Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden dinsdag weer wat op na de slechtste beursdag in bijna twee jaar. De vrees voor een recessie in de Verenigde Staten veroorzaakte in de afgelopen dagen een verkoopgolf op Wall Street. Vooral de grote Amerikaanse techbedrijven, die dit jaar flink in waarde zijn gestegen, gingen in de uitverkoop door zorgen of de waarderingen van deze aandelen niet te hard zijn opgelopen. Ook stonden de beursgraadmeters voorafgaand aan de verkoopgolf op recordstanden.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 38.654 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5206 punten. De Dow en S&P 500 zakten maandag respectievelijk 2,6 procent en 3 procent en leden daarmee de grootste dagverliezen sinds september 2022. De Nasdaq steeg 0,7 procent tot 16.312 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder nog ruim 3 procent.
Daarnaast wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank bij de volgende rentevergadering in september met een grotere renteverlaging van een half procentpunt komt. Voor de onrust op de beurzen werd gerekend op een verlaging van een kwart procentpunt. Volgens beleggers moet de Fed een inhaalslag maken, omdat de centrale bank te lang heeft gewacht met het verlagen van de leenkosten om de economie te stimuleren en een recessie te voorkomen.
Stijging omzet Uber
Uber steeg 4,3 procent. De taxi- en bezorgdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Caterpillar klom 0,6 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar boekte wel meer winst dankzij prijsverhogingen. Yum Brands won 4,4 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte minder omzet dan verwacht doordat consumenten terughoudender zijn geworden met hun uitgaven.
Nvidia klom 1,6 procent. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) zakte maandag nog ruim 6 procent. Die koersval volgde op berichten dat het bedrijf de lancering van zijn nieuwe AI-chips mogelijk moet uitstellen door ontwerpfouten.
Euro- en oliekoersen
Alphabet daalde 1 procent, na een koersverlies van bijna 5 procent een dag eerder. Een Amerikaanse rechter oordeelde maandag dat Google een illegaal monopolie heeft op onlinezoekopdrachten. Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaf aan in beroep te gaan tegen de uitspraak.
De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0960 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 72,90 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 76,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
7 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
9 uur geleden