Wall Street viert Onafhankelijkheidsdag, beurzen gesloten
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven dinsdag de hele dag dicht vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Woensdag wordt de aandelenhandel op Wall Street weer hervat. Op die dag komen onder meer het banenrapport van loonstrookverwerker ADP en de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve naar buiten.
Maandag waren de Amerikaanse beurzen een halve dag open. De Dow-Jonesindex sloot die verkorte handelssessie een fractie hoger af op 34.418,47 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent.
De Amerikaanse aandelen, vooral die van de grote techbedrijven, hebben een sterke eerste jaarhelft achter de rug. Voor de tweede jaarhelft zijn de verwachtingen wat voorzichtiger door de vrees dat de hogere rentetarieven een negatieve impact zullen hebben op de grootste economie ter wereld. Daarnaast heeft de Amerikaanse centrale bank al laten doorschemeren dat de rente waarschijnlijk deze maand weer zal worden verhoogd om de inflatie te bestrijden, na een korte pauze in juni.
Aan het einde van de verkorte handelsweek zullen beleggers dan ook vooral letten op het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid. De situatie op de arbeidsmarkt speelt namelijk een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De volgende tweedaagse rentevergadering van de Fed staat gepland op 25 en 26 juli.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
3 uur geleden