Wall Street voorzichtig bij begin drukke week met cijfers en Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met wisselende cijfers gesloten. Beleggers op Wall Street deden het vrij voorzichtig aan bij het begin van een drukke week met veel kwartaalresultaten van grote bedrijven en een rentebesluit van de Federal Reserve. Ongeveer een derde van de bedrijven uit de breed samengestelde S&P 500-index brengt deze week de resultaten naar buiten, waaronder grote techfondsen als Microsoft, Facebook-moeder Meta, Apple, Amazon en Google-eigenaar Alphabet.
Naast de bekende techbedrijven openen deze week ook belangrijke concerns als Coca-Cola, McDonald's, Boeing, Ford en Pfizer de boeken. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Fed op woensdag. De Amerikaanse centrale bank zal dan naar verwachting de rente opnieuw met 0,75 procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent hoger op 31.990,04 punten. De S&P 500 klom 0,1 procent tot 3966,84 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 11.782,67 punten.
Apple daalde 0,7 procent. Het techbedrijf geeft bij hoge uitzondering korting op iPhones en aanverwante producten voor de telefoons. Maar alleen in China. Met de kortingen probeert Apple waarschijnlijk spullen kwijt te raken uit de overgebleven voorraden die zijn ontstaan omdat Chinezen door de lockdowns niet hebben kunnen winkelen.
Boeing werd 1 procent lager gezet. Bijna 2500 medewerkers van drie productielocaties van het defensie-onderdeel van de vliegtuigbouwer hebben het contractaanbod van Boeing afgewezen en gaan op 1 augustus staken.
De maker van barbecues en grills Weber kelderde bijna 13 procent in waarde. Het bedrijf merkt dat door het zwakkere consumentenvertrouwen en hoge inflatie de vraag naar zijn producten onder druk staat en trekt zijn verwachtingen voor de omzet en winst over het gehele boekjaar in. Ook is topman Chris Scherzinger per direct afgetreden. Branchegenoot Traeger ging meer dan 7 procent omlaag.
De euro was 1,0225 dollar waard, tegen 1,0214 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 96,76 dollar. Brent-olie werd 1,8 procent duurder op 105,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.
6 uur geleden