Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na slechtste beursweek van 2023

Wall Street veert op na slechtste beursweek van 2023

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opgeveerd na de koersverliezen van vrijdag. Wall Street beleefde vorige week de slechtste beursweek van dit jaar door de inflatiezorgen. Die laaiden weer op doordat de favoriete maatstaf voor inflatie van de Federal Reserve hoger uitviel dan verwacht. Daardoor zal de Fed geneigd zijn de rentes langer te verhogen, wat ongunstig is voor de waardering van aandelen.

Beleggers lijken de inflatiezorgen echter even aan de kant te schuiven. Daarbij wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van grote Amerikaanse retailers als Target, Lowe's, Costco, Macy's en Best Buy, die later deze week naar buiten komen. Die cijfers geven mogelijk meer inzicht in hoeverre de Amerikaanse consumenten de hand op de knip houden vanwege de hogere prijzen.

De Dow-Jonesindex noteerde aan het begin van de handel 0,5 procent in de plus op 32972 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 3994 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,8 procent tot 11488 punten.

Pfizer

Pfizer verloor 1,4 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal voert de farmaceut gesprekken om biotechnologiebedrijf Seagen over te nemen. Eerder meldde de krant al dat concurrent Merck ook interesse zou hebben in Seagen, maar die overnamegesprekken leverden geen deal op. Seagen, dat een beurswaarde heeft van zo'n 30 miljard dollar, werd 11 procent hoger gezet.

Berkshire Hathaway ging een fractie omlaag. Het bedrijf van superbelegger Warren Buffett heeft afgelopen jaar flink verloren op zijn beleggingen. Uit de eigen activiteiten haalde Berkshire Hathaway wel een winst van 30,8 miljard dollar, omgerekend zo'n 29,1 miljard euro. Dat was meer dan de 27,5 miljard dollar van een jaar eerder. Berkshire Hathaway is onder meer actief in de verzekeringsbranche, spoorwegen en energiebedrijven.

Spoorwegbedrijf Union Pacific

Union Pacific dikte 9 procent aan. Het spoorwegbedrijf kondigde aan dit jaar een nieuwe topman te zullen benoemen. Het bedrijf komt daarmee tegemoet aan de eis van hedgefonds Soroban Capital Partners om de huidige topman Lance Fritz te vervangen.

Li Auto won 1 procent. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een notering heeft in New York, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal flink meer auto's af te leveren.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0561 dollar waard, tegen 1,0548 op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 76,21 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 82,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

14 minuten geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

32 minuten geleden
Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

9 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

10 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

12 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

13 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

13 uur geleden