Wall Street zet opmars voort
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met stevige plussen geëindigd. Handelaren op Wall Street waren positief gestemd nu de Amerikaanse economie steeds verder opengaat na de lockdowns vanwege de corona-uitbraak. De S&P 500 heeft nu alle koersverliezen van dit jaar weer weggepoetst.
De Dow-Jonesindex sloot 1,7 procent hoger op 27.572,44 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 1,2 procent bij op 3232,39 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,1 procent tot 9924,75 punten.
De Amerikaanse koepel van centrale banken begint dinsdag aan zijn tweedaagse vergadering. De rente blijft naar verwachting onveranderd, maar Fed-voorzitter Jerome Powell kan mogelijk wel meer steunmaatregelen aankondigen tegen de crisis. Beleggers zullen ook aandacht hebben voor eventuele opmerkingen over de impact van de virusuitbraak op de grootste economie ter wereld.
Oliesector
Bedrijven die hard geraakt werden door de coronacrisis stijgen opnieuw hard. Cruiserederijen als Carnival en Norwegian Cruise Line dikten tot 19,8 procent aan. Luchtvaartondernemingen als United Airlines, Delta Air Lines en American Airlines kregen er tot haast 15 procent bij. Ook vliegtuigbouwer Boeing (plus 12,2 procent) deed het goed.
Ook de oliesector kan op belangstelling rekenen nu oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland afgelopen weekeinde hebben ingestemd met een verlenging van de productiebeperking van olie tot eind juli. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron stegen tot 3,1 procent. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Baker Hughes noteerden plussen tot 12,9 procent.
GIlead Sciences
Biotechnoloog Gilead Sciences stond 0,3 procent in het groen. De Britse farmaceut AstraZeneca zou het Amerikaanse biotechnologiebedrijf benaderd hebben voor een fusie, maar Gilead zou geen interesse hebben gehad.
Verfproducent PPG Industries maakte een reorganisatie bekend om de kosten te drukken. Het aandeel daalde 0,5 procent. Automaker Fiat Chrysler steeg 3,6 procent na berichten dat de Europese Commissie de fusie met PSA niet zonder meer goedkeurt.
De euro was 1,1294 dollar waard, tegen 1,1299 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent minder op 38,12 dollar. Brentolie werd 3,7 procent goedkoper op 40,74 dollar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
1 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Vanuit Europese lidstaten worden de komende maanden 42,6 miljoen vaten diesel en andere brandstof uit reserves versneld op de markt gebracht. Dat verduidelijkte Eurocommissaris Dan Jørgensen donderdag na afloop van overleg met EU-ministers van Energie. Daarmee voldoet Europa aan de belofte van G7-landen van eerder deze maand om 100 miljoen vaten olie en diesel uit reserves vrij te geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren plussen te zien op de koersenborden, nadat de Europese Centrale Bank de rente gelijk had gehouden en centralebankpresident Christine Lagarde haar vroegtijdige vertrek had aangekondigd. Beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van veel aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland verlengt zijn exportverbod voor diesel tot het einde van dit jaar, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Russische regering geeft volgens Reuters bepaalde bedrijven wel toestemming om de brandstof naar het buitenland te vervoeren binnen een quotasysteem, om zo de dieseldeal met de Amerikaanse regering na te komen.
2 uur geleden