Wall Street werkt verliezen weg na inflatiecijfers VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, nadat de verliezen van eerder op de dag volledig waren weggepoetst. Beleggers op Wall Street verwerkten nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten die van belang zijn voor het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Verder moest het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump het ontgelden na het verkiezingsdebat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris.
De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 40.861,71 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5554,13 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,2 procent tot 17.395,53 punten, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.
De Fed komt volgende week woensdag met een nieuw rentebesluit. Er wordt algemeen verwacht dat de rente dan voor het eerst in jaren verlaagd zal worden om de economie te ondersteunen. Op de financiële markten is het echter de vraag hoe groot die verlaging wordt. Vooralsnog wordt op een kwart procentpunt gerekend, maar een verlaging met een half procentpunt is ook een mogelijkheid.
Truth Social
Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 10 procent minder waard. Het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis. De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met Harris.
AI-chipconcern en zwaargewicht Nvidia stond bij de winnaars met een plus van 8 procent. Ook branchegenoot Broadcom deed het goed met een winst van 6,8 procent. Andere chipbedrijven zoals Advanced Micro Devices (AMD) en Intel werden tot 4,9 procent hoger gezet.
Koersdaling GameStop
GameStop kelderde juist 12 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.
De euro was 1,1016 dollar waard, tegen 1,1011 dollar bij het slot van de Europese beurshandel eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 67,12 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 70,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
15 minuten geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
15 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
19 uur geleden