Walmart wil 40.000 extra werknemers voor feestdagenseizoen
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Amerikaanse supermarktconcern Walmart wil voor het komende feestdagenseizoen 40.000 extra werknemers aannemen om te helpen met de drukte in winkels en onlinebestellingen. Dat zijn er minder dan de 150.000 extra krachten die het grootste supermarktbedrijf van de Verenigde Staten vorig jaar aannam voor de feestdagenperiode die loopt tussen Thanksgiving en nieuwjaarsdag.
Walmart is de grootste private werkgever van de VS. Het bedrijf zegt eerst te vragen aan huidige werknemers of ze meer uren willen draaien met de feestdagen, de drukste periode van het jaar voor winkeliers in de VS. Daarna gaat Walmart kijken naar krachten van buitenaf.
Mogelijk is Walmart wat terughoudender met het aannemen van extra tijdelijk personeel vanwege de hoge inflatie. Daardoor houden Amerikanen de hand meer op de knip. Een topbestuurder van het bedrijf zei dinsdag wel dat klanten nog steeds geld uitgeven, met name voor speciale gelegenheden zoals feestdagen. Hij zei dan ook optimistisch te zijn ondanks de zorgen rond inflatie.
De komende tijd gaan meer grote Amerikaanse bedrijven hun plannen voor extra personeel met de feestdagen bekendmaken. Zo neemt ook webwinkel Amazon veel extra mensen in dienst voor die periode. Pakketbezorger UPS heeft gezegd voor deze feestdagen 100.000 extra werknemers in dienst te nemen om te helpen met bezorging en distributie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
9 minuten geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
40 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
6 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
17 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
18 uur geleden