Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street werkt verliezen weg na inflatiecijfers VS

Wall Street werkt verliezen weg na inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, nadat de verliezen van eerder op de dag volledig waren weggepoetst. Beleggers op Wall Street verwerkten nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten die van belang zijn voor het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Verder moest het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump het ontgelden na het verkiezingsdebat met de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris.

De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 40.861,71 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5554,13 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,2 procent tot 17.395,53 punten, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.

De Fed komt volgende week woensdag met een nieuw rentebesluit. Er wordt algemeen verwacht dat de rente dan voor het eerst in jaren verlaagd zal worden om de economie te ondersteunen. Op de financiƫle markten is het echter de vraag hoe groot die verlaging wordt. Vooralsnog wordt op een kwart procentpunt gerekend, maar een verlaging met een half procentpunt is ook een mogelijkheid.

Truth Social

Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd ruim 10 procent minder waard. Het aandeel reageert sterk op de kansen van de voormalige president om terug te keren naar het Witte Huis. De kans dat Trump voor de Republikeinen de verkiezingen in november wint, lijkt wat kleiner te zijn geworden na het debat met Harris.

AI-chipconcern en zwaargewicht Nvidia stond bij de winnaars met een plus van 8 procent. Ook branchegenoot Broadcom deed het goed met een winst van 6,8 procent. Andere chipbedrijven zoals Advanced Micro Devices (AMD) en Intel werden tot 4,9 procent hoger gezet.

Koersdaling GameStop

GameStop kelderde juist 12 procent. De videogameverkoper, die populair is bij kleinere particuliere beleggers, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen en kondigde aan tot 20 miljoen extra aandelen uit te geven om geld op te halen.

De euro was 1,1016 dollar waard, tegen 1,1011 dollar bij het slot van de Europese beurshandel eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 67,12 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 70,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

9 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

10 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

10 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

11 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

13 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

15 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

15 uur geleden