Wall Street veert op na slechtste beursweek van 2023
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opgeveerd na de koersverliezen van vrijdag. Wall Street beleefde vorige week de slechtste beursweek van dit jaar door de inflatiezorgen. Die laaiden weer op doordat de favoriete maatstaf voor inflatie van de Federal Reserve hoger uitviel dan verwacht. Daardoor zal de Fed geneigd zijn de rentes langer te verhogen, wat ongunstig is voor de waardering van aandelen.
Beleggers lijken de inflatiezorgen echter even aan de kant te schuiven. Daarbij wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van grote Amerikaanse retailers als Target, Lowe's, Costco, Macy's en Best Buy, die later deze week naar buiten komen. Die cijfers geven mogelijk meer inzicht in hoeverre de Amerikaanse consumenten de hand op de knip houden vanwege de hogere prijzen.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het begin van de handel 0,5 procent in de plus op 32972 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 3994 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,8 procent tot 11488 punten.
Pfizer
Pfizer verloor 1,4 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal voert de farmaceut gesprekken om biotechnologiebedrijf Seagen over te nemen. Eerder meldde de krant al dat concurrent Merck ook interesse zou hebben in Seagen, maar die overnamegesprekken leverden geen deal op. Seagen, dat een beurswaarde heeft van zo'n 30 miljard dollar, werd 11 procent hoger gezet.
Berkshire Hathaway ging een fractie omlaag. Het bedrijf van superbelegger Warren Buffett heeft afgelopen jaar flink verloren op zijn beleggingen. Uit de eigen activiteiten haalde Berkshire Hathaway wel een winst van 30,8 miljard dollar, omgerekend zo'n 29,1 miljard euro. Dat was meer dan de 27,5 miljard dollar van een jaar eerder. Berkshire Hathaway is onder meer actief in de verzekeringsbranche, spoorwegen en energiebedrijven.
Spoorwegbedrijf Union Pacific
Union Pacific dikte 9 procent aan. Het spoorwegbedrijf kondigde aan dit jaar een nieuwe topman te zullen benoemen. Het bedrijf komt daarmee tegemoet aan de eis van hedgefonds Soroban Capital Partners om de huidige topman Lance Fritz te vervangen.
Li Auto won 1 procent. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een notering heeft in New York, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal flink meer auto's af te leveren.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0561 dollar waard, tegen 1,0548 op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 76,21 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 82,94 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
19 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
43 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie kijkt of nieuwe maatregelen nodig zijn om de economie te beschermen tegen Chinese producten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Brussel is in toenemende mate bezorgd over het groeiende handelstekort met China en de gevolgen daarvan voor Europese bedrijven.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden. Een ANP-verslaggever ter plaatse ziet dat de rijen in vertrekhallen 1 en 3 al beneden beginnen, waar ook de incheckbalies zijn. De drukte lijkt in de loop van de middag daarbij nog toe te nemen.
3 uur geleden