Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street viert Onafhankelijkheidsdag, beurzen gesloten

Wall Street viert Onafhankelijkheidsdag, beurzen gesloten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven dinsdag de hele dag dicht vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Woensdag wordt de aandelenhandel op Wall Street weer hervat. Op die dag komen onder meer het banenrapport van loonstrookverwerker ADP en de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve naar buiten.

Maandag waren de Amerikaanse beurzen een halve dag open. De Dow-Jonesindex sloot die verkorte handelssessie een fractie hoger af op 34.418,47 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent.

De Amerikaanse aandelen, vooral die van de grote techbedrijven, hebben een sterke eerste jaarhelft achter de rug. Voor de tweede jaarhelft zijn de verwachtingen wat voorzichtiger door de vrees dat de hogere rentetarieven een negatieve impact zullen hebben op de grootste economie ter wereld. Daarnaast heeft de Amerikaanse centrale bank al laten doorschemeren dat de rente waarschijnlijk deze maand weer zal worden verhoogd om de inflatie te bestrijden, na een korte pauze in juni.

Aan het einde van de verkorte handelsweek zullen beleggers dan ook vooral letten op het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid. De situatie op de arbeidsmarkt speelt namelijk een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De volgende tweedaagse rentevergadering van de Fed staat gepland op 25 en 26 juli.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

10 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

15 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

17 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

18 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden