Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zoekt opnieuw naar richting

Wall Street zoekt opnieuw naar richting

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag bij de opening een wisselend beeld zien na het voorzichtige herstel een dag eerder. De vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente flink gaat verhogen om de hoge inflatie te bestrijden bleef zorgen voor enige terughoudendheid. Daarnaast werd uitgekeken naar het begin van het kwartaalcijferseizoen, dat volgende week wordt afgetrapt met de resultaten van de grote banken JPMorgan, Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Stanley en Wells Fargo.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 34.590 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4488 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,8 procent in tot 13.790 punten. De S&P 500 en de Nasdaq koersen af op het eerste weekverlies in vier weken. De Dow verloor vorige week ook al terrein.

HP daalde 1,8 procent. De Zwitserse bank UBS verlaagde het advies voor de fabrikant van laptops en andere computerproducten na de koerssprong van bijna 15 procent een dag eerder. Die stijging volgde op het nieuws dat beursmiljardair Warren Buffett een belang van ongeveer 11 procent in HP heeft genomen.

Twitter

Twitter verloor 0,6 procent. Elon Musk, de rijkste man ter wereld en baas van Tesla, houdt vrijdag een vraag- en antwoordsessie met het personeel van Twitter. Onder het personeel van de berichtendienst zouden zorgen bestaan dat Musk, die onlangs een groot belang in Twitter heeft genomen en is benoemd tot bestuurslid, de bedrijfscultuur zou willen veranderen.

Amazon daalde 0,9 procent. Het webwinkelconcern legt zich niet neer bij de oprichting van een vakbond door medewerkers in New York. Voorstanders van een vakbond hebben volgens het bedrijf personeelsleden geïntimideerd.

Booking Holdings

Booking Holdings ging ook 0,9 procent omlaag. Het moederbedrijf van hotelboekingssite Booking.com heeft een boete van 1,3 miljard roebel, omgerekend zo'n 15 miljoen euro, betaald aan de Russische mededingingsautoriteit FAS. Het bedrijf zou "ongunstige voorwaarden" aan Russische hotels hebben gesteld, zegt de waakhond. Booking, die de activiteiten in Rusland begin maart heeft stilgelegd na de Russische invasie van Oekraïne, gaat wel in beroep tegen de geldstraf.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 96,14 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 100,52 dollar per vat. De euro was 1,0845 dollar waard, tegen 1,0899 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

12 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

13 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

14 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

14 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

15 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

15 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

17 uur geleden