Walmart presteert nog beter dan in hamsterkwartaal van 2020
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse winkelconcern Walmart heeft in het tweede kwartaal de omzet opgevoerd. Daarmee deed het bedrijf dat warenhuizen, supermarkten, maar ook een grote webshop en een soort groothandels met lidmaatschapssysteem uitbaat het beter dan verwacht. In het tweede kwartaal van 2020 maakte Walmart namelijk een flinke omzetsprong toen Amerikanen aan het begin van de coronacrisis massaal zaken als toiletpapier en houdbare voedingsmiddelen gingen hamsteren.
Die groei kwam eigenlijk op alle vlakken tot stand, liet topman Doug McMillon weten. Zo vergrootte Walmart zijn marktaandeel op het gebied van boodschappen, maar verkocht het bedrijf ook meer via zijn webwinkel. Van die webwinkel, waarmee Walmart wil concurreren met Amazon, maakten bovendien veel nieuwe handelaren gebruik. Ook kon het meer advertenties verkopen op de onlinewinkel. Verder werden meer Amerikanen lid van de groothandelswinkels van Sam's Club.
De totale omzet kwam uit op 141 miljard dollar, omgerekend zo'n 120 miljard euro. Vorig jaar was dat in het tweede kwartaal nog 137,7 miljard dollar. De nettowinst daalde wel naar 4,3 miljard dollar, maar dat kwam omdat er vorig jaar een eenmalige bate van 3,2 miljard dollar de boeken in ging.
Walmart werd dan ook positiever over heel het jaar. Zowel de omzet als de winst vallen hoger uit dan eerder voorzien, denkt het bedrijf nu.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.
46 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse benzineprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau ooit. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ligt de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu net iets boven het record van een week geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag met een kleine winst begonnen. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve gaat naar verwachting na sluiting van de Europese markten de leenkosten in de grootste economie verhogen om de inflatie te bestrijden. Het zou de eerste renteverhoging zijn sinds juli 2023 en de eerste rentewijziging onder Fed-voorzitter Kevin Warsh.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is bereid tot steun aan de kandidatuur van Klaas Knot om president van de Europese Centrale Bank (ECB) te worden. Voorwaarde is wel dat een andere invloedrijke post, die van ECB-hoofdeconoom, naar een Franse kandidaat gaat. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI voert verkennende gesprekken met investeerders over een nieuwe financieringsronde, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan de maker van ChatGPT toegekend worden van meer dan 1,2 biljoen dollar, oftewel 1200 miljard dollar.
2 uur geledenARTEIXO (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketen Zara, heeft de topvrouw van de damesmodedivisie Zara Woman na twee jaar alweer vervangen. Het bedrijf heeft Marta Andreia Rodrigues, een ervaren medewerker binnen de organisatie, aangesteld als opvolger van Lorena Rodríguez Veiga.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia is naar verwachting volgende week aanwezig bij het staatsdiner dat president Donald Trump aanbiedt aan de Chinese leider Xi Jinping. Dat melden Amerikaanse media, waaronder persbureau Bloomberg, op basis van ingewijden.
3 uur geleden