Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

De Dow-Jonesindex zakte 0,4 procent tot 49.310,32 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor ook 0,4 procent tot 7108,40 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,9 procent lager op 24.438,50 punten. Een dag eerder stegen de S&P 500 en Nasdaq nog tot recordniveaus.

De Straat van Hormuz blijft zo goed als geblokkeerd door Iran, terwijl de Verenigde Staten de scheepvaart van en naar Iraanse havens zeggen tegen te houden. Het Iraanse regime zegt vooralsnog niet te willen onderhandelen met de VS. Ondanks de wapenstilstand meldden Iraanse persbureaus bovendien dat de luchtafweer in Teheran in actie is gekomen.

De olieprijzen stegen harder na het nieuws. Een vat Brentolie werd 3,7 procent meer waard op 105,75 dollar per vat. Amerikaanse olie steeg ook 3,7 procent in prijs tot 96,35 dollar per vat.

Tesla kwam met kwartaalcijfers en wist de omzet en winst in de eerste maanden van het jaar op te voeren, na een moeizaam 2025. Topman Elon Musk waarschuwde ook dat het bedrijf grote bedragen zal investeren in AI-gestuurde auto's en mensachtige robots. Het aandeel daalde 3,5 procent.

Speelgoedfabrikant Hasbro was een opvallende stijger, met een koerswinst van 6,6 procent. In de aanloop naar zijn kwartaalbericht meldde het bedrijf achter My Little Pony en Transformers een hogere omzet te hebben geboekt dan kenners hadden verwacht. Dat dankte Hasbro vooral aan de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

Socialemediaconcern Meta verloor 2,3 procent. Het bedrijf is van plan 10 procent van het personeel te ontslaan, wat neerkomt op zo'n 8000 mensen, meldden media op basis van een interne memo. Volgens persbureau Bloomberg biedt Microsoft ook duizenden werknemers een uitkoopregeling aan waarmee ze vervroegd met pensioen kunnen. De grote techconcerns moeten geld vrijspelen voor hun grote investeringen in extra datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Aandelen van Microsoft daalden 4 procent.

Meer uit Financieel

Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

8 uur geleden
Boeing zakt op Wall Street na verlaging leveringsdoel

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.

9 uur geleden
Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

11 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

12 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

12 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

14 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

15 uur geleden