Wall Street voorzichtig bij begin drukke week met cijfers en Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met wisselende cijfers gesloten. Beleggers op Wall Street deden het vrij voorzichtig aan bij het begin van een drukke week met veel kwartaalresultaten van grote bedrijven en een rentebesluit van de Federal Reserve. Ongeveer een derde van de bedrijven uit de breed samengestelde S&P 500-index brengt deze week de resultaten naar buiten, waaronder grote techfondsen als Microsoft, Facebook-moeder Meta, Apple, Amazon en Google-eigenaar Alphabet.
Naast de bekende techbedrijven openen deze week ook belangrijke concerns als Coca-Cola, McDonald's, Boeing, Ford en Pfizer de boeken. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Fed op woensdag. De Amerikaanse centrale bank zal dan naar verwachting de rente opnieuw met 0,75 procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent hoger op 31.990,04 punten. De S&P 500 klom 0,1 procent tot 3966,84 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 11.782,67 punten.
Apple daalde 0,7 procent. Het techbedrijf geeft bij hoge uitzondering korting op iPhones en aanverwante producten voor de telefoons. Maar alleen in China. Met de kortingen probeert Apple waarschijnlijk spullen kwijt te raken uit de overgebleven voorraden die zijn ontstaan omdat Chinezen door de lockdowns niet hebben kunnen winkelen.
Boeing werd 1 procent lager gezet. Bijna 2500 medewerkers van drie productielocaties van het defensie-onderdeel van de vliegtuigbouwer hebben het contractaanbod van Boeing afgewezen en gaan op 1 augustus staken.
De maker van barbecues en grills Weber kelderde bijna 13 procent in waarde. Het bedrijf merkt dat door het zwakkere consumentenvertrouwen en hoge inflatie de vraag naar zijn producten onder druk staat en trekt zijn verwachtingen voor de omzet en winst over het gehele boekjaar in. Ook is topman Chris Scherzinger per direct afgetreden. Branchegenoot Traeger ging meer dan 7 procent omlaag.
De euro was 1,0225 dollar waard, tegen 1,0214 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 96,76 dollar. Brent-olie werd 1,8 procent duurder op 105,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
5 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
6 uur geleden