Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street wisselend na verdere escalatie handelsoorlog China-VS

Wall Street wisselend na verdere escalatie handelsoorlog China-VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen geopend na de verdere escalatie van de handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China. China kondigde aan de importheffingen op Amerikaanse goederen te verhogen naar 84 procent. Daarmee slaat Beijing terug na de verhoging van de Amerikaanse heffingen op Chinese producten naar 104 procent.

Volgens China gaan die hogere heffingen donderdag in. De tweede economie van de wereld zei eerder deze week nog "tot het einde te vechten" tegen de heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Woensdag gingen ook de hogere heffingen van Trump in tegen bijna alle landen van de wereld en tegen de Europese Unie. Ook de EU maakte kort voor de opening van Wall Street tegenheffingen bekend, die variëren van 10 tot 25 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,4 procent lager op 37.494 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4974 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.331 punten.

Staatsobligaties onder druk

De handelsoorlog die Trump heeft ontketend, heeft tot grote zorgen geleid op de financiële markten over een wereldwijde recessie en ook grote schade aan de Amerikaanse economie. Door alle onrust staan ook Amerikaanse staatsobligaties onder druk. Die staatsleningen worden in onzekere tijden op de beurs doorgaans als een veilige belegging gezien, maar daalden woensdag juist in waarde. Verder verloor de dollar aan waarde tegen andere munten zoals de euro.

De olieprijzen werden in al het tumult ook verder omlaaggetrokken tot het laagste niveau in ongeveer vier jaar. Grote oliemaatschappijen als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips leverden tot 2,9 procent in. Oliedienstverleners als Schlumberger, Baker Hughes en Halliburton gingen tot 2,1 procent onderuit.

Luchtvaart in de plus

Ook Walmart (plus 3,1 procent) kon op aandacht van beleggers rekenen. Het grootste supermarktconcern van de VS handhaaft zijn omzetverwachting voor dit jaar, ondanks alle onzekerheid door de heffingen. Delta Air Lines steeg 5,4 procent, ondanks een verlaging van de winstverwachting voor het lopende kwartaal omdat het vliegverkeer volgens het bedrijf wordt geraakt door de onzekerheid. Branchegenoten als American Airlines en United Airlines wonnen tot 4 procent.

Meer uit Financieel

In vier maanden 26.000 banen weg bij federale overheid VS

WASHINGTON (ANP) - Bij de Amerikaanse federale overheid zijn sinds januari per saldo 26.000 banen verdwenen. Dat meldde het statistiekbureau van het Amerikaanse ministerie van Arbeid in zijn banenrapport over april. In die maand gingen 9000 arbeidsplaatsen bij de federale overheid verloren.

32 minuten geleden
VodafoneZiggo past strategie aan en rekent op lagere winst

UTRECHT (ANP) - De omzet en winst van VodafoneZiggo blijven dalen. In de jacht op betere resultaten heeft het gefuseerde telecombedrijf het aantal verschillende internetpakketten verlaagd, net als de prijzen ervan. "Hoewel deze stappen een impact hebben op onze financiële resultaten, ben ik ervan overtuigd dat dit plan ons in staat stelt om te blijven voldoen aan de behoeften van onze klanten in een uitdagende, maar veelbelovende markt", zegt financieel directeur Ritchy Drost in een toelichting.

34 minuten geleden
Inflatie waarschijnlijk tijdelijk hoger door meivakantie en Pasen

DEN HAAG (ANP) - De hogere inflatie van april lijkt vooral een gevolg van Pasen en de meivakantie. Pasen viel vorig jaar in maart en de meivakantie vooral in mei, terwijl dit nu allebei (grotendeels) in april was. Daardoor waren afgelopen maand onder meer de prijzen van vliegtickets, hotelovernachtingen en bungalowparken hoger dan een jaar eerder, zeggen economen Aggie van Huisseling (ABN AMRO) en Hugo Erken (Rabobank).

1 uur geleden
Bloomberg: China in stilte begonnen met uitzonderingen heffing VS

BEIJING (ANP) - China is in stilte begonnen met het uitzonderen van bepaalde Amerikaanse goederen van de importheffing van 125 procent. Hiervoor zou een lijst van 131 producten zijn opgesteld, die volgens berekeningen van persbureau Bloomberg samen een importwaarde van ongeveer 40 miljard dollar hebben (zo'n 35 miljard euro).

1 uur geleden
Gamesbedrijf keldert op Wall Street door uitstel GTA VI

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Gamesbedrijf Take-Two Interactive is vrijdag meer dan 8 procent onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zijn geschrokken van het nieuws dat de lancering van het spel GTA VI is uitgesteld tot mei volgend jaar. Naar dat spel wordt door veel gamers al jaren uitgekeken. Amerikaanse beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van techconcerns Apple en Amazon en nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

2 uur geleden
Elon Musk kan verder met juridische strijd tegen maker ChatGPT

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk kan verder procederen tegen OpenAI. De rijkste persoon ter wereld voert al langer via de rechter strijd met de ChatGPT-maker. Hij beweert dat het concern zijn belofte heeft gebroken door als non-profitorganisatie plannen te maken om een winstgevende onderneming te worden.

3 uur geleden
Lancering langverwachte game GTA VI uitgesteld tot mei 2026

NEW YORK (ANP) - De lancering van GTA VI, het spel waar veel gamers al jarenlang naar uitkijken, is uitgesteld tot 26 mei 2026. Dat heeft uitgever Rockstar Games vrijdag bekendgemaakt op zijn website. Oorspronkelijk had het spel in de herfst van dit jaar moeten uitkomen, maar gamers moeten nu dus nog ruim een jaar wachten.

4 uur geleden