Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street verder omlaag door spanningen rond Oekraïne

Wall Street verder omlaag door spanningen rond Oekraïne

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met rode cijfers gesloten, na de stevige koersverliezen op vrijdag. De zorgen over een escalatie van het conflict tussen het Westen en Rusland rond Oekraïne bleven beleggers op Wall Street in de greep houden. De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat Rusland elk moment kan beginnen met een invasie van Oekraïne.

Verder hebben de VS de Amerikaanse ambassade in Kiev tijdelijk gesloten. Ondertussen roepen ook steeds meer westerse landen hun burgers op te vertrekken uit Oekraïne. Moskou ontkent plannen voor een invasie te hebben.

Naast de geopolitieke spanningen hing ook de rentevrees boven de markt. Beleggers vrezen dat de Amerikaanse centrale bank de rente sterker zal gaan verhogen om de hoge inflatie te beteugelen. Hogere rentes zijn slecht nieuws voor meer risicovolle beleggingen zoals aandelen. Bestuurder James Bullard van de Federal Reserve herhaalde maandag zijn standpunt dat de Fed agressiever moet zijn met het verhogen van de rente.

Dow Jones

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent lager op 34.566,17 punten. De brede S&P 500 ging 0,4 procent omlaag tot 4401,67 punten. De Nasdaq was vrijwel vlak op 13.790,92 punten. De techgraadmeter raakte vrijdag bijna 3 procent kwijt.

Bij de bedrijven was Splunk een opvallende stijger met een plus van 9 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil de fabrikant van netwerkapparatuur Cisco Systems het cloud-softwarebedrijf overnemen voor meer dan 20 miljard dollar. Het zou de grootste overnamedeal van Cisco (min 1,3 procent) ooit zijn.

Goodyear

Goodyear toonde wat herstel en dikte 1,6 procent aan. JPMorgan verhoogde het advies voor de bandenfabrikant na de koersval van dik 27 procent op vrijdag, die volgde op tegenvallende verwachtingen van het bedrijf.

Lockheed Martin verloor 2,4 procent. De fabrikant van onder meer gevechtsvliegtuigen ziet af van de overname van Aerojet Rocketdyne (min 5,6 procent). Lockheed Martin zou de fabrikant van raket-, hypersonische en elektrische voortstuwingssystemen voor 4,4 miljard dollar kopen, maar mededingingsautoriteiten lieten al doorschemeren de overname te willen blokkeren.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg met 2 procent tot 94,95 dollar. Eerder werd voor het eerst sinds 2014 zelfs even meer dan 95 dollar aangetikt. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 95,97 dollar per vat. De euro was 1,1295 dollar waard, tegen 1,1303 dollar bij het slot in Europa.

Meer uit Financieel

KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

7 minuten geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

9 minuten geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

37 minuten geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

1 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

1 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

2 uur geleden