Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zet herstel voort, koerst af op weekwinst

Wall Street zet herstel voort, koerst af op weekwinst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag verder omhoog na het sterke koersherstel in de afgelopen twee dagen. Wall Street stevent daarmee af op de eerste weekwinst na drie verliesweken op rij. Hoewel de centrale banken in de Verenigde Staten en Europa hebben aangegeven hun rentetarieven te blijven verhogen om de hoge inflatie aan te pakken, lijken beleggers erop te vertrouwen dat de economie sterk genoeg is om dat op te vangen en een mogelijke recessie slechts mild zal zijn.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,6 procent hoger op 31.976 punten. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 4036 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 1,1 procent tot 11.990 punten.

Tesla won 1,6 procent. De fabrikant van elektrische auto's overweegt een raffinaderij voor lithiumhydroxide, dat wordt gebruikt voor accu's, te bouwen in Texas. Als de plannen worden goedgekeurd zou de bouw in het vierde kwartaal van dit jaar kunnen beginnen. Tegen eind 2024 zou de faciliteit klaar kunnen zijn.

Virgin Galactic

Virgin Galactic zakte ruim 3 procent. Het ruimtevaartbedrijf van miljardair Richard Branson, dat vorige maand opnieuw de aanvang van zijn eerste commerciƫle ruimtevluchten heeft uitgesteld, kreeg een verkoopadvies van analisten van Bernstein.

Regeneron Pharmaceuticals klom meer dan 3 procent. Analisten van Morgan Stanley verwachten dat de aandelenkoers van het biotechnologiebedrijf met nog eens 20 procent kan stijgen en schroefden hun aanbeveling op. Renegeron won donderdag al zo'n 19 procent na positieve onderzoeksresultaten van een kandidaatmedicijn van het bedrijf.

DocuSign maakte een koerssprong van 12 procent. Het bedrijf dat elektronische ondertekening van overeenkomsten mogelijk maakt, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf een positieve omzetprognose af voor het lopende kwartaal. Ook de resultaten van cloudbeveiligingsbedrijf Zscaler (plus 15,4 procent) vielen in de smaak bij beleggers.

Meer uit Financieel

Boekingen bij easyJet lopen achter door onzekerheid over oorlog

LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.

13 minuten geleden
X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

42 minuten geleden
SpaceX lijdt miljardenverlies in aanloop naar recordbeursgang

AUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

52 minuten geleden
DNB: Nederlandse beleggers profiteren vooral van oliebedrijven

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.

54 minuten geleden
Youforce: minimumloners krijgen per 1 juli tientallen euro's meer

AMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea fors hoger door hoop einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden