Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street viert Onafhankelijkheidsdag, beurzen gesloten

Wall Street viert Onafhankelijkheidsdag, beurzen gesloten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven dinsdag de hele dag dicht vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Woensdag wordt de aandelenhandel op Wall Street weer hervat. Op die dag komen onder meer het banenrapport van loonstrookverwerker ADP en de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve naar buiten.

Maandag waren de Amerikaanse beurzen een halve dag open. De Dow-Jonesindex sloot die verkorte handelssessie een fractie hoger af op 34.418,47 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent.

De Amerikaanse aandelen, vooral die van de grote techbedrijven, hebben een sterke eerste jaarhelft achter de rug. Voor de tweede jaarhelft zijn de verwachtingen wat voorzichtiger door de vrees dat de hogere rentetarieven een negatieve impact zullen hebben op de grootste economie ter wereld. Daarnaast heeft de Amerikaanse centrale bank al laten doorschemeren dat de rente waarschijnlijk deze maand weer zal worden verhoogd om de inflatie te bestrijden, na een korte pauze in juni.

Aan het einde van de verkorte handelsweek zullen beleggers dan ook vooral letten op het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid. De situatie op de arbeidsmarkt speelt namelijk een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De volgende tweedaagse rentevergadering van de Fed staat gepland op 25 en 26 juli.

Meer uit Financieel

Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

46 minuten geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

1 uur geleden
Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

2 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

2 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

3 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

3 uur geleden