Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na recente verliesbeurten

Wall Street veert op na recente verliesbeurten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag na opening wat opgeveerd na de recente stevige verliesbeurten. Beleggers schoven de zorgen over de stijgende rentes op de obligatiemarkten even aan de kant. De rentes zitten in de lift door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank het belangrijkste rentetarief dit jaar flink gaat verhogen om de hard oplopende inflatie te beteugelen.

Voorbeurs kwamen er nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt naar buiten. Zo bleek dat het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering afgelopen week is gestegen naar het hoogste niveau sinds oktober.

Ook gaat de aandacht uit naar de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten. Na de slotbel komt streamingdienst Netflix (plus 1,1 procent) als eerste grote technologiebedrijf met cijfers. Beleggers zijn vooral benieuwd naar de aanwas van nieuwe abonnees van het bedrijf.

American Arlines

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent hoger op 35.169 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 4555 punten. De Nasdaq steeg 1 procent tot 14.501 punten. De techgraadmeter kwam woensdag in het zogeheten correctiegebied terecht. Dat wil zeggen dat de index met meer dan 10 procent is gedaald ten opzichte van het laatste hoogtepunt.

American Airlines won ruim 1 procent. De luchtvaartmaatschappij boekte in het vierde kwartaal de hoogste omzet sinds de coronapandemie. Over het hele jaar leed het bedrijf wel opnieuw een verlies. De omzet in het eerste kwartaal zal volgens het bedrijf 20 tot 22 procent onder het niveau van dezelfde periode in 2019, het jaar voor de pandemie, liggen.

United Airlines, dat ook met cijfers kwam, steeg 0,8 procent. De luchtvaartmaatschappij waarschuwde dat de omikronvariant een negatief effect op de boekingen heeft gehad. Het herstel van de coronacrisis wordt daardoor vertraagd.

Travelers

Travelers dikte 3,1 procent aan dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de grootste verzekeraar van de Verenigde Staten.

Ford zakte 3 procent na een adviesverlaging. Volgens analisten van Jefferies is het aandeel te hard gestegen. De automaker is in een jaar tijd 130 procent meer waard geworden door optimisme over de elektrische voertuigen die het concern in ontwikkeling heeft.

Meta won bijna 2 procent. Socialmediaplatform Instagram, onderdeel van het moederbedrijf van Facebook, gaat influencers de mogelijkheid geven om betaalde abonnementen aan te bieden aan hun fans.

Meer uit Financieel

Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

39 minuten geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

1 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

2 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

4 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

4 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

5 uur geleden