Walmart wil 40.000 extra werknemers voor feestdagenseizoen
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Amerikaanse supermarktconcern Walmart wil voor het komende feestdagenseizoen 40.000 extra werknemers aannemen om te helpen met de drukte in winkels en onlinebestellingen. Dat zijn er minder dan de 150.000 extra krachten die het grootste supermarktbedrijf van de Verenigde Staten vorig jaar aannam voor de feestdagenperiode die loopt tussen Thanksgiving en nieuwjaarsdag.
Walmart is de grootste private werkgever van de VS. Het bedrijf zegt eerst te vragen aan huidige werknemers of ze meer uren willen draaien met de feestdagen, de drukste periode van het jaar voor winkeliers in de VS. Daarna gaat Walmart kijken naar krachten van buitenaf.
Mogelijk is Walmart wat terughoudender met het aannemen van extra tijdelijk personeel vanwege de hoge inflatie. Daardoor houden Amerikanen de hand meer op de knip. Een topbestuurder van het bedrijf zei dinsdag wel dat klanten nog steeds geld uitgeven, met name voor speciale gelegenheden zoals feestdagen. Hij zei dan ook optimistisch te zijn ondanks de zorgen rond inflatie.
De komende tijd gaan meer grote Amerikaanse bedrijven hun plannen voor extra personeel met de feestdagen bekendmaken. Zo neemt ook webwinkel Amazon veel extra mensen in dienst voor die periode. Pakketbezorger UPS heeft gezegd voor deze feestdagen 100.000 extra werknemers in dienst te nemen om te helpen met bezorging en distributie.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.
59 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.
2 uur geleden