Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020

Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020

BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse winkelconcern Walmart heeft in het tweede kwartaal de omzet opgevoerd. Daarmee deed het bedrijf dat warenhuizen, supermarkten, maar ook een grote webshop en een soort groothandels met lidmaatschapssysteem uitbaat het beter dan verwacht. In het tweede kwartaal van 2020 maakte Walmart namelijk een flinke omzetsprong toen Amerikanen aan het begin van de coronacrisis massaal zaken als toiletpapier en houdbare voedingsmiddelen gingen hamsteren.

Die groei kwam eigenlijk op alle vlakken tot stand, liet topman Doug McMillon weten. Zo vergrootte Walmart zijn marktaandeel op het gebied van boodschappen, maar verkocht het bedrijf ook meer via zijn webwinkel. Van die webwinkel, waarmee Walmart wil concurreren met Amazon, maakten bovendien veel nieuwe handelaren gebruik. Ook kon het meer advertenties verkopen op de onlinewinkel. Verder werden meer Amerikanen lid van de groothandelswinkels van Sam's Club.

De totale omzet kwam uit op 141 miljard dollar, omgerekend zo'n 120 miljard euro. Vorig jaar was dat in het tweede kwartaal nog 137,7 miljard dollar. De nettowinst daalde wel naar 4,3 miljard dollar, maar dat kwam omdat er vorig jaar een eenmalige bate van 3,2 miljard dollar de boeken in ging.

Walmart werd dan ook positiever over heel het jaar. Zowel de omzet als de winst vallen hoger uit dan eerder voorzien, denkt het bedrijf nu.

Meer uit Financieel

AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

34 minuten geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

1 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

1 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

3 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

3 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

6 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

8 uur geleden