Walrus aangetroffen op strand van Petten
PETTEN (ANP) - Op het strand van Petten is in de nacht van zaterdag op zondag een walrus aangetroffen. Het dier leek volgens Zeehondencentrum Pieterburen in goede conditie. De walrus is inmiddels weer zelf terug de zee in gegaan. Mocht het dier, dat van het centrum de naam Thor heeft gekregen, weer worden gezien, dan wordt opgeroepen hem ruimte te geven en er melding van te maken bij het Zeehondencentrum.
Zeehondenwachters van het centrum hebben het dier in de nacht van zaterdag op zondag in de gaten gehouden. Het lijkt te gaan om een jongvolwassen mannetje, dat in goede conditie verkeert. "Als hij maar met rust wordt gelaten, gaat hij het wel redden", aldus een woordvoerder van het centrum.
Vorige zomer deed ook een walrus de Nederlandse wateren aan, een vrouwtje dat Freya werd genoemd. Ze gebruikte toen onder meer een Nederlandse onderzeeër van de Walrusklasse om uit te rusten. Freya zwierf destijds maandenlang door de Waddenzee en kwam uiteindelijk uit in Noorwegen.
Uitstapje naar Spanje
In Oslo werd het dier van ruim 600 kilo een zomerattractie, en permanent belaagd door nieuwsgierige mensen die daardoor volgens de autoriteiten gevaar liepen. Het roofdier klom in een fjord bij Oslo op bootjes. Freya zelf zou de belangstelling als stressvol hebben ervaren. Alle opties zijn zorgvuldig onderzocht, maar omdat het welzijn van het dier niet kon worden gegarandeerd, werd ze door de autoriteiten afgemaakt.
Waarom walrussen het de laatste jaren zuidelijker opzoeken, is volgens het Zeehondencentrum niet duidelijk. "In dezelfde periode dat Freya in de Waddenzee zwom, deed ook een walrus de Ierse en Schotse wateren aan. Dit dier plakte er zelfs een uitstapje naar Spanje en terug aan vast", aldus het centrum.
Honderden kilo's
Het centrum concludeert dat het wellicht een normalere verschijning aan onze kusten wordt. Het centrum acht het onwaarschijnlijk dat het deze dieren zal opvangen. In het verleden deed het Zeehondencentrum een keer een opvangpoging van een walrus. "Maar dat bleek geen doen met een dier van honderden kilo’s zwaar." Wel kan het centrum zorgen voor deskundigen die het dier observeren en daarom blijft melding doen gewenst als zo’n dier hier ergens opduikt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
4 uur geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
4 uur geledenBABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
13 uur geleden