Wall Street verliest bij opening
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend. Een dag eerder kwam de recordreeks van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 dinsdag al ten einde. De handelsvrees op Wall Street laaide op na het dreigement van president Donald Trump om de importtarieven op Chinese goederen te verhogen als er geen handelsdeal wordt bereikt. Later op de dag geeft de Federal Reserve de notulen vrij van de meest recente beleidsvergadering.
De Dow stond in de openingsminuten 0,2 procent lager op 27.883 punten. De S&P verloor 0,1 procent tot 3116 punten en de Nasdaq zakte 0,2 procent tot 8551 punten.
Ook verwerkten beleggers het nieuws dat China felle kritiek heeft geuit op de Amerikaanse Senaat, die een wetsvoorstel heeft aangenomen gericht op het beschermen van de mensenrechten in Hongkong. China veroordeelde die beslissing en liet weten stappen te zullen ondernemen om zijn soevereiniteit en veiligheid te beschermen. De vrees bestaat dat deze kwestie de handelsgesprekken tussen Peking en Washington kan bemoeilijken.
Target
In het staartje van het bedrijfscijferseizoen kregen beleggers resultaten van winkelbedrijf Target en doe-het-zelfketen Lowe's te verwerken. Target won 7,3 procent. De verkoper van huishoudelijke producten, kleding, meubels, speelgoed, cosmetica en elektronica verhoogde zijn winstverwachting voor het gehele jaar en overtrof met zijn resultaten de verwachtingen van analisten.
Lowe's dikte 5,2 procent aan na een verhoging van de winstraming voor het gehele jaar en plannen voor een reorganisatie in Canada. Op dinsdag werd het aandeel Lowe's nog lager gezet in verband met een nieuwe omzetwaarschuwing van de grotere branchegenoot Home Depot.
Meer uit Financieel
OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.
19 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.
3 uur geleden