Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zakt weg ondanks rentestap Fed

Wall Street zakt weg ondanks rentestap Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag opnieuw stevig gedaald, waarmee de opleving van een dag eerder geen vervolg kreeg. Beleggers in New York waren niet enthousiast over de renteverlaging door de Federal Reserve. Het bleef bij een korte opleving waarna de koersen weer wegzakten. Wall Street blijft de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus volgen.

De Dow-Jonesindex sloot 2,9 procent lager op 25.917,41 punten. De brede S&P 500 zakte 2,8 procent tot 3003,36 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 3 procent in op 8684,09 punten. Vorige week werden nog de grootste verliezen sinds de financiële crisis van 2008 geleden door angst voor het virus, maar maandag was er een krachtig herstel.

De Amerikaanse centrale bank Federal Reserve kwam met een renteverlaging met het oog op het virus. Het belangrijkste rentetarief werd met 0,5 procentpunt verlaagd tot tussen de 1 en 1,25 procent. De Amerikaanse president Donald Trump liet in een reactie weten dat de Fed meer moet doen voor de Amerikaanse economie. Trump heeft de afgelopen jaren herhaaldelijk opgeroepen tot negatieve rente in de Verenigde Staten.

Visa

Creditcardmaatschappij Visa kwam met een omzetalarm wegens de uitbraak van het virus. De maatschappij wijst erop dat vooral in de reisbranche het aantal betaaltransacties de laatste tijd onder druk staat als gevolg van de ziekte. Het aandeel stond 3,4 procent in de min.

Verder opende onder meer warenhuisketen Kohl's de boeken en werd door beleggers 2,6 procent lager gezet. Winkelketen Target boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet en de vooruitzichten waren wat aan de zwakke kant. Het aandeel Target daalde 3 procent.

Koersen

Aan het overnamefront staat de fabrikant van medische apparatuur Thermo Fisher Scientific (plus 1,8 procent) in de schijnwerpers. Thermo Fisher wil voor meer dan 8 miljard euro de Nederlands-Duitse biotechnoloog Qiagen overnemen. Qiagen, dat een notering heeft in New York, werd haast 15 procent meer waard

De euro was 1,1178 dollar waard tegen 1,1174 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,3 procent tot 47,37 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 52,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

32 minuten geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

2 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

3 uur geleden
Bank of England verhoogt rente voor het eerst in drie jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.

3 uur geleden
Vele bommeldingen tegelijk niet eerder gezien, zegt topman AF-KLM

PARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.

3 uur geleden
Topman Air France-KLM: hogere winstmarge KLM is een must

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."

3 uur geleden
ACM wil dat tankstations verplicht data over brandstofprijs delen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.

4 uur geleden