Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden dinsdag weer wat op na de slechtste beursdag in bijna twee jaar. De vrees voor een recessie in de Verenigde Staten veroorzaakte in de afgelopen dagen een verkoopgolf op Wall Street. Vooral de grote Amerikaanse techbedrijven, die dit jaar flink in waarde zijn gestegen, gingen in de uitverkoop door zorgen of de waarderingen van deze aandelen niet te hard zijn opgelopen. Ook stonden de beursgraadmeters voorafgaand aan de verkoopgolf op recordstanden.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 38.654 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5206 punten. De Dow en S&P 500 zakten maandag respectievelijk 2,6 procent en 3 procent en leden daarmee de grootste dagverliezen sinds september 2022. De Nasdaq steeg 0,7 procent tot 16.312 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder nog ruim 3 procent.
Daarnaast wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank bij de volgende rentevergadering in september met een grotere renteverlaging van een half procentpunt komt. Voor de onrust op de beurzen werd gerekend op een verlaging van een kwart procentpunt. Volgens beleggers moet de Fed een inhaalslag maken, omdat de centrale bank te lang heeft gewacht met het verlagen van de leenkosten om de economie te stimuleren en een recessie te voorkomen.
Stijging omzet Uber
Uber steeg 4,3 procent. De taxi- en bezorgdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Caterpillar klom 0,6 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar boekte wel meer winst dankzij prijsverhogingen. Yum Brands won 4,4 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte minder omzet dan verwacht doordat consumenten terughoudender zijn geworden met hun uitgaven.
Nvidia klom 1,6 procent. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) zakte maandag nog ruim 6 procent. Die koersval volgde op berichten dat het bedrijf de lancering van zijn nieuwe AI-chips mogelijk moet uitstellen door ontwerpfouten.
Euro- en oliekoersen
Alphabet daalde 1 procent, na een koersverlies van bijna 5 procent een dag eerder. Een Amerikaanse rechter oordeelde maandag dat Google een illegaal monopolie heeft op onlinezoekopdrachten. Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaf aan in beroep te gaan tegen de uitspraak.
De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0960 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 72,90 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 76,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
8 uur geleden