Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zakt licht weg

Wall Street zakt licht weg

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag met kleine minnen begonnen aan een korte handelsdag. De beurzen zijn maar een halve dag geopend en sluiten alweer om 19.00 uur (Nederlandse tijd). Ook eerste kerstdag hebben de handelaren vrij, waardoor nu al dunne handel wordt verwacht. Ook is er weinig richtinggevend nieuws.

De Dow-Jonesindex stond na enkele handelsminuten 0,1 procent lager op 28.538 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde een fractie in tot 3222 punten en schermenbeurs Nasdaq daalde ook marginaal naar 8943 punten.

Boeing (plus 0,2 procent) staat opnieuw in de belangstelling. Maandag steeg de vliegtuigbouwer flink vanwege het vertrek van topman Dennis Muilenburg. Een dag later kwamen er berichten dat de Europese Commissie de overname van Embraer niet zomaar goed wil keuren. De marktwaakhond zou veel extra informatie hebben opgevraagd die tot wel twintig jaar terug reikt.

Uber

Taxibedrijf Uber daalde 0,4 procent na het vertrek van oud-topman Travis Kalanick als bestuurder. Kalanick, die de afgelopen maanden al ruim 2 miljard dollar aan aandelen verkocht, wil zich gaan richten op nieuwe bedrijven en liefdadigheid. Verder haalde Uber een overwinning in de rechtszaal. Een wet in New York die het Uber-chauffeurs verbood om lang rondjes te rijden op zoek naar een nieuwe passagier, werd geschrapt.

Chipmaker Advanced Micro Devices (AMD) dikte 1,4 procent aan na een verhoging van het koersdoel door RBC. Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Synthorx steeg 4,1 procent. In een officiële melding maakte het bedrijf bekend een overnamebod van 70 dollar per aandeel naast zich neer te hebben gelegd voordat het een bod van Sanofi van 68 dollar per aandeel accepteerde.

Wesco

Distributeur van elektronica Wesco steeg 6,6 procent. het bedrijf doet een overnamebod op Anixter, waarmee het een bod van investeerder Clayton, Dubilier & Rice overtrof. Die investeerder deed op zijn beurt weer een bod op Wesco.

De euro was 1,1080 dollar waard gelijk aan de stand bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent tot 60,90 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 66,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

54 minuten geleden
ACM-onderzoek mogelijk misbruik Biogen machtspositie MS-medicatie

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is een onderzoek gestart naar geneesmiddelenfabrikant Biogen. Het bedrijf heeft mogelijk zijn machtspositie rondom medicatie voor multiple sclerose (MS) misbruikt. De waakhond onderzoekt de wijze waarop Biogen bloedtesten beschikbaar stelt. Dit kan gevolgen hebben voor prijs, aanbod en keuzevrijheid.

2 uur geleden
Tesla stopt in Texas met productie Cybertruck

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla is van plan in de loop van volgend jaar te stoppen met de productie van de Cybertruck in zijn grote fabriek in Texas, heeft topman Elon Musk gezegd. Het futuristische model werd ooit aangeprezen als concurrent van de pickups van gevestigde autofabrikanten, maar slaagde er maar niet in de massamarkt te veroveren.

2 uur geleden
Brussel: persoonlijke TikTok-feed schadelijk voor mentaal welzijn

BRUSSEL (ANP) - De gepersonaliseerde feed van socialemediaplatform TikTok kan de mentale gezondheid van gebruikers in gevaar brengen. Dat stelt de Europese Commissie na onderzoek in een voorlopige conclusie. Dit geldt met name voor kwetsbare volwassenen en minderjarigen. Door de werking is de gepersonaliseerde feed van het platform ook in strijd met de Europese Digital Services Act (DSA). Daardoor dreigt ook een boete voor TikTok.

3 uur geleden
Funderingsspecialist Sif vreest voor voortbestaan

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.

4 uur geleden
Chinese CO2-uitstoot daalt sterkst sinds corona, ziet denktank

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.

5 uur geleden
Duitse industrie groeit opnieuw, hoop op einde stagnatie economie

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.

5 uur geleden