Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zet klim voort na nieuwe recordstanden

Wall Street zet klim voort na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de sterke start van het nieuwe jaar. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 sloten maandag op nieuwe recordstanden vanwege optimisme over de economische vooruitzichten. Beleggers verwachten dat de impact van de omikronvariant op het herstel van de coronacrisis beperkt zal zijn.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 36.757 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4810 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 15.847 punten.

Tesla verloor 0,8 procent. De fabrikant van elektrische auto's werd een dag eerder 13,5 procent meer waard dankzij een recordaantal autoleveringen in het vierde kwartaal. Het concern van miljardair Elon Musk heeft echter ook kritiek gekregen van Amerikaanse mensenrechtenorganisaties en handelsgroepen op de opening van een showroom in de Chinese regio Xinjiang, waar volgens Washington de Oeigoerse moslimminderheid wordt onderdrukt.

Apple

Verizon en AT&T wonnen 0,4 en 1,2 procent. De telecomaanbieders gaan akkoord met het verzoek om de uitrol van nieuwe 5G-telecomdiensten in de buurt van luchthavens in de Verenigde Staten met twee weken uit te stellen. De brancheorganisatie van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen had hiervoor een noodverzoek ingediend bij toezichthouder FCC. Volgens de luchtvaartmaatschappijen kan 5G vluchten verstoren.

Apple bereikte maandag als eerste bedrijf een marktwaarde van 3000 miljard dollar. Het technologieconcern is een voorbeeld van een bedrijf dat profiteert van de crisis. Door de lockdownmaatregelen waren meer mensen voor werk, school en ontspanning aangewezen op technologie, waaronder apparaten en gadgets van Apple. Het aandeel steeg kort na opening met 0,2 procent.

Olie

GE won 3,4 procent. Credit Suisse verhoogde het advies voor het industriƫle conglomeraat. Oliedienstverlener Halliburton profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en klom 3,8 procent. Sportschoenenverkoper Foot Locker zakte 3,5 procent na een adviesverlaging door JP Morgan.

Op de oliemarkt ging de aandacht uit naar de vergadering van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland. De OPEC+ gaat de productie volgende maand dagelijks met 400.000 vaten verhogen, net als in de afgelopen maanden. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 76,51 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,51 dollar per vat. De euro was 1,1282 dollar waard, tegen 1,1289 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Chipconcern TSMC boekt recordwinst door sterke vraag naar AI

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.

45 minuten geleden
UWV: zonder maatregelen verviervoudigt WIA-wachtlijst in 2027

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.

1 uur geleden
Laadsessies leveren Fastned meer op, meewind door dure benzine

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.

1 uur geleden
Basic-Fit ziet ledenaantal toenemen tot 6 miljoen

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft opnieuw zijn ledenaantal weten te vergroten. De van oorsprong Nederlandse sportschoolketen, actief in twaalf landen, heeft 6 miljoen leden. Dat is een stijging van 34 procent ten opzichte van vorig jaar in dezelfde periode, toen het bedrijf 4,5 miljoen leden had.

1 uur geleden
Sterke groei Chinese economie ondanks Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economie is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, van de op een na grootste economie ter wereld steeg in de eerste drie maanden van het jaar met 5 procent. Economen hadden gerekend op een groei van 4,8 procent. Het is de sterkste groei in drie kwartalen.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in maart licht gedaald naar 4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In februari zat nog 4,1 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat was het hoogste niveau in vier jaar.

2 uur geleden
Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

4 uur geleden