Wall Street zet klim voort na nieuwe recordstanden
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de sterke start van het nieuwe jaar. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 sloten maandag op nieuwe recordstanden vanwege optimisme over de economische vooruitzichten. Beleggers verwachten dat de impact van de omikronvariant op het herstel van de coronacrisis beperkt zal zijn.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 36.757 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4810 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 15.847 punten.
Tesla verloor 0,8 procent. De fabrikant van elektrische auto's werd een dag eerder 13,5 procent meer waard dankzij een recordaantal autoleveringen in het vierde kwartaal. Het concern van miljardair Elon Musk heeft echter ook kritiek gekregen van Amerikaanse mensenrechtenorganisaties en handelsgroepen op de opening van een showroom in de Chinese regio Xinjiang, waar volgens Washington de Oeigoerse moslimminderheid wordt onderdrukt.
Apple
Verizon en AT&T wonnen 0,4 en 1,2 procent. De telecomaanbieders gaan akkoord met het verzoek om de uitrol van nieuwe 5G-telecomdiensten in de buurt van luchthavens in de Verenigde Staten met twee weken uit te stellen. De brancheorganisatie van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen had hiervoor een noodverzoek ingediend bij toezichthouder FCC. Volgens de luchtvaartmaatschappijen kan 5G vluchten verstoren.
Apple bereikte maandag als eerste bedrijf een marktwaarde van 3000 miljard dollar. Het technologieconcern is een voorbeeld van een bedrijf dat profiteert van de crisis. Door de lockdownmaatregelen waren meer mensen voor werk, school en ontspanning aangewezen op technologie, waaronder apparaten en gadgets van Apple. Het aandeel steeg kort na opening met 0,2 procent.
Olie
GE won 3,4 procent. Credit Suisse verhoogde het advies voor het industriële conglomeraat. Oliedienstverlener Halliburton profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en klom 3,8 procent. Sportschoenenverkoper Foot Locker zakte 3,5 procent na een adviesverlaging door JP Morgan.
Op de oliemarkt ging de aandacht uit naar de vergadering van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland. De OPEC+ gaat de productie volgende maand dagelijks met 400.000 vaten verhogen, net als in de afgelopen maanden. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 76,51 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,51 dollar per vat. De euro was 1,1282 dollar waard, tegen 1,1289 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
20 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
23 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
1 dag geleden