Wall Street zet opmars voort
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met stevige plussen geëindigd. Handelaren op Wall Street waren positief gestemd nu de Amerikaanse economie steeds verder opengaat na de lockdowns vanwege de corona-uitbraak. De S&P 500 heeft nu alle koersverliezen van dit jaar weer weggepoetst.
De Dow-Jonesindex sloot 1,7 procent hoger op 27.572,44 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 1,2 procent bij op 3232,39 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,1 procent tot 9924,75 punten.
De Amerikaanse koepel van centrale banken begint dinsdag aan zijn tweedaagse vergadering. De rente blijft naar verwachting onveranderd, maar Fed-voorzitter Jerome Powell kan mogelijk wel meer steunmaatregelen aankondigen tegen de crisis. Beleggers zullen ook aandacht hebben voor eventuele opmerkingen over de impact van de virusuitbraak op de grootste economie ter wereld.
Oliesector
Bedrijven die hard geraakt werden door de coronacrisis stijgen opnieuw hard. Cruiserederijen als Carnival en Norwegian Cruise Line dikten tot 19,8 procent aan. Luchtvaartondernemingen als United Airlines, Delta Air Lines en American Airlines kregen er tot haast 15 procent bij. Ook vliegtuigbouwer Boeing (plus 12,2 procent) deed het goed.
Ook de oliesector kan op belangstelling rekenen nu oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland afgelopen weekeinde hebben ingestemd met een verlenging van de productiebeperking van olie tot eind juli. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron stegen tot 3,1 procent. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Baker Hughes noteerden plussen tot 12,9 procent.
GIlead Sciences
Biotechnoloog Gilead Sciences stond 0,3 procent in het groen. De Britse farmaceut AstraZeneca zou het Amerikaanse biotechnologiebedrijf benaderd hebben voor een fusie, maar Gilead zou geen interesse hebben gehad.
Verfproducent PPG Industries maakte een reorganisatie bekend om de kosten te drukken. Het aandeel daalde 0,5 procent. Automaker Fiat Chrysler steeg 3,6 procent na berichten dat de Europese Commissie de fusie met PSA niet zonder meer goedkeurt.
De euro was 1,1294 dollar waard, tegen 1,1299 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent minder op 38,12 dollar. Brentolie werd 3,7 procent goedkoper op 40,74 dollar.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
57 minuten geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
3 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
23 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
1 dag geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
1 dag geleden