Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walt Disney bij winnaars op Wall Street na resultaten

Walt Disney bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walt Disney was donderdag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse entertainment- en mediaconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Ook zag het bedrijf het aantal abonnees bij zijn streamingdienst Disney+ weer stijgen, met bijna 7 miljoen. De afgelopen kwartalen liep het aantal abonnees juist nog terug. Daarnaast namen de bezoekersaantallen in de themaparken in Shanghai en Hongkong toe. Het aandeel werd ruim 6 procent hoger gezet.

Warner Bros. Discovery steeg 4 procent. Het entertainmentconcern raakte een dag eerder bijna een vijfde van zijn beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten. Zo daalden de inkomsten die de filmstudio's haalden uit televisieseries, omdat nieuwe afleveringen uitbleven door stakingen bij scriptschrijvers en acteurs. Na een staking van bijna vier maanden hebben de acteursbond SAG-AFTRA en de Hollywoodstudio's inmiddels een voorlopig akkoord bereikt. Branchegenoot Paramount won 4,6 procent.

Toespraak Fed-baas Powell

De algehele stemming op Wall Street bleef opnieuw terughoudend. Beleggers wachten op een nieuwe toespraak van de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell. Woensdag sprak Powell ook al, maar liet hij niets los over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De beurzen in New York zijn in de afgelopen weken flink gestegen door de hoop dat de Fed klaar is met het verhogen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 34.130 punten. De brede S&P 500 steeg een fractie tot 4384 punten. Ook techgraadmeter Nasdaq bleef vrijwel onveranderd op 13.648 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wisten woensdag de langste winstreeks in twee jaar tijd voort te zetten.

Dollar- en oliekoers

Lyft zakte ruim 4 procent. De taxidienst wist het verlies in het afgelopen kwartaal flink terug te dringen en zag de omzet stijgen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt na de goed ontvangen resultaten van de grotere concurrent Uber (min 0,4 procent) eerder deze week. Chipontwikkelaar Arm Holdings verloor ruim 8 procent na een voor beleggers tegenvallende kwartaalupdate.

De euro was 1,0710 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 76,35 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder, op 80,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

6 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

10 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

11 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

12 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

15 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

15 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

1 dag geleden