
Wallonië verscherpt avondklok en wil om 22.00 uur stille straten
NAMEN/BRUSSEL (ANP) - Wallonië scherpt de avondklok aan die in België van kracht is om de razendsnelle nieuwe opmars van het coronavirus te keren. In Franstalig België, waar het virus haast meer dan waar ook in Europa om zich heen grijpt, mogen mensen na 22.00 uur 's avonds de straat niet meer op. Dat mag 's ochtends pas weer vanaf 06.00 uur, heeft de Waalse minister-president Elio Di Rupo vrijdagavond afgekondigd.
België mag sinds maandag tussen middernacht en 05.00 uur 's morgens de deur niet uit en in Vlaanderen en Brussel blijft dat voorlopig zo. Al gaan ook in de Brusselse politiek steeds meer stemmen op om de maatregelen strenger te maken.
De strengere avondklok gaat zaterdagavond in en duurt voorlopig tot 19 november. Daarnaast mogen Walen niet langer met meer dan twee personen naar de winkel, al worden kinderen niet meegeteld.
Ook het Waalse onderwijs en de ouderencentra krijgen met strengere regels te maken, ook al eisten die in het voorjaar hun tol en wilden bestuurders daar lang niet weer aan. Bewoners van bejaarden- of verpleegtehuizen mogen per twee weken nog maar één vaste bezoeker ontvangen. Studenten aan Waalse en Brusselse universiteiten en hogescholen zijn voorlopig aangewezen op afstandsonderwijs, al geldt voor bijvoorbeeld practica nog een uitzondering.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft vrijdag de lichamen van 1200 in de oorlog omgekomen Oekraïners teruggegeven aan Oekraïne. Volgens de Oekraïense autoriteiten gaat het om zowel militairen als burgers.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran. En persbureau ISNA meldt op basis van de gouverneur dat in de stad Tabriz en omgeving zeker acht doden en twaalf gewonden zijn gevallen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".
2 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.
3 uur geleden