Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street werkt verliezen weg na inflatiecijfers VS

Wall Street werkt verliezen weg na inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, nadat de verliezen van eerder op de dag volledig waren weggepoetst. Beleggers op Wall Street verwerkten nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten die van belang zijn voor het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Verder moest het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump het ontgelden na het verkiezingsdebat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris.

De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 40.861,71 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5554,13 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,2 procent tot 17.395,53 punten, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.

De Fed komt volgende week woensdag met een nieuw rentebesluit. Er wordt algemeen verwacht dat de rente dan voor het eerst in jaren verlaagd zal worden om de economie te ondersteunen. Op de financiƫle markten is het echter de vraag hoe groot die verlaging wordt. Vooralsnog wordt op een kwart procentpunt gerekend, maar een verlaging met een half procentpunt is ook een mogelijkheid.

Truth Social

Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 10 procent minder waard. Het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis. De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met Harris.

AI-chipconcern en zwaargewicht Nvidia stond bij de winnaars met een plus van 8 procent. Ook branchegenoot Broadcom deed het goed met een winst van 6,8 procent. Andere chipbedrijven zoals Advanced Micro Devices (AMD) en Intel werden tot 4,9 procent hoger gezet.

Koersdaling GameStop

GameStop kelderde juist 12 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.

De euro was 1,1016 dollar waard, tegen 1,1011 dollar bij het slot van de Europese beurshandel eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 67,12 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 70,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

6 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

10 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

11 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

12 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

12 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

14 uur geleden