Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse winkelconcern Walmart heeft in het tweede kwartaal de omzet opgevoerd. Daarmee deed het bedrijf dat warenhuizen, supermarkten, maar ook een grote webshop en een soort groothandels met lidmaatschapssysteem uitbaat het beter dan verwacht. In het tweede kwartaal van 2020 maakte Walmart namelijk een flinke omzetsprong toen Amerikanen aan het begin van de coronacrisis massaal zaken als toiletpapier en houdbare voedingsmiddelen gingen hamsteren.
Die groei kwam eigenlijk op alle vlakken tot stand, liet topman Doug McMillon weten. Zo vergrootte Walmart zijn marktaandeel op het gebied van boodschappen, maar verkocht het bedrijf ook meer via zijn webwinkel. Van die webwinkel, waarmee Walmart wil concurreren met Amazon, maakten bovendien veel nieuwe handelaren gebruik. Ook kon het meer advertenties verkopen op de onlinewinkel. Verder werden meer Amerikanen lid van de groothandelswinkels van Sam's Club.
De totale omzet kwam uit op 141 miljard dollar, omgerekend zo'n 120 miljard euro. Vorig jaar was dat in het tweede kwartaal nog 137,7 miljard dollar. De nettowinst daalde wel naar 4,3 miljard dollar, maar dat kwam omdat er vorig jaar een eenmalige bate van 3,2 miljard dollar de boeken in ging.
Walmart werd dan ook positiever over heel het jaar. Zowel de omzet als de winst vallen hoger uit dan eerder voorzien, denkt het bedrijf nu.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat de misgelopen persoonlijke kortingen van klanten zoveel mogelijk automatisch oplossen. Dat meldt de supermarktketen in een brief die aan verschillende, maar niet alle klanten is verstuurd. AH haalde vanwege het cyberincident van vorige week uit voorzorg systemen offline, waardoor meerdere functies niet werkten.
20 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover snapt dat NS inflatie doorberekent in 2027, maar verzet zich tegen de extra 'inhaalindexatie' van 1 procentpunt. Rover reageert daarmee op de aangekondigde prijsstijging op treinkaartjes van NS in 2027 van gemiddeld 4,7 procent.
28 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Het Antwerpse havenbedrijf heeft dit jaar flink last gehad van handelsbarrières, dure energie, een zwakke Europese industrie, geopolitieke spanningen, een staking en een groot olielek. Hierdoor is de goederenoverslag van de op een na grootste haven van Europa in de eerste negen maanden van dit jaar gedaald. Om de groei weer aan te jagen, richt Port of Antwerp-Bruges zich op India.
32 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van enkele merken van Ahold Delhaize zijn toch weer offline. Eerder op dinsdagochtend werkten verschillende websites weer. Onder meer Food Lion en Giant Food waren bereikbaar. Later werden ze toch weer onbereikbaar. Hannaford en Stop & Shop hebben, voor zover bekend, nog helemaal niet online gestaan.
50 minuten geledenBOISE (ANP/AFP) - Werknemers van een fabriek van Micron Technology in Taiwan zijn van plan om donderdag te staken. Hiermee willen ze druk uitoefenen op het Amerikaanse chipbedrijf om met een "concreet winstdelingsplan" te komen, laat een vakbond die de werknemers vertegenwoordigt weten.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair verwacht dat de ticketprijzen in Europa volgend jaar met wel 20 procent kunnen stijgen door de hoge brandstofkosten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei topman Michael O'Leary dinsdag op een persconferentie in Brussel.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verhoogt de prijs van treinkaartjes en de meeste abonnementen volgend jaar met gemiddeld 4,7 procent. Daarmee stijgt de prijs van reizen met de trein harder dan de inflatie. De stijging is wel iets minder groot dan die van begin dit jaar, toen reizigers gemiddeld zo'n 6,5 procent meer gingen betalen.
2 uur geleden