Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zoekt naar richting bij opening

Wall Street zoekt naar richting bij opening

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend aan de dag begonnen. Beleggers op Wall Street blijven nog steeds hopen op een politiek akkoord in Washington over een nieuw steunpakket voor de Amerikaanse economie. Ook blijft de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond coronavaccins.

De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten handel 0,4 procent hoger op 30.298 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent tot 3708 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,1 procent in tot 12.568 punten.

Republikeinse en Democratische politici in het Congres blijven steggelen over een groot economisch steunpakket tegen de coronacrisis. De regering van president Donald Trump heeft een voorstel ingediend voor een stimuleringspakket van 916 miljard dollar. De Democraten schoten eerder een pakket van 906 miljard dollar af vanwege meningsverschillen met de Republikeinen over de voorwaarden.

Aandacht op maaltijdbezorger

De aandacht van beleggers is verder gericht op de beursgang van de grote maaltijdbezorger DoorDash, waarmee bijna 3,4 miljard dollar werd opgehaald. De totale marktwaarde van het bedrijf ligt op ongeveer 38 miljard dollar. De handel in het aandeel DoorDash begint later woensdag.

FireEye werd zo'n 10 procent lager gezet. De onderneming, een van de grootste internetbeveiligingsbedrijven in de Verenigde Staten, is bestolen van een reeks hackmethodes. De methodes werden doorgaans gebruikt om intern de beveiliging van klanten te testen. Volgens de topman van het bedrijf gaat het om een zeer geavanceerde operatie, die mogelijk is uitgevoerd door de regering van een land.

Aan het kwartaalcijferfront kan levensmiddelenconcern Campbell Soup (min 1,4 procent) op belangstelling rekenen, net als de verkoper van computerspellen GameStop (min 17 procent).

Meer uit Financieel

Boerenorganisaties EU en Australië niet blij met vrijhandelsdeal

BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.

47 minuten geleden
Ondernemers: snel maatregelen nodig voor impact Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Ondersteuning voor Nederlandse bedrijven en medewerkers kan niet wachten tot de besluitvorming in augustus rond Prinsjesdag, zoals het kabinet van premier Rob Jetten vorige week aankondigde. Daarvoor waarschuwen MKB Nederland en VNO-NCW. De ondernemersorganisaties pleiten onder meer voor een tijdelijk publiek fonds voor bedrijven die liquiditeitsproblemen hebben. Daar kunnen bedrijven geld lenen om deze periode door te kunnen komen, aldus de belangenbehartigers.

55 minuten geleden
DNB: oorlog kan inflatie flink stuwen en groei economie drukken

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan de inflatie in Nederland flink aanjagen en de economische groei ondermijnen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB), die dinsdag verschillende scenario's heeft geschetst. Toch verwacht de centrale bank niet dat de impact zo groot wordt als tijdens de energiecrisis van 2022 na de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Sleijpen: verstandig dat kabinet nog wacht met energiecompensatie

AMSTERDAM (ANP) - Het is verstandig dat het kabinet nog niet meteen een besluit heeft genomen over eventuele compensatie voor huishoudens van de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen. Dat zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag van de centrale bank.

1 uur geleden
Weer rode cijfers DNB, ook komende jaren nog verliezen voorzien

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft in 2025 voor het derde jaar op rij verlies geleden. De rode cijfers pakten zoals verwacht minder fors uit dan in het voorgaande jaar. Wel voorziet de centrale bank dat de verliezen de komende jaren aanhouden, langer dan waarmee eerder rekening werd gehouden.

1 uur geleden
ACM: veel webshops niet toegankelijk voor mensen met beperking

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van Nederlandse webwinkels is onvoldoende of helemaal niet toegankelijk voor mensen met een beperking. Dat ziet de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na tests bij ongeveer honderd van de grootste Nederlandse webshops en websites van telecom- en energieaanbieders. Sinds juni 2025 zijn onlinewinkels wettelijk verplicht om hun diensten zo in te richten dat mensen met een beperking er ook gebruik van kunnen maken.

1 uur geleden
Frankrijk schiet boeren te hulp na forse prijsstijgingen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse ministerie van Landbouw neemt maatregelen om boeren financieel te ondersteunen na de sterke stijging van de brandstof- en kunstmestprijzen. De maatregelen maken het voor boeren mogelijk om hun sociale premies later te betalen, meer tijd te krijgen voor hun belastingaangifte en tijdelijk geld te lenen bij de Franse staatsbank Bpifrance.

1 uur geleden