Wall Street verder omlaag in afwachting nieuwe tarieven Trump
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag verder omlaag, na de zware verliezen op vrijdag. Beleggers kijken gespannen uit naar woensdag. Die dag is door de Amerikaanse president Donald Trump omgedoopt tot "Bevrijdingsdag in Amerika". Volgens Trump zijn de Verenigde Staten decennialang "uitgebuit" en met de invoering van wederkerige heffingen wil hij daaraan een einde maken en de eigen economie beschermen. Wederkerige heffingen zijn invoertarieven tegen landen die zelf ook heffingen op Amerikaanse producten hebben.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,7 procent lager op 41.274 punten. De brede S&P 500-index daalde 1,1 procent tot 5519 punten en techbeurs Nasdaq zakte 1,9 procent tot 16.987 punten. Vrijdag zakte de Nasdaq al 2,7 procent, door forse verliezen onder de grote Amerikaanse techbedrijven.
"We betwijfelen of de aanstaande 'Bevrijdingsdag' het einde van de tariefonzekerheid zal betekenen. De kans is zelfs groter dat die dag voor nog meer onzekerheid zal zorgen en voor koersdruk op de beurzen", zei een beleggingsstrateeg van de Britse bank HSBC.
Tegenmaatregelen
Beleggers vrezen dat de nieuwe heffingen van Trump zullen leiden tot tegenmaatregelen van handelspartners en tot een verdere escalatie van de handelsoorlog. Ook waarschuwen veel economen voor een hogere inflatie door de importtarieven en een mogelijke recessie in de Verenigde Staten. Zo verhoogde zakenbank Goldman Sachs de kans op een recessie in de VS van 20 naar 35 procent en werd de groeiprognose voor de Amerikaanse economie voor dit jaar verlaagd van 2 naar 1,5 procent.
Grote Amerikaanse techbedrijven als AI-chipbedrijf Nvidia (min 4,5 procent) gingen verder omlaag. Tesla zakte 6,7 procent, na een verlies van 3,5 procent op vrijdag. Investeringsbank Stifel verlaagde het koersdoel voor het aandeel door de tegenvallende verkopen en de politieke risico's rond de fabrikant van elektrische auto's. De laatste tijd zijn er veel protesten tegen Tesla-topman Elon Musk vanwege zijn werk voor president Trump.
Banenrapport
Naast de nieuwe ronde van handelstarieven van Trump wordt ook uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Fed-voorzitter Jerome Powell zal op vrijdag ook een toespraak houden.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
22 uur geleden