Wall Street verliest bij opening
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend. Een dag eerder kwam de recordreeks van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 dinsdag al ten einde. De handelsvrees op Wall Street laaide op na het dreigement van president Donald Trump om de importtarieven op Chinese goederen te verhogen als er geen handelsdeal wordt bereikt. Later op de dag geeft de Federal Reserve de notulen vrij van de meest recente beleidsvergadering.
De Dow stond in de openingsminuten 0,2 procent lager op 27.883 punten. De S&P verloor 0,1 procent tot 3116 punten en de Nasdaq zakte 0,2 procent tot 8551 punten.
Ook verwerkten beleggers het nieuws dat China felle kritiek heeft geuit op de Amerikaanse Senaat, die een wetsvoorstel heeft aangenomen gericht op het beschermen van de mensenrechten in Hongkong. China veroordeelde die beslissing en liet weten stappen te zullen ondernemen om zijn soevereiniteit en veiligheid te beschermen. De vrees bestaat dat deze kwestie de handelsgesprekken tussen Peking en Washington kan bemoeilijken.
Target
In het staartje van het bedrijfscijferseizoen kregen beleggers resultaten van winkelbedrijf Target en doe-het-zelfketen Lowe's te verwerken. Target won 7,3 procent. De verkoper van huishoudelijke producten, kleding, meubels, speelgoed, cosmetica en elektronica verhoogde zijn winstverwachting voor het gehele jaar en overtrof met zijn resultaten de verwachtingen van analisten.
Lowe's dikte 5,2 procent aan na een verhoging van de winstraming voor het gehele jaar en plannen voor een reorganisatie in Canada. Op dinsdag werd het aandeel Lowe's nog lager gezet in verband met een nieuwe omzetwaarschuwing van de grotere branchegenoot Home Depot.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het tweede kwartaal hersteld van een krimp in het eerste kwartaal vanwege de oorlog tegen Iran. Dat blijkt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische Centraal Bureau voor de Statistiek.
5 uur geledenMONTEREY (ANP/BLOOMBERG) - De eerste volledig elektrische auto van Ferrari is voor 40 miljoen dollar geveild, omgerekend zo'n 35 miljoen euro. Daarmee is de Ferrari Luce de duurste nieuwe auto die ooit op een veiling is verkocht, ondanks de kritiek die de wagen kreeg.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India wil dat de productie van vloeibaar petroleumgas (lpg) in het land flink wordt verhoogd. Voor Indiase huishoudens is lpg een belangrijke brandstof om mee te koken, maar de import ervan raakte verstoord door de blokkade van de Straat van Hormuz. Daardoor kreeg het land te maken met een groot tekort aan lpg.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitse bedrijven hebben hun investeringen in de Verenigde Staten flink teruggeschroefd naar het laagste niveau in drie jaar. Dat komt volgens Reuters naar voren uit berekeningen van het Duitse Economisch Instituut (IW), die het persbureau heeft ingezien. Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn bedrijven in de grootste economie van Europa terughoudender geworden.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
1 dag geleden