Wall Street veert op na opmerkingen WHO
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten de handel uit gegaan, na eerder op de dag flink in het rood te hebben gestaan. Beleggers verwerkten opmerkingen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Die instantie noemde de uitbraak van het nieuwe coronavirus weliswaar een internationale noodsituatie, maar verklaarde tegelijkertijd dat beperkingen van handel of reizen niet nodig zijn.
De Dow-Jonesindex eindigde de sessie 0,4 procent hoger op 28.859,44 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,3 procent omhoog tot 3283,66 punten en techbeurs Nasdaq won 0,3 procent tot 9298,93 punten.
Beleggers kregen ook een reeks handelsberichten van grote beursfondsen voor de kiezen. Facebook verloor na een teleurstellende handelsupdate 6,1 procent, wat gelijk staat aan tientallen miljarden dollars aan beurswaarde. De socialmediagigant had te maken met sterk gestegen kosten, onder andere door maatregelen voor het bestrijden van nepnieuws. Ook groeide de omzet in het vierde kwartaal in het laagste tempo in de geschiedenis van het bedrijf.
Coca-Cola
Softwarereus Microsoft wist beleggers wel te bekoren. Het concern dikte 2,8 procent aan na sterke resultaten, met name dankzij succes met clouddiensten. Fabrikant van elektrische auto's Tesla werd ruim 10 procent meer waard, na zijn tweede kwartaal op rij met winst en een recordomzet voor het bedrijf.
Frisdrankreus Coca-Cola won 3,3 procent na het openen van de boeken. Het bedrijf voerde de omzet in het laatste kwartaal fors op dankzij de populariteit van zijn suikervrije drankjes, koffie en thee. Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen, waren telecomreus Verizon (min 0,3 procent), defensiebedrijf Northrop Grumman (plus 0,5 procent) en chemieconcern DuPont (min 8,3 procent).
De euro was 1,1033 dollar waard, tegenover 1,1028 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,1 procent in prijs tot 52,75 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 58,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.
51 minuten geledenBORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.
52 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
3 uur geleden