Wall Street werkt verliezen weg na inflatiecijfers VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, nadat de verliezen van eerder op de dag volledig waren weggepoetst. Beleggers op Wall Street verwerkten nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten die van belang zijn voor het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Verder moest het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump het ontgelden na het verkiezingsdebat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris.
De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 40.861,71 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5554,13 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,2 procent tot 17.395,53 punten, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.
De Fed komt volgende week woensdag met een nieuw rentebesluit. Er wordt algemeen verwacht dat de rente dan voor het eerst in jaren verlaagd zal worden om de economie te ondersteunen. Op de financiële markten is het echter de vraag hoe groot die verlaging wordt. Vooralsnog wordt op een kwart procentpunt gerekend, maar een verlaging met een half procentpunt is ook een mogelijkheid.
Truth Social
Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 10 procent minder waard. Het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis. De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met Harris.
AI-chipconcern en zwaargewicht Nvidia stond bij de winnaars met een plus van 8 procent. Ook branchegenoot Broadcom deed het goed met een winst van 6,8 procent. Andere chipbedrijven zoals Advanced Micro Devices (AMD) en Intel werden tot 4,9 procent hoger gezet.
Koersdaling GameStop
GameStop kelderde juist 12 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.
De euro was 1,1016 dollar waard, tegen 1,1011 dollar bij het slot van de Europese beurshandel eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 67,12 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 70,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan ook voor een schok op de financiële markten zorgen en zo de financiële stabiliteit in de wereld in gevaar brengen. Daarvoor waarschuwt econoom Tobias Adrian van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dinsdag bij de presentatie van een nieuw rapport.
44 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Amazon neemt satellietcommunicatiebedrijf Globalstar over voor ongeveer 11,6 miljard dollar, omgerekend 10 miljard euro. Daarmee versterkt het bedrijf zijn plannen voor een eigen satellietnetwerk en zet het de concurrentie met SpaceX van Elon Musk verder op scherp.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wereldeconomie beleeft door de Iranoorlog dit jaar waarschijnlijk zijn slechtste jaar sinds het begin van de coronacrisis. Dat vreest het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat dinsdag met nieuwe economische ramingen is gekomen. Vanwege de grote onzekerheid over hoelang het conflict in het Midden-Oosten aanhoudt, becijferde het IMF meerdere scenario's.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De standpunten van de Europese Commissie en het Europees Parlement over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen mijlenver uit elkaar. Het gaat zowel om de omvang van de begroting als de verdeling van de duizenden miljarden euro's over de verschillende beleidsterreinen zoals landbouw en sociaal beleid. De commissie Financiën van het parlement stemt woensdag over het mandaat waarmee de onderhandelaars van het parlement met de lidstaten tot een akkoord moeten komen. Dat lijkt een stevig gevecht te worden.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.
2 uur geleden