Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar

Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden dinsdag weer wat op na de slechtste beursdag in bijna twee jaar. De vrees voor een recessie in de Verenigde Staten veroorzaakte in de afgelopen dagen een verkoopgolf op Wall Street. Vooral de grote Amerikaanse techbedrijven, die dit jaar flink in waarde zijn gestegen, gingen in de uitverkoop door zorgen of de waarderingen van deze aandelen niet te hard zijn opgelopen. Ook stonden de beursgraadmeters voorafgaand aan de verkoopgolf op recordstanden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 38.654 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5206 punten. De Dow en S&P 500 zakten maandag respectievelijk 2,6 procent en 3 procent en leden daarmee de grootste dagverliezen sinds september 2022. De Nasdaq steeg 0,7 procent tot 16.312 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder nog ruim 3 procent.

Daarnaast wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank bij de volgende rentevergadering in september met een grotere renteverlaging van een half procentpunt komt. Voor de onrust op de beurzen werd gerekend op een verlaging van een kwart procentpunt. Volgens beleggers moet de Fed een inhaalslag maken, omdat de centrale bank te lang heeft gewacht met het verlagen van de leenkosten om de economie te stimuleren en een recessie te voorkomen.

Stijging omzet Uber

Uber steeg 4,3 procent. De taxi- en bezorgdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Caterpillar klom 0,6 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar boekte wel meer winst dankzij prijsverhogingen. Yum Brands won 4,4 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte minder omzet dan verwacht doordat consumenten terughoudender zijn geworden met hun uitgaven.

Nvidia klom 1,6 procent. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) zakte maandag nog ruim 6 procent. Die koersval volgde op berichten dat het bedrijf de lancering van zijn nieuwe AI-chips mogelijk moet uitstellen door ontwerpfouten.

Euro- en oliekoersen

Alphabet daalde 1 procent, na een koersverlies van bijna 5 procent een dag eerder. Een Amerikaanse rechter oordeelde maandag dat Google een illegaal monopolie heeft op onlinezoekopdrachten. Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaf aan in beroep te gaan tegen de uitspraak.

De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0960 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 72,90 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 76,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

4 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

5 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

6 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

7 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

7 uur geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

10 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

10 uur geleden