Walmart zakt op positief Wall Street na tegenvallende cijfers
NEW YORK (ANP) - Walmart behoorde dinsdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurzen in New York, die flink opveerden na de recente koersdalingen. Het supermarktconcern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht door hogere kosten voor brandstoffen en lonen. Het bedrijf schroefde de winstprognoses terug. Topman Doug McMillon sprak van "ongewone omstandigheden", gezien de hoge inflatie in de Verenigde Staten. Het aandeel verloor 8,6 procent.
Home Depot dikte daarentegen 3,1 procent aan. De doe-het-zelfketen presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht en verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar.
Verder waren er cijfers over de Amerikaanse detailhandelsverkopen. Die stegen in april op maandbasis met 0,9 procent. De winkelverkopen in maart werden opwaarts bijgesteld tot een plus van 1,4 procent.
De Dow Jones Index noteerde kort na opening 1,1 procent hoger, op 32.577 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4061 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ruim 2 procent tot 11.906 punten.
Twitter ging 0,7 procent omhoog na de verliezen van de afgelopen handelsdagen. Elon Musk liet weten alleen door te gaan met zijn overname van Twitter als het socialemediaplatform zijn beweringen over het aandeel nepaccounts op de berichtendienst kan onderbouwen. De topman van autofabrikant Tesla (plus 3,4 procent) had de overnamedeal eerder al tijdelijk in de wacht gezet omdat hij meer duidelijkheid wil over het aantal spamaccounts bij Twitter.
Citigroup
Citigroup won 5,6 procent doordat Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, in het eerste kwartaal voor bijna 3 miljard dollar aan aandelen van de bank heeft gekocht.
United Airlines steeg 5,2 procent. De luchtvaartmaatschappij verhoogde haar omzetverwachting voor het huidige kwartaal vanwege het sterke herstel van de vraag naar tickets.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
3 uur geleden