Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zakt na verlaging kredietrating VS door Moody's

Wall Street zakt na verlaging kredietrating VS door Moody's

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. De stemming werd gedrukt door de toenemende bezorgdheid over de staatsschuld van de Verenigde Staten. Kredietbeoordelaar Moody's verlaagde de rating voor de VS met één stap van Aaa naar Aa1. In de afgelopen jaren raakten de VS al de hoogste rating kwijt bij kredietbureaus S&P en Fitch. Een lagere schuldrating maakt het voor de Amerikaanse overheid duurder om geld te lenen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,7 procent lager op 42.371 punten. De S&P 500-index verloor 1 procent op 5899 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,3 procent tot 18.953 punten. De verlaging van de kredietwaardigheid van de VS volgt op een sterke week op Wall Street.

Dankzij de tijdelijke handelsdeal tussen de VS en China won de Dow vorige week ruim 3 procent, waarmee de hoofdindex voor dit jaar op winst staat. De Nasdaq deed het vorige week nog beter en steeg meer dan 7 procent, dankzij een sterk herstel van grote techbedrijven als Nvidia en Tesla. De S&P 500 won ruim 5 procent op weekbasis. Nvidia en Tesla verloren maandag 1,2 en 3,9 procent.

Reddit

Walmart verloor 1,6 procent. Trump haalde afgelopen weekend uit naar de grootste supermarktketen van de VS. "Walmart moet STOPPEN met het proberen de tarieven de schuld te geven van de prijsverhogingen", schreef de president op zijn berichtenplatform Truth Social. Walmart waarschuwde vorige week dat consumenten te maken krijgen met hogere prijzen als gevolg van Trumps tariefbeleid. Na de uithaal van Trump zei Walmart dat het concern er altijd naar streeft om de prijzen zo laag mogelijk te houden.

Reddit zakte 5,8 procent. Het internetforum werd door de bank Wells Fargo van de kooplijst gehaald. Cryptobeurs Coinbase daalde 1,7 procent, na een koersdaling van de bitcoin.

Een lagere kredietrating maakt het voor de VS moeilijker om goedkoop geld te lenen. Beleggers eisen namelijk een hogere rente als ze er minder zeker van zijn dat ze hun geld terugkrijgen. De rente op Amerikaanse staatsleningen met een looptijd van dertig jaar liep dan ook op tot iets meer dan 5 procent. Dat is het hoogste niveau sinds november 2023. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties steeg tot ruim 4,5 procent.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

32 minuten geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

1 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

2 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

19 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

22 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

23 uur geleden