Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zet eindejaarsrally voort

Wall Street zet eindejaarsrally voort

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag overwegend verder omhoog. Daarmee lijkt de eindejaarsrally of 'Santa-Clausrally' te worden voortgezet. In de rustige beursdagen tussen kerst en het nieuwe jaar laten de beursgraadmeters doorgaans een stijgende lijn zien. De S&P 500-index tikte maandag al een nieuw recordniveau aan door de hoop dat de economische impact van de omikronvariant meevalt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 36.411 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4795 punten, maar techgraadmeter Nasdaq daalde 0,2 procent tot 15.835 punten.

Tesla verloor 0,3 procent, ondanks een positief analistenrapport. Volgens analist Daniel Ives van Wedbush kan de koers van de fabrikant van elektrische auto's in de komende twaalf maanden met bijna 30 procent stijgen.

Apple

Apple leverde 0,5 procent in. De iPhone-maker heeft zijn twaalf winkels in New York gesloten voor winkelend publiek vanwege de toenemende coronabesmettingen in de stad. Klanten kunnen nog wel bestellingen komen ophalen.

Goldman Sachs won 0,4 procent. De grote Amerikaanse zakenbank verplicht medewerkers een boosterprik te halen. Het financiële concern vindt het erg belangrijk dat personeel weer op kantoor werkt. Om dat veilig te kunnen regelen acht Goldman de booster noodzakelijk. Andere grote banken in de VS lijken de laatste tijd juist weer wat af te stappen van de verplichting om op kantoor te werken.

News Corp dikt 0,9 procent aan. Het mediabedrijf van Rupert Murdoch koopt Base Chemicals van S&P Global en IHS Markit voor 295 miljoen dollar. Om goedkeuring te krijgen voor hun fusie moesten S&P en IHS van de autoriteiten Base Chemicals, dat data en prijzen voor basischemicaliën verstrekt, verkopen.

Luchtvaart

De luchtvaartaandelen toonden wat herstel na de koersverliezen een dag eerder. Grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen zagen zich rond de kerstdagen genoodzaakt honderden vluchten te annuleren als gevolg van een piek in het aantal coronabesmettingen. United Airlines, Delta Air Lines en American Airlines wonnen tot 1,3 procent.

Ook de exploitanten van cruiseschepen Carnival, Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line veerden tot 2,7 procent op na de koersverliezen op maandag. De Amerikaanse autoriteiten houden tientallen cruiseschepen in de gaten vanwege uitbraken aan boord.

De euro was 1,1308 dollar waard, tegen 1,1321 dollar op maandag. Een vat Amerikaanse olie was 0,6 procent meer waard op 76,05 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

56 minuten geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

1 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

1 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

1 uur geleden
Frans consumentenvertrouwen op laagste stand sinds 2013 na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.

3 uur geleden
Eigenaar MediaMarkt verhoogt omzet, winst boven verwachting

DÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.

4 uur geleden
Funderingsrisico telt vanaf 2027 mee bij NHG-hypotheek

UTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.

4 uur geleden