Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street weer hard onderuit door viruszorgen

Wall Street weer hard onderuit door viruszorgen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag fors lager geopend, na de zeer zware koersverliezen van een dag eerder. De vrees voor het nieuwe coronavirus blijft Wall Street domineren, nu het aantal besmettingen in de wereld is gestegen naar meer dan 100.000. Een veel beter dan verwacht rapport over de Amerikaanse banenmarkt kon het sentiment onder beleggers niet helpen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een min van 2,7 procent op 25.414 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 2,8 procent tot 2938 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 2,6 procent tot 8516 punten. Op donderdag gingen de graadmeters op Wall Street met minnen tot 3,6 procent de handel uit.

Wederom hadden cruise- en luchtvaartmaatschappijen het buitengewoon lastig door de negatieve impact van de uitbraak van het coronavirus op toerisme en reisverkeer. Zo gingen Carnival, Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line tot 7,5 procent onderuit. Delta Air Lines, American Airlines, Southwest Arilines en United Airlines leverden tot 6 procent in.

Banken

Ook de financiƫle sector kreeg rake klappen. De grote banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America, Wells Fargo en Morgan Stanley verloren tot 6,3 procent aan beurswaarde.

De Amerikaanse overheid maakte bekend dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in februari met 273.000 arbeidsplaatsen is toegenomen, terwijl economen op een groei met 175.000 hadden gerekend. De werkloosheid in de VS zakte naar 3,5 procent.

Meer uit Financieel

Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd bijna 5 procent hoger gezet.

16 minuten geleden
EU en VS tekenen vrijdag overeenkomst over kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.

38 minuten geleden
Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

GUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.

39 minuten geleden
Lichtproducent Signify verwacht aanhoudende lastige markt in 2026

EINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.

1 uur geleden
Onderzoek naar opleidingsklimaat bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.

1 uur geleden
Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

2 uur geleden
Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

11 uur geleden