Wall Street verheugd dat Trump ordelijke machtsoverdracht belooft
NEW YORK (AFN) - De Amerikaanse beurzen zijn donderdag met winsten aan de handel begonnen. Beleggers op Wall Street zijn blij dat president Donald Trump eindelijk een "ordelijke" machtsoverdracht heeft beloofd. Op de financiële markten wordt daarnaast gehoopt dat zijn opvolger Joe Biden snel met een omvangrijk nieuw steunpakket komt om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,5 procent in de plus op 30.977 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,8 procent tot 3780 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 1,4 procent bij op 12.920 punten.
Beleggers lieten zich woensdag al niet van de wijs brengen door de onlusten in Washington, waar aanhangers van Trump het Capitool hebben bestormd. Voor hen was het waardevoller dat de Democraten als winnaar uit de bus kwamen in de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in Georgia, omdat dat het voor Biden straks veel gemakkelijker maakt om zijn beleid uit te voeren.
Starbucks
Starbucks noteerde in de eerste handelsminuten 0,3 procent in de plus. De bekende koffieketen heeft laten weten dat financieel directeur Patrick Grismer volgend jaar opstapt. Hij wordt opgevolgd door Rachel Ruggeri, die nu al een hoge post bij het bedrijf bekleedt.
L Brands ging daarnaast bijna 2 procent vooruit. Het bedrijf achter lingeriemerk Victoria's Secret meldde dat de verkopen in de feestdagenperiode boven verwachting waren.
Verder heeft American Airlines (plus 1,6 procent) laten weten voorlopig geen alcohol meer te schenken op vluchten van en naar Washington. Volgens de luchtvaartmaatschappij gaat het om een voorzorgsmaatregel vanwege de onrust in de Amerikaanse hoofdstad. Ook Twitter (min 1,3 procent) en Facebook (plus 2,4 procent) kwamen in actie. Zij hebben de accounts van Trump tijdelijk afgesloten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.
3 uur geleden