Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020

Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020

BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse winkelconcern Walmart heeft in het tweede kwartaal de omzet opgevoerd. Daarmee deed het bedrijf dat warenhuizen, supermarkten, maar ook een grote webshop en een soort groothandels met lidmaatschapssysteem uitbaat het beter dan verwacht. In het tweede kwartaal van 2020 maakte Walmart namelijk een flinke omzetsprong toen Amerikanen aan het begin van de coronacrisis massaal zaken als toiletpapier en houdbare voedingsmiddelen gingen hamsteren.

Die groei kwam eigenlijk op alle vlakken tot stand, liet topman Doug McMillon weten. Zo vergrootte Walmart zijn marktaandeel op het gebied van boodschappen, maar verkocht het bedrijf ook meer via zijn webwinkel. Van die webwinkel, waarmee Walmart wil concurreren met Amazon, maakten bovendien veel nieuwe handelaren gebruik. Ook kon het meer advertenties verkopen op de onlinewinkel. Verder werden meer Amerikanen lid van de groothandelswinkels van Sam's Club.

De totale omzet kwam uit op 141 miljard dollar, omgerekend zo'n 120 miljard euro. Vorig jaar was dat in het tweede kwartaal nog 137,7 miljard dollar. De nettowinst daalde wel naar 4,3 miljard dollar, maar dat kwam omdat er vorig jaar een eenmalige bate van 3,2 miljard dollar de boeken in ging.

Walmart werd dan ook positiever over heel het jaar. Zowel de omzet als de winst vallen hoger uit dan eerder voorzien, denkt het bedrijf nu.

Meer uit Financieel

Google haalt uit naar Brussel na enorme Europese boete

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Google heeft stevige kritiek op de Europese regels en de manier waarop die worden gehandhaafd. Het Amerikaanse techbedrijf kreeg donderdag een boete van 890 miljoen euro voor overtreding van de regels.

31 minuten geleden
Haventopman sluit nieuwe fabriekssluitingen in Rotterdam niet uit

ROTTERDAM (ANP) - Topman van de Rotterdamse haven Boudewijn Siemons kan niet uitsluiten dat er dit jaar nog fabrieken de deuren zullen sluiten. De industrie staat al langer onder druk in de haven. Investeringen in fabrieken lopen achter en dat is reden tot zorg, zegt Siemons.

40 minuten geleden
Prijs voor olie uit Midden-Oosten richting 100 dollar per vat

DEN HAAG (ANP) - De prijs voor Brentolie, oftewel olie uit onder meer het Midden-Oosten, is donderdag gestegen tot bijna 100 dollar per vat. De olieprijs stijgt verder door de nieuwe reeks aanvallen die de Verenigde Staten uitvoeren op Iran en Houthi's die Saudische tankers aanvallen op de Rode Zee.

1 uur geleden
EU-miljoenenboete voor Google om voortrekken van eigen diensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel legt Google een boete van 460 miljoen euro op vanwege het voortrekken van zijn eigen diensten in Google Search. Daarmee overtreedt het bedrijf de Digital Markets Act (DMA), concludeert de Europese Commissie. Winkels, hotelboekingen, transport of sportnieuws van moederbedrijf Alphabet komen bovenin de zoekresultaten van Google Search te staan, aldus de Commissie.

1 uur geleden
Verbouwen levert eigenaren kluswoning gemiddeld 178.000 euro op

DEN HAAG (ANP) - Een kluswoning werd in 2025 na een verbouwing gemiddeld 178.000 euro meer waard. Dat komt neer op een waardestijging van bijna de helft, meldt makelaarsvereniging NVM. In 2020 werd een opgeknapte kluswoning nog ongeveer 40 procent meer waard. Kopers moeten nog wel flink investeren om zo'n opknapwoning weer comfortabel en bewoonbaar te maken.

1 uur geleden
Ook interesse in doorstart voor papierfabriek Folding Boxboard

EERBEEK (ANP) - De curator van Folding Boxboard, een van de papierfabrieken in Eerbeek die failliet werd verklaard, ziet mogelijkheden voor een doorstart. Dat meldt hij desgevraagd aan ANP. Daarmee is er hoop voor beide failliete papierfabrieken in Eerbeek.

1 uur geleden
Meer olie via haven Rotterdam vanwege sluiting Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De overslag van olie en olieproducten in de Rotterdamse haven is het afgelopen halfjaar toegenomen vanwege de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De prijzen van ruwe olie en olieproducten zijn gestegen omdat de belangrijke zeestraat de afgelopen maanden grotendeels dicht was. Het is daardoor voor Europese raffinaderijen interessant om meer olie te importeren en te verwerken.

3 uur geleden