Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
Wall Street was op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen gewoon geopend voor de beurshandel. Op eerste kerstdag waren de Amerikaanse beurzen dicht en op woensdag was er een halve handelsdag in New York. De Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 sloten toen op nieuwe recordniveaus en nu werd even pas op de plaats gemaakt.
De Dow eindigde iets lager op 48.710,97 punten en de S&P 500 zakte een fractie tot 6929,94 punten. De technologiebeurs Nasdaq daalde licht tot 23.593,09 punten. De hoofdgraadmeters boekten over de gehele kerstweek winsten van meer dan 1 procent, waarmee Wall Street bezig lijkt te zijn aan een eindejaarsopmars. Beleggers hopen dat die 'Santa Claus'-rally volgende week kan doorzetten.
Activistische investeerder
Nvidia won 1 procent. Het AI-chipconcern heeft een licentiedeal gesloten met AI-startup Groq om diens technologie te gebruiken. Ook zou Nvidia bezittingen van Groq overnemen ter waarde van 20 miljard dollar en gaat de topman van Groq werken voor het chipconcern, aldus zakenzender CNBC. Dat zou de grootste aankoop door Nvidia ooit zijn.
Winkelketen Target ging ruim 3 procent vooruit. Volgens zakenkrant Financial Times heeft de activistische investeerder Toms Capital Investment Management een aanzienlijk belang genomen in Target. De beurskoers van Target is dit jaar ongeveer een kwart gedaald en Toms Capital zou bij het bedrijf aandringen op maatregelen om die te laten stijgen. Target kampt al langere tijd met zwakke verkopen.
De prijzen van goud, platina en zilver stegen naar nieuwe records. Goudproducenten als Barrick Mining en Newmont Mining wonnen tot 1,7 procent. Ook de koperprijs klom naar een nieuw recordniveau. Mijnbouwer Freeport-McMoran werd ruim 2 procent hoger gezet.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
5 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.
7 uur geleden