Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street verder omhoog na inflatiecijfer

Wall Street verder omhoog na inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag verder omhoog. Beleggers lieten zich niet van de wijs brengen door de hoge Amerikaanse inflatie, die in december verder opliep tot 7 procent. Dat is het hoogste niveau sinds 1982, maar binnen de verwachtingen van economen. De sterke prijsstijgingen worden voor een groot deel veroorzaakt door het snelle en krachtige economische herstel van de coronacrisis.

Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve verklaarde dinsdag al in de Amerikaanse Senaat dat de centrale bank niet zal aarzelen om de rente nog sterker te verhogen als de inflatie hoog blijft. Powell gaf daarbij wel aan dat hij verwacht dat de inflatiedruk dit jaar zal gaan afzwakken omdat de problemen bij de toelevering en transport van goederen en grondstoffen zouden moeten verminderen. In november bedroeg de inflatie 6,8 procent. Dat was ook al het hoogste niveau sinds 1982.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 36.335 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4728 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 15.275 punten.

Biogen

Biogen zakte 8,4 procent. Beleggers op Wall Street schrokken van het nieuws dat Medicare alleen de kosten dekt van het alzheimermedicijn Aduhelm van de farmaceut voor patiënten met vroege symptomen die deelnemen aan klinische onderzoeken. Analisten van Piper Sandler verlaagden het advies voor het aandeel.

Dish Network dikte ruim 3 procent aan. Volgens de New York Post voert de aanbieder van satelliet-tv weer fusiegesprekken met zijn branchegenoot DirecTV. In de afgelopen twintig jaar hebben de twee bedrijven herhaaldelijk onderhandelingen gevoerd over een mogelijke samenwerking.

Doordash

Maaltijdbezorger DoorDash profiteerde van een adviesverhoging door Evercore en steeg 4,2 procent. Betaalbedrijf PayPal kampte met een adviesverlaging door Jefferies en zakte 0,5 procent.

Ocugen liet weten dat een boosterprik van zijn kandidaat-vaccin Covaxin werkt tegen de omikronvariant en de deltavariant van het coronavirus. Het aandeel van de biotechnoloog steeg bijna 9 procent.

De euro was 1,1410 dollar waard, tegen 1,1363 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 82,00 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 84,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

50 minuten geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

51 minuten geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

1 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

2 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

3 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

3 uur geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

4 uur geleden