Wall Street zet opmars voort richting rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag verder vooruitgegaan na de opmars een dag eerder. De hoop op een staakt-het-vuren in Oekraïne zorgde voor optimisme bij beleggers. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie aan te pakken. Het zal de eerste renteverhoging sinds 2018 zijn.
Aan het oorlogsfront verklaarde de Oekraïense president Volodimir Zelenski dinsdag in een toespraak dat een vredesakkoord met Rusland "realistischer begon te klinken". De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei daarnaast hoop op een compromis te zien in de onderhandelingen met Oekraïne.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,4 procent hoger op 34.005 punten. De brede S&P 500 dikte 1,5 procent aan tot 4324 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,7 procent tot 13.165 punten.
Chinese techbedrijven
De Chinese techbedrijven met noteringen op Wall Street gingen flink omhoog na het sterke herstel in de sector tijdens de Aziatische beurshandel. De Chinese techbedrijven stonden eerder deze week fors onder druk door zorgen over strengere regelgeving in zowel China als de Verenigde Staten, waar enkele grote Chinese bedrijven hun beursnotering dreigden te verliezen. De Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com stegen 15 en 20 procent. De Chinese taxidienst Didi Global veerde haast 42 procent op.
Apple won 1,3 procent. Het Taiwanese Foxconn boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De onderneming, die vooral bekend is als producent van de iPhone van Apple, profiteerde van de sterke vraag naar die smartphone in het feestdagenkwartaal. Ook heeft Foxconn de fabrieken in het Chinese Shenzhen weer deels opgestart. Die lagen stil vanwege de lockdown in de Chinese stad.
Starbucks
Koffieketen Starbucks profiteerde van een positief analistenrapport van JPMorgan en klom 6 procent. Starbucks meldde tevens dat topman Kevin Johnson volgende maand met pensioen gaat. Oprichter Howard Schultz keert terug om de taken van Johnson tijdelijk over te nemen.
Tesla won 2 procent. Volgens persbureau Bloomberg schort de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn fabriek in Shanghai voor twee dagen op, omdat de Chinese autoriteiten daar extra restricties instellen om een grote corona-uitbraak in te dammen.
De euro was 1,0998 dollar waard, tegen 1,0943 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 97,81 dollar. Brentolie werd 0,9 procent meer waard op 100,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden