
Walmart verhoogt loon honderdduizenden winkelmedewerkers
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse winkelketen Walmart verhoogt het salaris van een groot deel van zijn personeel. Ruim 565.000 werknemers van de winkels van het bedrijf krijgen minimaal 1 dollar per uur extra. Met de stap wil het bedrijf aantrekkelijker worden voor werkzoekenden.
Door de verhoging komt het gemiddelde loon per uur van het bedrijf uit op 16,40, zo geeft Walmart aan. Volgens topman John Furner is het derde loonsverhoging die Walmart in een jaar geeft aan zijn personeel.
Net als in veel andere landen is de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten krap. Veel bedrijven doen er daarom van alles aan om aantrekkelijker te zijn voor werkzoekenden. Tegelijkertijd zijn veel Amerikanen na de coronacrisis niet meer geneigd terug te gaan naar baantjes waar ze nauwelijks van rond kunnen komen en zijn tijdens de coronapandemie banen waarin mensen in contact komen met klanten niet populair.
Walmart is dan ook niet de enige die de lonen verhoogde. Branchegenoten als Target en Costco deden dat al eerder en bieden ook een hoger startsalaris. Ook fastfoodketens als McDonald's en Chipotle schroefden de salarissen al omhoog.
In de VS is bovendien al enige tijd een beweging gaande om het landelijke minimumloon te verhogen naar 15 dollar per uur. Dat is nu nog 7,25 dollar en is al twaalf jaar niet meer verhoogd. Verschillende staten hebben wel een hoger minimumloon in de wet staan.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.
13 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
16 uur geleden