Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020

Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020

BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse winkelconcern Walmart heeft in het tweede kwartaal de omzet opgevoerd. Daarmee deed het bedrijf dat warenhuizen, supermarkten, maar ook een grote webshop en een soort groothandels met lidmaatschapssysteem uitbaat het beter dan verwacht. In het tweede kwartaal van 2020 maakte Walmart namelijk een flinke omzetsprong toen Amerikanen aan het begin van de coronacrisis massaal zaken als toiletpapier en houdbare voedingsmiddelen gingen hamsteren.

Die groei kwam eigenlijk op alle vlakken tot stand, liet topman Doug McMillon weten. Zo vergrootte Walmart zijn marktaandeel op het gebied van boodschappen, maar verkocht het bedrijf ook meer via zijn webwinkel. Van die webwinkel, waarmee Walmart wil concurreren met Amazon, maakten bovendien veel nieuwe handelaren gebruik. Ook kon het meer advertenties verkopen op de onlinewinkel. Verder werden meer Amerikanen lid van de groothandelswinkels van Sam's Club.

De totale omzet kwam uit op 141 miljard dollar, omgerekend zo'n 120 miljard euro. Vorig jaar was dat in het tweede kwartaal nog 137,7 miljard dollar. De nettowinst daalde wel naar 4,3 miljard dollar, maar dat kwam omdat er vorig jaar een eenmalige bate van 3,2 miljard dollar de boeken in ging.

Walmart werd dan ook positiever over heel het jaar. Zowel de omzet als de winst vallen hoger uit dan eerder voorzien, denkt het bedrijf nu.

Meer uit Financieel

ACM-onderzoek mogelijk misbruik Biogen machtspositie MS-medicatie

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is een onderzoek gestart naar geneesmiddelenfabrikant Biogen. Het bedrijf heeft mogelijk zijn machtspositie rondom medicatie voor multiple sclerose (MS) misbruikt. De waakhond onderzoekt de wijze waarop Biogen bloedtesten beschikbaar stelt. Dit kan gevolgen hebben voor prijs, aanbod en keuzevrijheid.

31 minuten geleden
Tesla stopt in Texas met productie Cybertruck

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla is van plan in de loop van volgend jaar te stoppen met de productie van de Cybertruck in zijn grote fabriek in Texas, heeft topman Elon Musk gezegd. Het futuristische model werd ooit aangeprezen als concurrent van de pickups van gevestigde autofabrikanten, maar slaagde er maar niet in de massamarkt te veroveren.

37 minuten geleden
Brussel: persoonlijke TikTok-feed schadelijk voor mentaal welzijn

BRUSSEL (ANP) - De gepersonaliseerde feed van socialemediaplatform TikTok kan de mentale gezondheid van gebruikers in gevaar brengen. Dat stelt de Europese Commissie na onderzoek in een voorlopige conclusie. Dit geldt met name voor kwetsbare volwassenen en minderjarigen. Door de werking is de gepersonaliseerde feed van het platform ook in strijd met de Europese Digital Services Act (DSA). Daardoor dreigt ook een boete voor TikTok.

1 uur geleden
Funderingsspecialist Sif vreest voor voortbestaan

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.

2 uur geleden
Chinese CO2-uitstoot daalt sterkst sinds corona, ziet denktank

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.

3 uur geleden
Duitse industrie groeit opnieuw, hoop op einde stagnatie economie

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.

3 uur geleden
AEX-index over breed front omlaag na verkoopgolf in AI-sector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.

4 uur geleden