Walmart hard onderuit op druk Wall Street na winstalarm
NEW YORK (ANP) - Walmart raakte dinsdag ruim 8 procent aan waarde kwijt op de aandelenbeurzen in New York. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar omdat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten. Ook de aandelen van andere grote winkelketens zoals Target, Costco, Best Buy, Home Depot en webwinkel Amazon gingen mee omlaag en verloren tot 4,6 procent.
Beleggers kregen daarnaast een reeks van resultaten te verwerken van grote concerns als Coca-Cola, McDonald's, UPS en General Motors (GM). Na de slotbel komen de belangrijke techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet nog met kwartaalcijfers. Verder is Wall Street vooral in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag bekend wordt gemaakt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 31.897 punten. De brede S&P 500 daalde 0,6 procent tot 3943 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1 procent tot 11.667 punten.
Coca-Cola
Coca-Cola klom 1,2 procent. De frisdrankfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht mede dankzij prijsverhogingen van zijn producten. Daarnaast profiteerde het concern van de heropening van de horeca in veel landen na de coronapandemie.
Fastfoodketen McDonald's (min 0,7 procent) zag de netto-omzet in het tweede kwartaal dalen door de sluiting van restaurants in Oekraïne en het staken van de activiteiten in Rusland. Mede dankzij prijsverhogingen viel de vergelijkbare omzet in de VS wel hoger uit dan verwacht.
General Electric
GM zakte 3,8 procent. De kwartaalomzet van de autofabrikant viel hoger uit dan analisten hadden verwacht, maar de winst viel tegen. UPS daalde 4 procent. De pakketbezorger boekte meer winst dankzij hogere tarieven maar zag het aantal leveringen dalen.
Industrieel concern General Electric (GE) profiteerde afgelopen kwartaal van een sterk herstel bij het onderdeel voor vliegtuigmotoren en steeg 2,8 procent. De kwartaalcijfers van industrieconcern 3M (plus 7,3 procent) vielen ook in goede aarde. Het bedrijf kondigde tevens aan zijn gezondheidstak apart naar de beurs te willen brengen.
Coinbase ging 7,5 procent onderuit na berichten dat beurswaakhond SEC een onderzoek is gestart naar het populaire platform voor cryptomunten. E-commercebedrijf Shopify kelderde 16 procent na het nieuws dat het bedrijf 10 procent van het aantal banen wil schrappen vanwege zwakkere marktomstandigheden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
10 uur geleden