeg een fractie tot 4384 punten. Ook techgraadmeter Nasdaq bleef vrijwel onveranderd op 13.648 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wisten woensdag de langste winstreeks in twee jaar tijd voort te zetten.
Dollar- en oliekoers
Lyft zakte ruim 4 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (min 0,4 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 8 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.
De euro was 1,0710 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 76,35 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder, op 80,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
8 uur geleden