Wall Street weer op winst na cijferhausse, Facebook levert in
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten aan een nieuwe sessie begonnen na recordstanden voor S&P 500 en de Dow-Jonesindex op maandag. Beleggers reageren overwegend positief op kwartaalresultaten van grote bedrijven, waaronder UPS en General Electric. Het kwartaalbericht van Facebook werd minder goed ontvangen.
De Dow-Jonesindex klom in de eerste handelsminuten 0,2 procent tot 35.813 punten. De S&P 500 won 0,5 procent tot 4588 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,7 procent vooruit tot 15.329 punten.
Facebook daalde 0,5 procent na de bekendmaking van de kwartaalcijfers. Het socialmediabedrijf investeert de komende tijd fors in virtual reality, wat zal drukken op de winst. De afgelopen maand kwam het aandeel van Facebook onder druk te staan door onthullingen van een voormalige medewerker, die stelde dat het bedrijf winst belangrijker vindt dan het welzijn van gebruikers.
General Electric
Industrieel concern General Electric kwam met cijfers en steeg 3,5 procent. De onderneming is positiever over de winst voor heel 2021 dankzij aantrekkende verkoopcijfers van zijn divisie voor vliegtuigmotoren. Tegelijkertijd waarschuwde het bedrijf voor logistieke problemen die de bedrijfsvoering "uitdagend" maken.
Ook speelgoedfabrikant Hasbro meldde knelpunten in de toeleveringsketen te voelen. Het voorbije kwartaal liep het bedrijf achter Monopoly, Play-Doh en My Little Pony 100 miljoen dollar aan inkomsten mis door vertragingen, maar de omzet steeg alsnog met meer dan een tiende. Het aandeel won ruim 3 procent.
UPS
De resultaten van pakketbezorger UPS werden door beleggers beloond met een koerswinst van bijna 7 procent. Het Amerikaanse concern behaalde een hogere winst dan in doorsnee verwacht dankzij de hogere prijzen die klanten betalen. Industriebedrijf 3M boekte een hogere winst en omzet maar verloor op de beurs 1,5 procent.
Defensiespecialist Lockheed Martin waarschuwde voor een lagere omzet volgend jaar door tekorten aan onderdelen. De divisie voor gevechtsvliegtuigen, die ook de F-35 of Joint Strike Fighter maakt, behaalde ook het voorbije kwartaal al een lagere omzet. Beleggers schrokken van het nieuws en zetten het aandeel 9 procent lager. Branchegenoot Raytheon verloor ondanks een verhoging van de winstprognose 0,5 procent.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 83,60 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 85,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
3 uur geleden