Wall Street weer op winst na cijferhausse, Facebook levert in
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten aan een nieuwe sessie begonnen na recordstanden voor S&P 500 en de Dow-Jonesindex op maandag. Beleggers reageren overwegend positief op kwartaalresultaten van grote bedrijven, waaronder UPS en General Electric. Het kwartaalbericht van Facebook werd minder goed ontvangen.
De Dow-Jonesindex klom in de eerste handelsminuten 0,2 procent tot 35.813 punten. De S&P 500 won 0,5 procent tot 4588 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,7 procent vooruit tot 15.329 punten.
Facebook daalde 0,5 procent na de bekendmaking van de kwartaalcijfers. Het socialmediabedrijf investeert de komende tijd fors in virtual reality, wat zal drukken op de winst. De afgelopen maand kwam het aandeel van Facebook onder druk te staan door onthullingen van een voormalige medewerker, die stelde dat het bedrijf winst belangrijker vindt dan het welzijn van gebruikers.
General Electric
Industrieel concern General Electric kwam met cijfers en steeg 3,5 procent. De onderneming is positiever over de winst voor heel 2021 dankzij aantrekkende verkoopcijfers van zijn divisie voor vliegtuigmotoren. Tegelijkertijd waarschuwde het bedrijf voor logistieke problemen die de bedrijfsvoering "uitdagend" maken.
Ook speelgoedfabrikant Hasbro meldde knelpunten in de toeleveringsketen te voelen. Het voorbije kwartaal liep het bedrijf achter Monopoly, Play-Doh en My Little Pony 100 miljoen dollar aan inkomsten mis door vertragingen, maar de omzet steeg alsnog met meer dan een tiende. Het aandeel won ruim 3 procent.
UPS
De resultaten van pakketbezorger UPS werden door beleggers beloond met een koerswinst van bijna 7 procent. Het Amerikaanse concern behaalde een hogere winst dan in doorsnee verwacht dankzij de hogere prijzen die klanten betalen. Industriebedrijf 3M boekte een hogere winst en omzet maar verloor op de beurs 1,5 procent.
Defensiespecialist Lockheed Martin waarschuwde voor een lagere omzet volgend jaar door tekorten aan onderdelen. De divisie voor gevechtsvliegtuigen, die ook de F-35 of Joint Strike Fighter maakt, behaalde ook het voorbije kwartaal al een lagere omzet. Beleggers schrokken van het nieuws en zetten het aandeel 9 procent lager. Branchegenoot Raytheon verloor ondanks een verhoging van de winstprognose 0,5 procent.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 83,60 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 85,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
12 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
13 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
16 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
19 uur geleden