Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar

Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden dinsdag weer wat op na de slechtste beursdag in bijna twee jaar. De vrees voor een recessie in de Verenigde Staten veroorzaakte in de afgelopen dagen een verkoopgolf op Wall Street. Vooral de grote Amerikaanse techbedrijven, die dit jaar flink in waarde zijn gestegen, gingen in de uitverkoop door zorgen of de waarderingen van deze aandelen niet te hard zijn opgelopen. Ook stonden de beursgraadmeters voorafgaand aan de verkoopgolf op recordstanden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 38.654 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5206 punten. De Dow en S&P 500 zakten maandag respectievelijk 2,6 procent en 3 procent en leden daarmee de grootste dagverliezen sinds september 2022. De Nasdaq steeg 0,7 procent tot 16.312 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder nog ruim 3 procent.

Daarnaast wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank bij de volgende rentevergadering in september met een grotere renteverlaging van een half procentpunt komt. Voor de onrust op de beurzen werd gerekend op een verlaging van een kwart procentpunt. Volgens beleggers moet de Fed een inhaalslag maken, omdat de centrale bank te lang heeft gewacht met het verlagen van de leenkosten om de economie te stimuleren en een recessie te voorkomen.

Stijging omzet Uber

Uber steeg 4,3 procent. De taxi- en bezorgdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Caterpillar klom 0,6 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar boekte wel meer winst dankzij prijsverhogingen. Yum Brands won 4,4 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte minder omzet dan verwacht doordat consumenten terughoudender zijn geworden met hun uitgaven.

Nvidia klom 1,6 procent. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) zakte maandag nog ruim 6 procent. Die koersval volgde op berichten dat het bedrijf de lancering van zijn nieuwe AI-chips mogelijk moet uitstellen door ontwerpfouten.

Euro- en oliekoersen

Alphabet daalde 1 procent, na een koersverlies van bijna 5 procent een dag eerder. Een Amerikaanse rechter oordeelde maandag dat Google een illegaal monopolie heeft op onlinezoekopdrachten. Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaf aan in beroep te gaan tegen de uitspraak.

De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0960 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 72,90 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 76,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

18 minuten geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

2 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

2 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

3 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

3 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

3 uur geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

4 uur geleden