Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zet opmars voort richting rentebesluit Fed

Wall Street zet opmars voort richting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag verder vooruitgegaan na de opmars een dag eerder. De hoop op een staakt-het-vuren in Oekraïne zorgde voor optimisme bij beleggers. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie aan te pakken. Het zal de eerste renteverhoging sinds 2018 zijn.

Aan het oorlogsfront verklaarde de Oekraïense president Volodimir Zelenski dinsdag in een toespraak dat een vredesakkoord met Rusland "realistischer begon te klinken". De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei daarnaast hoop op een compromis te zien in de onderhandelingen met Oekraïne.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,4 procent hoger op 34.005 punten. De brede S&P 500 dikte 1,5 procent aan tot 4324 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,7 procent tot 13.165 punten.

Chinese techbedrijven

De Chinese techbedrijven met noteringen op Wall Street gingen flink omhoog na het sterke herstel in de sector tijdens de Aziatische beurshandel. De Chinese techbedrijven stonden eerder deze week fors onder druk door zorgen over strengere regelgeving in zowel China als de Verenigde Staten, waar enkele grote Chinese bedrijven hun beursnotering dreigden te verliezen. De Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com stegen 15 en 20 procent. De Chinese taxidienst Didi Global veerde haast 42 procent op.

Apple won 1,3 procent. Het Taiwanese Foxconn boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De onderneming, die vooral bekend is als producent van de iPhone van Apple, profiteerde van de sterke vraag naar die smartphone in het feestdagenkwartaal. Ook heeft Foxconn de fabrieken in het Chinese Shenzhen weer deels opgestart. Die lagen stil vanwege de lockdown in de Chinese stad.

Starbucks

Koffieketen Starbucks profiteerde van een positief analistenrapport van JPMorgan en klom 6 procent. Starbucks meldde tevens dat topman Kevin Johnson volgende maand met pensioen gaat. Oprichter Howard Schultz keert terug om de taken van Johnson tijdelijk over te nemen.

Tesla won 2 procent. Volgens persbureau Bloomberg schort de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn fabriek in Shanghai voor twee dagen op, omdat de Chinese autoriteiten daar extra restricties instellen om een grote corona-uitbraak in te dammen.

De euro was 1,0998 dollar waard, tegen 1,0943 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 97,81 dollar. Brentolie werd 0,9 procent meer waard op 100,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

1 uur geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

2 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

7 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

7 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

7 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

9 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

11 uur geleden