Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street voorzichtig bij begin drukke week met cijfers en Fed

Wall Street voorzichtig bij begin drukke week met cijfers en Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met wisselende cijfers gesloten. Beleggers op Wall Street deden het vrij voorzichtig aan bij het begin van een drukke week met veel kwartaalresultaten van grote bedrijven en een rentebesluit van de Federal Reserve. Ongeveer een derde van de bedrijven uit de breed samengestelde S&P 500-index brengt deze week de resultaten naar buiten, waaronder grote techfondsen als Microsoft, Facebook-moeder Meta, Apple, Amazon en Google-eigenaar Alphabet.

Naast de bekende techbedrijven openen deze week ook belangrijke concerns als Coca-Cola, McDonald's, Boeing, Ford en Pfizer de boeken. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Fed op woensdag. De Amerikaanse centrale bank zal dan naar verwachting de rente opnieuw met 0,75 procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent hoger op 31.990,04 punten. De S&P 500 klom 0,1 procent tot 3966,84 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 11.782,67 punten.

Apple daalde 0,7 procent. Het techbedrijf geeft bij hoge uitzondering korting op iPhones en aanverwante producten voor de telefoons. Maar alleen in China. Met de kortingen probeert Apple waarschijnlijk spullen kwijt te raken uit de overgebleven voorraden die zijn ontstaan omdat Chinezen door de lockdowns niet hebben kunnen winkelen.

Boeing werd 1 procent lager gezet. Bijna 2500 medewerkers van drie productielocaties van het defensie-onderdeel van de vliegtuigbouwer hebben het contractaanbod van Boeing afgewezen en gaan op 1 augustus staken.

De maker van barbecues en grills Weber kelderde bijna 13 procent in waarde. Het bedrijf merkt dat door het zwakkere consumentenvertrouwen en hoge inflatie de vraag naar zijn producten onder druk staat en trekt zijn verwachtingen voor de omzet en winst over het gehele boekjaar in. Ook is topman Chris Scherzinger per direct afgetreden. Branchegenoot Traeger ging meer dan 7 procent omlaag.

De euro was 1,0225 dollar waard, tegen 1,0214 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 96,76 dollar. Brent-olie werd 1,8 procent duurder op 105,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

5 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

6 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

8 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

9 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

9 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

10 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden