Walmart wil 40.000 extra werknemers voor feestdagenseizoen
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Amerikaanse supermarktconcern Walmart wil voor het komende feestdagenseizoen 40.000 extra werknemers aannemen om te helpen met de drukte in winkels en onlinebestellingen. Dat zijn er minder dan de 150.000 extra krachten die het grootste supermarktbedrijf van de Verenigde Staten vorig jaar aannam voor de feestdagenperiode die loopt tussen Thanksgiving en nieuwjaarsdag.
Walmart is de grootste private werkgever van de VS. Het bedrijf zegt eerst te vragen aan huidige werknemers of ze meer uren willen draaien met de feestdagen, de drukste periode van het jaar voor winkeliers in de VS. Daarna gaat Walmart kijken naar krachten van buitenaf.
Mogelijk is Walmart wat terughoudender met het aannemen van extra tijdelijk personeel vanwege de hoge inflatie. Daardoor houden Amerikanen de hand meer op de knip. Een topbestuurder van het bedrijf zei dinsdag wel dat klanten nog steeds geld uitgeven, met name voor speciale gelegenheden zoals feestdagen. Hij zei dan ook optimistisch te zijn ondanks de zorgen rond inflatie.
De komende tijd gaan meer grote Amerikaanse bedrijven hun plannen voor extra personeel met de feestdagen bekendmaken. Zo neemt ook webwinkel Amazon veel extra mensen in dienst voor die periode. Pakketbezorger UPS heeft gezegd voor deze feestdagen 100.000 extra werknemers in dienst te nemen om te helpen met bezorging en distributie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
17 minuten geledenBREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.
5 uur geleden