Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zakt licht weg

Wall Street zakt licht weg

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag met kleine minnen begonnen aan een korte handelsdag. De beurzen zijn maar een halve dag geopend en sluiten alweer om 19.00 uur (Nederlandse tijd). Ook eerste kerstdag hebben de handelaren vrij, waardoor nu al dunne handel wordt verwacht. Ook is er weinig richtinggevend nieuws.

De Dow-Jonesindex stond na enkele handelsminuten 0,1 procent lager op 28.538 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde een fractie in tot 3222 punten en schermenbeurs Nasdaq daalde ook marginaal naar 8943 punten.

Boeing (plus 0,2 procent) staat opnieuw in de belangstelling. Maandag steeg de vliegtuigbouwer flink vanwege het vertrek van topman Dennis Muilenburg. Een dag later kwamen er berichten dat de Europese Commissie de overname van Embraer niet zomaar goed wil keuren. De marktwaakhond zou veel extra informatie hebben opgevraagd die tot wel twintig jaar terug reikt.

Uber

Taxibedrijf Uber daalde 0,4 procent na het vertrek van oud-topman Travis Kalanick als bestuurder. Kalanick, die de afgelopen maanden al ruim 2 miljard dollar aan aandelen verkocht, wil zich gaan richten op nieuwe bedrijven en liefdadigheid. Verder haalde Uber een overwinning in de rechtszaal. Een wet in New York die het Uber-chauffeurs verbood om lang rondjes te rijden op zoek naar een nieuwe passagier, werd geschrapt.

Chipmaker Advanced Micro Devices (AMD) dikte 1,4 procent aan na een verhoging van het koersdoel door RBC. Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Synthorx steeg 4,1 procent. In een officiële melding maakte het bedrijf bekend een overnamebod van 70 dollar per aandeel naast zich neer te hebben gelegd voordat het een bod van Sanofi van 68 dollar per aandeel accepteerde.

Wesco

Distributeur van elektronica Wesco steeg 6,6 procent. het bedrijf doet een overnamebod op Anixter, waarmee het een bod van investeerder Clayton, Dubilier & Rice overtrof. Die investeerder deed op zijn beurt weer een bod op Wesco.

De euro was 1,1080 dollar waard gelijk aan de stand bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent tot 60,90 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 66,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Supermarktketen Lidl waarschuwt klanten na datalek

HUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.

39 minuten geleden
Spoorlijn tussen Keulen en Düsseldorf dicht na brand

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.

56 minuten geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street na sterke opleving

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.

2 uur geleden
Ondernemersorganisaties verwelkomen Talentstrategie kabinet

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."

2 uur geleden
Zeevarenden beginnen rechtszaak na fatale tocht Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Drie bemanningsleden van een Thais vrachtschip dat is aangevallen in de Straat van Hormuz hebben een rechtszaak aangespannen tegen de eigenaar en kapitein van het schip. De zeevarenden waren op 11 maart aan boord van de Mayuree Naree toen het schip werd getroffen door een Iraanse aanval, waardoor drie bemanningsleden om het leven kwamen.

3 uur geleden
VK stelt toezicht op cloudbedrijven in voor bescherming banken

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt toezicht in op vier grote cloudproviders om de veerkracht van het Britse financiële systeem te versterken. De Britse regering meldt dat Microsoft, ⁠Google, Amazon en ​Oracle vanaf maandag worden aangewezen als zogenoemde kritieke derde partijen. Met deze maatregel wil het VK het risico op grootschalige ontwrichting door cyberaanvallen of technische storingen verkleinen.

3 uur geleden
Nieuwe adviesraad moet Nederlandse economie productiever maken

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.

4 uur geleden