Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar

Wall Street veert op na slechtste beursdag in bijna twee jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden dinsdag weer wat op na de slechtste beursdag in bijna twee jaar. De vrees voor een recessie in de Verenigde Staten veroorzaakte in de afgelopen dagen een verkoopgolf op Wall Street. Vooral de grote Amerikaanse techbedrijven, die dit jaar flink in waarde zijn gestegen, gingen in de uitverkoop door zorgen of de waarderingen van deze aandelen niet te hard zijn opgelopen. Ook stonden de beursgraadmeters voorafgaand aan de verkoopgolf op recordstanden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 38.654 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5206 punten. De Dow en S&P 500 zakten maandag respectievelijk 2,6 procent en 3 procent en leden daarmee de grootste dagverliezen sinds september 2022. De Nasdaq steeg 0,7 procent tot 16.312 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder nog ruim 3 procent.

Daarnaast wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank bij de volgende rentevergadering in september met een grotere renteverlaging van een half procentpunt komt. Voor de onrust op de beurzen werd gerekend op een verlaging van een kwart procentpunt. Volgens beleggers moet de Fed een inhaalslag maken, omdat de centrale bank te lang heeft gewacht met het verlagen van de leenkosten om de economie te stimuleren en een recessie te voorkomen.

Stijging omzet Uber

Uber steeg 4,3 procent. De taxi- en bezorgdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Caterpillar klom 0,6 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar boekte wel meer winst dankzij prijsverhogingen. Yum Brands won 4,4 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte minder omzet dan verwacht doordat consumenten terughoudender zijn geworden met hun uitgaven.

Nvidia klom 1,6 procent. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) zakte maandag nog ruim 6 procent. Die koersval volgde op berichten dat het bedrijf de lancering van zijn nieuwe AI-chips mogelijk moet uitstellen door ontwerpfouten.

Euro- en oliekoersen

Alphabet daalde 1 procent, na een koersverlies van bijna 5 procent een dag eerder. Een Amerikaanse rechter oordeelde maandag dat Google een illegaal monopolie heeft op onlinezoekopdrachten. Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaf aan in beroep te gaan tegen de uitspraak.

De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0960 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 72,90 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 76,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

3 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

5 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

8 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

9 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden