Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zet klim voort na nieuwe recordstanden

Wall Street zet klim voort na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de sterke start van het nieuwe jaar. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 sloten maandag op nieuwe recordstanden vanwege optimisme over de economische vooruitzichten. Beleggers verwachten dat de impact van de omikronvariant op het herstel van de coronacrisis beperkt zal zijn.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 36.757 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4810 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 15.847 punten.

Tesla verloor 0,8 procent. De fabrikant van elektrische auto's werd een dag eerder 13,5 procent meer waard dankzij een recordaantal autoleveringen in het vierde kwartaal. Het concern van miljardair Elon Musk heeft echter ook kritiek gekregen van Amerikaanse mensenrechtenorganisaties en handelsgroepen op de opening van een showroom in de Chinese regio Xinjiang, waar volgens Washington de Oeigoerse moslimminderheid wordt onderdrukt.

Apple

Verizon en AT&T wonnen 0,4 en 1,2 procent. De telecomaanbieders gaan akkoord met het verzoek om de uitrol van nieuwe 5G-telecomdiensten in de buurt van luchthavens in de Verenigde Staten met twee weken uit te stellen. De brancheorganisatie van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen had hiervoor een noodverzoek ingediend bij toezichthouder FCC. Volgens de luchtvaartmaatschappijen kan 5G vluchten verstoren.

Apple bereikte maandag als eerste bedrijf een marktwaarde van 3000 miljard dollar. Het technologieconcern is een voorbeeld van een bedrijf dat profiteert van de crisis. Door de lockdownmaatregelen waren meer mensen voor werk, school en ontspanning aangewezen op technologie, waaronder apparaten en gadgets van Apple. Het aandeel steeg kort na opening met 0,2 procent.

Olie

GE won 3,4 procent. Credit Suisse verhoogde het advies voor het industriële conglomeraat. Oliedienstverlener Halliburton profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en klom 3,8 procent. Sportschoenenverkoper Foot Locker zakte 3,5 procent na een adviesverlaging door JP Morgan.

Op de oliemarkt ging de aandacht uit naar de vergadering van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland. De OPEC+ gaat de productie volgende maand dagelijks met 400.000 vaten verhogen, net als in de afgelopen maanden. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 76,51 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,51 dollar per vat. De euro was 1,1282 dollar waard, tegen 1,1289 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Financieel topman Klarna stapt over naar Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.

1 uur geleden
Stichting wil dat massaclaim Booking.com ook over zustersite gaat

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
AEX sluit met winst na plussen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.

1 uur geleden
Langere celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.

2 uur geleden
Laatste IJslandse walvisjager dreigt met rechter bij jachtverbod

REYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.

2 uur geleden
Militair vliegtuig neergestort op Amerikaanse basis in Duitsland

SPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na sterke herstelrally AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.

4 uur geleden