Wall Street verder omlaag door recessiezorgen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omlaag. De zorgen dat de centrale banken in hun strijd tegen de hoge inflatie een recessie zullen veroorzaken hield Wall Street in de greep. Om de inflatie te beteugelen hebben veel centrale banken, waaronder de Federal Reserve, de rentes verhoogd. Door de hogere leenkosten stroomt er minder geld de economie in en dat zou een economische krimp kunnen veroorzaken.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,6 procent lager op 30.546 punten en de brede S&P 500 verloor ook 1,6 procent, tot 3757 punten. Beide graadmeters koersen af op het grootste kwartaalverlies sinds de uitbraak van de coronapandemie in 2020. De S&P 500 heeft daarbij de slechtste eerste jaarhelft achter de rug sinds 1970. Techgraadmeter Nasdaq leverde 2 procent tot 10.952 punten en stevent af op het slechtste kwartaal sinds 2008.
Streamingdienst Netflix, die dit jaar al zo'n 70 procent van zijn beurswaarde verloor, zakte ruim 3 procent. Facebook-moederbedrijf Meta, dat in beurswaarde is gehalveerd sinds de start van het jaar, ging dik 1 procent omlaag.
Crypto
De aandacht bleef ook uitgaan naar de cryptobedrijven. Bitcoin, de grootste cryptomunt ter wereld, zakte kort weer even onder de 19.000 dollar en is dit jaar al bijna 60 procent in waarde gedaald. Cryptobeurs Coinbase en softwarebedrijf Microstrategy, dat veel bitcoin bezit, daalden rond de 8 procent.
Walgreens Boots Alliance kwam daarnaast met cijfers. De eigenaar van winkelketens Walgreens en Boots boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het aandeel daalde desondanks 5 procent.
Spirit Airlines
Spirit Airlines steeg juist zo'n 5 procent. De budgetmaatschappij heeft de stemming van aandeelhouders over de geplande fusie met Frontier Group (min 0,7 procent) uitgesteld tot 8 juli. Het uitstel volgt op de pogingen van concurrent JetBlue om de fusie te voorkomen door Spirit zelf over te nemen. JetBlue (min 5,3 procent) heeft al een aantal keren zijn bod op Spirit verhoogd.
De euro was 1,0415 dollar waard, tegenover 1,0475 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 108,27 dollar per vat. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 115,27 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland noemt schadeclaims voor het annuleren van bestelde oorlogsschepen ongegrond. Vrijdag werd bekend dat de Nederlandse scheepsbouwer Damen bijna 4,7 miljard euro eist van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar.
5 uur geleden