Wall Street weer omlaag door vrees coronavirus
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw lager gesloten, al werden de koersverliezen richting het slot van de handelsdag wel behoorlijk teruggedrongen. De vrees voor het nieuwe coronavirus bleef Wall Street domineren, nu het aantal besmettingen in de wereld is gestegen naar meer dan 100.000. De olieprijzen gingen zeer hard omlaag. Een veel beter dan verwacht rapport over de Amerikaanse banenmarkt kon het sentiment onder beleggers amper helpen.
De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent lager op 25.864,78 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1,7 procent tot 2972,37 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 1,9 procent tot 8575,61 punten. Op donderdag gingen de graadmeters op Wall Street met minnen tot 3,6 procent de handel uit.
De prijs van een vat Amerikaanse olie kelderde 9,6 procent tot 41,49 dollar en Brentolie werd ruim 9 procent goedkoper op 45,42 dollar per vat, de laagste niveaus in jaren. Oliekartel OPEC heeft geen deal kunnen sluiten met bondgenoot Rusland over een verdere verlaging van de productie. Daarnaast zorgt het coronavirus voor grote druk op de olieprijzen omdat de wereldwijde economie en het vliegverkeer geraakt worden door de ziekte.
Luchtvaartsector
Olie- en gasproducenten als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips leverden tot 5 procent in. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean kregen klappen tot bijna 19 procent voor de kiezen.
De luchtvaartsector wist juist wat te herstellen van de recente afstraffing, geholpen door de fors lagere olieprijzen. Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines klommen tot 2 procent.
Werkgelegenheid
De financiële sector had het daarentegen lastig door de scherp dalende rentes op Amerikaanse staatsobligaties. De grote banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America, Wells Fargo en Morgan Stanley verloren tot 5,2 procent aan beurswaarde.
De Amerikaanse overheid maakte bekend dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in februari met 273.000 arbeidsplaatsen is toegenomen, terwijl economen op een groei met 175.000 hadden gerekend. De werkloosheid in de VS zakte naar 3,5 procent.
De euro was 1,1308 dollar waard, net als bij het slot van de handel in Europa.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
6 uur geleden