Wall Street verder omhoog na inflatiecijfer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag verder omhoog. Beleggers lieten zich niet van de wijs brengen door de hoge Amerikaanse inflatie, die in december verder opliep tot 7 procent. Dat is het hoogste niveau sinds 1982, maar binnen de verwachtingen van economen. De sterke prijsstijgingen worden voor een groot deel veroorzaakt door het snelle en krachtige economische herstel van de coronacrisis.
Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve verklaarde dinsdag al in de Amerikaanse Senaat dat de centrale bank niet zal aarzelen om de rente nog sterker te verhogen als de inflatie hoog blijft. Powell gaf daarbij wel aan dat hij verwacht dat de inflatiedruk dit jaar zal gaan afzwakken omdat de problemen bij de toelevering en transport van goederen en grondstoffen zouden moeten verminderen. In november bedroeg de inflatie 6,8 procent. Dat was ook al het hoogste niveau sinds 1982.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 36.335 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4728 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 15.275 punten.
Biogen
Biogen zakte 8,4 procent. Beleggers op Wall Street schrokken van het nieuws dat Medicare alleen de kosten dekt van het alzheimermedicijn Aduhelm van de farmaceut voor patiƫnten met vroege symptomen die deelnemen aan klinische onderzoeken. Analisten van Piper Sandler verlaagden het advies voor het aandeel.
Dish Network dikte ruim 3 procent aan. Volgens de New York Post voert de aanbieder van satelliet-tv weer fusiegesprekken met zijn branchegenoot DirecTV. In de afgelopen twintig jaar hebben de twee bedrijven herhaaldelijk onderhandelingen gevoerd over een mogelijke samenwerking.
Doordash
Maaltijdbezorger DoorDash profiteerde van een adviesverhoging door Evercore en steeg 4,2 procent. Betaalbedrijf PayPal kampte met een adviesverlaging door Jefferies en zakte 0,5 procent.
Ocugen liet weten dat een boosterprik van zijn kandidaat-vaccin Covaxin werkt tegen de omikronvariant en de deltavariant van het coronavirus. Het aandeel van de biotechnoloog steeg bijna 9 procent.
De euro was 1,1410 dollar waard, tegen 1,1363 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 82,00 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 84,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
12 uur geleden