Wall Street verder omlaag door spanningen rond Oekraïne
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met rode cijfers gesloten, na de stevige koersverliezen op vrijdag. De zorgen over een escalatie van het conflict tussen het Westen en Rusland rond Oekraïne bleven beleggers op Wall Street in de greep houden. De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat Rusland elk moment kan beginnen met een invasie van Oekraïne.
Verder hebben de VS de Amerikaanse ambassade in Kiev tijdelijk gesloten. Ondertussen roepen ook steeds meer westerse landen hun burgers op te vertrekken uit Oekraïne. Moskou ontkent plannen voor een invasie te hebben.
Naast de geopolitieke spanningen hing ook de rentevrees boven de markt. Beleggers vrezen dat de Amerikaanse centrale bank de rente sterker zal gaan verhogen om de hoge inflatie te beteugelen. Hogere rentes zijn slecht nieuws voor meer risicovolle beleggingen zoals aandelen. Bestuurder James Bullard van de Federal Reserve herhaalde maandag zijn standpunt dat de Fed agressiever moet zijn met het verhogen van de rente.
Dow Jones
De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent lager op 34.566,17 punten. De brede S&P 500 ging 0,4 procent omlaag tot 4401,67 punten. De Nasdaq was vrijwel vlak op 13.790,92 punten. De techgraadmeter raakte vrijdag bijna 3 procent kwijt.
Bij de bedrijven was Splunk een opvallende stijger met een plus van 9 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil de fabrikant van netwerkapparatuur Cisco Systems het cloud-softwarebedrijf overnemen voor meer dan 20 miljard dollar. Het zou de grootste overnamedeal van Cisco (min 1,3 procent) ooit zijn.
Goodyear
Goodyear toonde wat herstel en dikte 1,6 procent aan. JPMorgan verhoogde het advies voor de bandenfabrikant na de koersval van dik 27 procent op vrijdag, die volgde op tegenvallende verwachtingen van het bedrijf.
Lockheed Martin verloor 2,4 procent. De fabrikant van onder meer gevechtsvliegtuigen ziet af van de overname van Aerojet Rocketdyne (min 5,6 procent). Lockheed Martin zou de fabrikant van raket-, hypersonische en elektrische voortstuwingssystemen voor 4,4 miljard dollar kopen, maar mededingingsautoriteiten lieten al doorschemeren de overname te willen blokkeren.
De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg met 2 procent tot 94,95 dollar. Eerder werd voor het eerst sinds 2014 zelfs even meer dan 95 dollar aangetikt. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 95,97 dollar per vat. De euro was 1,1295 dollar waard, tegen 1,1303 dollar bij het slot in Europa.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
8 uur geleden