
Wall Street wacht in spanning op duiding Fed-baas Jerome Powell
NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig in aanloop naar de toespraak van centralebankhoofd Jerome Powell op vrijdag. Op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole geeft hij dan mogelijk meer duidelijkheid over wat de Federal Reserve komende tijd met de rente gaat doen.
"Inmiddels is de vraag voor beleggers niet meer óf maar met hoeveel de Fed de rente gaat verlagen", legt ING-econoom Bert Colijn uit. "Waarschijnlijk gaat het banencijfer voor augustus daar een hele belangrijke factor in zijn, maar Powell kan morgen vast sturing geven. De meeste beleggers verwachten een daling van 0,25 maar ook 0,50 procentpunt is een mogelijkheid."
De bekende Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 40.712,78 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,9 procent naar 5570,64 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 1,7 procent in op 17.619,36 punten. De voorbije handelsdagen zaten de graadmeters, op een korte onderbreking eerder deze week na, nog vrijwel onophoudelijk in de lift.
Bij de laatste vergadering van de Amerikaanse centrale bank in juli hintte Powell al sterk op een eerste renteverlaging in september. Sindsdien zijn de twijfels over de kracht van de Amerikaanse economie toegenomen. Er is vooralsnog geen sprake van een recessie, maar de groei lijkt wel te vertragen en de werkloosheid loopt mondjesmaat op.
Zoom Video Communications behoorde tot de grotere stijgers op de aandelenbeurzen van New York. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, behaalde meer omzet en winst dan beleggers en kenners hadden verwacht. Ook werd Zoom positiever over de winst in het hele boekjaar. Het aandeel steeg zo'n 13 procent.
Peloton klom daarnaast ruim 35 procent. De verkoper van fitnessapparatuur zag de omzet voor het eerst in negen kwartalen weer groeien. Ook werd het verlies flink teruggedrongen.
Snowflake zakte juist bijna 15 procent. Het cloudbedrijf zag het nettoverlies in het afgelopen kwartaal oplopen. Het bedrijf werd wel iets positiever over de jaaromzet, maar de hogere verkopen vertalen zich volgens analisten nog niet in hogere marges.
Urban Outfitters verloor verder een kleine 10 procent. De kledingverkoper boekte de voorbije periode meer omzet en winst dan verwacht. De verkopen van winkels die langer dan een jaar open zijn lieten echter voor het negende kwartaal op rij een daling zien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) heeft bezorgd gereageerd op het nieuws dat toezichthouder ACM akkoord is gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media. De journalistenbond vraagt zich af of er genoeg rekening is gehouden met bezwaren die de NVJ heeft ingebracht bij de toezichthouder.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn positief dat na de overname van RTL Nederland door DPG Media een grote Nederlandse mediapartij ontstaat die tegenwicht zou kunnen bieden aan grote internationale spelers. Tegelijkertijd blijven ze kritisch kijken of het samengevoegde bedrijf niet te veel macht krijgt bij prijsonderhandelingen over advertentieruimte.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouder ACM is onder strenge voorwaarden akkoord gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen. Zo gelden er waarborgen om RTL Nieuws en NU.nl als afzonderlijke nieuwsmerken te behouden, met losse redacties die onderling geen content uitwisselen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De presentatie van de eerste elektrische SUV van Xiaomi heeft volgens de Chinese elektronicafabrikant veel belangstelling opgeleverd. In het eerste uur dat dit mogelijk was, kwamen er een kleine 300.000 bestellingen binnen voor de auto. Topman Lei Jun reageerde overweldigd en sprak van een "wonder".
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - RTL Group neemt in Duitsland een belangrijke concurrent over. Het bedrijf koopt Sky Deutschland, dat in Duitsland onder andere uitzendrechten heeft voor de Duitse voetbalcompetitie, Engels voetbal en de Formule 1. Volgens RTL is dat een belangrijke aanvulling op de eigen nieuws- en entertainmentprogramma's voor de Duitse markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
2 uur geleden