
Wall Street verder omhoog, Tesla toont fors herstel
NEW YORK (ANP) - Wall Street had maandag opnieuw de opgaande lijn te pakken. Beleggers trokken zich op aan berichten over een minder streng tarievenbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil dat er vanaf 2 april wederkerige importheffingen komen. Dat zijn heffingen tegen landen die invoertarieven op Amerikaanse producten hebben.
Volgens Trump worden de heffingen voor sommige landen gunstiger. "Ze hebben ons zoveel in rekening gebracht dat ik me schaam om hen te rekenen wat zij ons hebben aangerekend", aldus de president. Hij liet vrijdag al weten "flexibel" te zijn bij de invoering van de tarieven. Dat voedde de hoop bij beleggers dat hij zich vooral zal richten op landen die hoge tarieven hebben op Amerikaanse goederen.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,4 procent hoger op 42.583,32 punten. De S&P 500-index won 1,8 procent tot 5767,57 punten en techbeurs Nasdaq klom 2,3 procent tot 18.188,59 punten. Chipbedrijven als Nvidia wonnen tot ruim 3 procent door de hoop dat er geen extra tarieven voor de sector komen.
"Beleggers zijn wat opgelucht, maar tegelijkertijd zijn ze cynisch over hoe lang dit zal duren", zei een beleggingsexpert bij CFRA Research. "De oorzaken van deze correctie zijn niet verdwenen. Dat zijn de heffingen en de mogelijke impact ervan op economische groei, inflatie en bedrijfswinsten."
Autofabrikant Tesla herstelde van eerdere verliessessies met een koerssprong van bijna 12 procent. Het aandeel liet vorige week nog voor de negende week op rij een verlies zien. Het aandeel stond onder druk door afnemende verkopen. Ook krijgt topman Elon Musk veel kritiek op zijn rol als politiek adviseur in de regering Trump. Vrijdag won het aandeel al wel ruim 5 procent, nadat Musk zijn werknemers had opgeroepen om hun aandelen in Tesla niet te verkopen.
Cryptobeurs Coinbase en cryptominers als Mara Holdings en Riot Platforms schoten tot 18 procent omhoog, dankzij een sterke koersstijging van de bitcoin. Cloudbedrijf MicroStrategy, dat veel bitcoins bezit, klom ruim 10 procent.
AZEK Company werd verder ruim 17 procent meer waard. James Hardie Industries wil de in Chicago gevestigde fabrikant van outdoor-producten overnemen voor bijna 9 miljard dollar.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms heeft een deal gesloten van minstens 10 miljard dollar (ruim 8,6 miljard euro) met Google voor cloudcomputingdiensten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. De deal is onderdeel van de enorme investeringen van het socialemediabedrijf in kunstmatige intelligentie (AI).
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De stijging van de Nederlandse huizenprijzen is in juli verder afgezwakt. Daarmee lijkt de eerder geconstateerde toename van het aantal te koop staande woningen ook in het begin van het derde kwartaal een prijsdrukkend effect te hebben.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.
9 uur geledenPANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.
14 uur geleden