
Wall Street zet herstel voort, Goldman Sachs stijgt na cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York wisten dinsdag verder te herstellen na de onstuimige beurshandel van vorige week. Het sterke begin van het kwartaalcijferseizoen lijkt beleggers vertrouwen te geven dat het bedrijfsleven overwegend goed blijft draaien, ondanks de verslechterde economische vooruitzichten. Goldman Sachs werd ruim 5 procent hoger gezet. De grote Amerikaanse zakenbank presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht.
Maandag zorgden beter dan verwachte resultaten van Bank of America al voor optimisme op de aandelenmarkten. Voorbeurs brachten ook farmaceut Johnson & Johnson en defensieconcern Lockheed Martin (plus 2 procent) de resultaten naar buiten. Na de slotbel opent streamingdienst Netflix (plus 0,1 procent) de boeken. Netflix won maandag al 7 procent dankzij een adviesverhoging door analisten van Wells Fargo.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 2,1 procent hoger op 30.812 punten. De brede S&P 500 steeg 2,2 procent tot 3755 punten. De Nasdaq dikte 2,3 procent aan tot 10.926 punten. De techgraadmeter won een dag eerder al 3,4 procent. Dat was de grootste dagwinst sinds 27 juli.
Johnson & Johnson
Johnson & Johnson (min 1,6 procent), het bedrijf achter het Janssen-coronavaccin, boekte in het derde kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Wel verlaagde het concern zijn verwachting voor de omzetgroei voor het hele jaar. Supermarktconcern Target steeg bijna 7 procent dankzij een koopadvies door analisten van de investeringsbank Jefferies.
Hasbro zakte licht. De spel- en speelgoedfabrikant zag de winst in het derde kwartaal sterker dan verwacht dalen. Het bedrijf achter merken als My Little Pony, Monopoly, Magic: The Gathering en Dungeons & Dragons had onder meer last van de hoge inflatie waardoor consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven. Ook speelde de duurdere dollar het bedrijf parten.
Intel
Chipmaker Intel steeg 1 procent. De introductieprijs van Mobileye, het onderdeel van Intel dat camera's maakt voor zelfrijdende auto's en apart naar de beurs wordt gebracht, is vastgesteld op 18 tot 20 dollar per aandeel. Mobileye krijgt daarmee een waarde van zo'n 16 miljard dollar. Intel kocht het bedrijf in 2017 voor ruim 15 miljard dollar en haalde het destijds van de beurs.
De euro was 0,9872 dollar waard, tegen 0,9815 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent minder op 84,42 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 90,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de zeggenschap van de voormalige topman Frits van Eerd ingetrokken zolang de witwaszaak rond hem loopt. Dit betekent dat hij in tegenstelling tot de andere aandeelhouders, Colette Cloosterman-van Eerd en Monique Groenewoud-van Eerd, geen stem meer heeft bij besluitvorming over Jumbo, maakte het bedrijf bekend.
12 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Steeds meer consumenten keren Amerikaanse merken de rug toe omdat het imago van de Verenigde Staten verslechtert, stelt Chris Kempczinski, topman van hamburgerketen McDonald's. "De uitstraling van de VS is een beetje verbleekt", zei Kempczinski in een gesprek met nieuwszender CNBC.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager geopend, na het lange weekend in de Verenigde Staten. Vrijdag vielen de Amerikaanse graadmeters ook al terug, na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Maandag was Wall Street gesloten vanwege Labor Day.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) is getroffen door een zware cyberaanval, waarbij de retail- en productieactiviteiten "aanzienlijke hinder" ondervinden, maakte het bedrijf bekend. "Op dit moment is er geen bewijs dat klantgegevens zijn buitgemaakt", staat op de website van het autoconcern.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ruim 450 economen hebben zich in een open brief uitgesproken tegen het ontslag van Fed-bestuurder Lisa Cook door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens hen zouden gekozen functionarissen zich moeten onthouden van acties en retoriek die de onafhankelijkheid van de centrale bank ondermijnen. Onder meer winnaars van de Nobelprijs voor de Economie hebben de brief ondertekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Zweedse betaalbedrijf Klarna wil tot bijna 1,3 miljard dollar ophalen met zijn beursgang in New York. Het bedrijf vroeg eerder dit jaar officieel om een beursnotering in de Amerikaanse stad en die aanvraag is nu goedgekeurd, meldt Klarna.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Naar schatting is inmiddels ongeveer 80 procent van de Citroëns in Nederland met een airbagprobleem gerepareerd. Stellantis, het moederbedrijf van Citroën, kondigde in juni een terugroepactie aan voor ruim 33.000 Citroëns C3 en DS3 in Nederland. De levering van nieuwe airbags ging echter traag, waardoor duizenden auto' s niet gerepareerd konden worden.
3 uur geleden