Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street weer omlaag na koersdreun in techsector

Wall Street weer omlaag na koersdreun in techsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag opnieuw licht omlaag na de koersdreun in de techsector op vrijdag. Vooral webwinkelconcern Amazon moest het vrijdag ontgelden met een koersval van 14 procent na tegenvallende kwartaalresultaten. Op de eerste handelsdag van mei verloor het aandeel in de openingsminuten opnieuw 3 procent.

Beleggers kijken deze week met name uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat woensdag op het programma staat. Fed-voorzitter Jerome Powell gaf onlangs al aan dat de rente in de Verenigde Staten bij het nieuwe rentebesluit waarschijnlijk met 0,5 procentpunt wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 32.869 punten en de brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4113 punten. De Nasdaq leverde 0,6 procent in tot 12.259 punten, na de koersval van ruim 4 procent op vrijdag. De techgraadmeter zakte in april ruim 13 procent en kende daarmee de slechtste beursmaand sinds oktober 2008.

Apple

Apple verloor 0,9 procent. Het techbedrijf moet vrezen voor een nieuwe miljardenboete voor het schenden van Europese concurrentieregels. Apple misbruikt volgens de Europese Commissie zijn marktmacht door een chip die contactloos betalen met iPhones en iPads vergemakkelijkt voor te behouden aan zijn eigen betaalsoftware. Daarmee sluit Apple andere betalingsbedrijven zoals banken en het veelgebruikte PayPal buiten.

Alphabet, de eigenaar van Google, zakte 1,2 procent. Google wil dat de Europese rechter een streep zet door een boete van 1,49 miljard euro die het techconcern drie jaar geleden van de Europese Commissie kreeg vanwege het voortrekken van zijn eigen advertentiedienst AdSense ten opzichte van andere advertentieverkopers.

Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway daalde 0,2 procent. De investeringsmaatschappij van de bekende belegger Warren Buffett kwam dit weekend met gemengde resultaten, waarbij de winst iets hoger uitviel dan verwacht en de omzet wat tegenviel. Ook bleek uit het kwartaalbericht dat Buffett zijn belang in olieconcern Chevron (plus 1 procent) heeft uitgebreid. Verder schroefde de superbelegger zijn belang in gameontwikkelaar Activision Blizzard (plus 2,3 procent) op.

De euro was 1,0511 dollar waard, tegen 1,0536 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 3,5 procent tot 101,06 dollar. Brent-olie werd 3,2 procent goedkoper en kostte 103,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

5 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

5 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

5 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

5 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

5 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

9 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

9 uur geleden