Wall Street verliest bij opening
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend. Een dag eerder kwam de recordreeks van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 dinsdag al ten einde. De handelsvrees op Wall Street laaide op na het dreigement van president Donald Trump om de importtarieven op Chinese goederen te verhogen als er geen handelsdeal wordt bereikt. Later op de dag geeft de Federal Reserve de notulen vrij van de meest recente beleidsvergadering.
De Dow stond in de openingsminuten 0,2 procent lager op 27.883 punten. De S&P verloor 0,1 procent tot 3116 punten en de Nasdaq zakte 0,2 procent tot 8551 punten.
Ook verwerkten beleggers het nieuws dat China felle kritiek heeft geuit op de Amerikaanse Senaat, die een wetsvoorstel heeft aangenomen gericht op het beschermen van de mensenrechten in Hongkong. China veroordeelde die beslissing en liet weten stappen te zullen ondernemen om zijn soevereiniteit en veiligheid te beschermen. De vrees bestaat dat deze kwestie de handelsgesprekken tussen Peking en Washington kan bemoeilijken.
Target
In het staartje van het bedrijfscijferseizoen kregen beleggers resultaten van winkelbedrijf Target en doe-het-zelfketen Lowe's te verwerken. Target won 7,3 procent. De verkoper van huishoudelijke producten, kleding, meubels, speelgoed, cosmetica en elektronica verhoogde zijn winstverwachting voor het gehele jaar en overtrof met zijn resultaten de verwachtingen van analisten.
Lowe's dikte 5,2 procent aan na een verhoging van de winstraming voor het gehele jaar en plannen voor een reorganisatie in Canada. Op dinsdag werd het aandeel Lowe's nog lager gezet in verband met een nieuwe omzetwaarschuwing van de grotere branchegenoot Home Depot.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP hebben potentieel heel grote gevolgen, zegt ethisch hacker Wouter van Dongen. Wereldwijd draait ongeveer 70 procent van de websites op PHP of toepassingen daarvan. "Het gevaar is dat die sites worden overgenomen of dat iemand bij alle data kan", stelt Van Dongen.
12 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Cyberbeveiliger Cloudflare ziet dat bedrijven geconfronteerd worden met de eerste cyberaanvallen die gericht zijn op de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Dat heeft technisch directeur Dane Knecht gezegd op socialmediaplatform X.
30 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse regering heeft woensdag goedkeuring verleend voor gaswinning in het omstreden Jackdaw-gasveld in het Britse deel van de Noordzee. De start van de gasproductie bij Jackdaw had jarenlang te maken met vertraging door juridische procedures vanwege milieu- en klimaatzorgen.
34 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie komt eind dit jaar met een voorstel om toeleveringsketens meer te spreiden, kondigde voorzitter Ursula von der Leyen woensdag aan. "Er mag geen sprake zijn van een kritieke afhankelijkheid van één enkele leverancier", zei de politica in debat met het Europees Parlement.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De cybersecuritydienst voor EU-instituten, CERT-EU, waarschuwt voor twee "kritieke kwetsbaarheden" in de programmeertaal PHP. De organisatie achter die wereldwijd zeer belangrijke programmeertaal heeft melding gemaakt van de kwetsbaarheden, die het onder meer mogelijk maken om van afstand een server aan te sturen. Op die manier kunnen kwaadwillenden mogelijk controle krijgen over de server.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets hoger geopend. De chipfondsen stonden bij de stijgers na de koersdalingen op dinsdag. Verder kwamen verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en fitnessketen Basic-Fit met kwartaalcijfers op het Damrak. Randstad was daarop een uitblinker in de MidKap.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse ketens van supermarktconcern Ahold Delhaize hebben hun websites weer aangeschakeld. Door de grote cyberaanval en vele problemen bij het bedrijf lagen de sites van deze zusterketens van Albert Heijn er meer dan een week uit.
1 uur geleden