Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na opmerkingen WHO

Wall Street veert op na opmerkingen WHO

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten de handel uit gegaan, na eerder op de dag flink in het rood te hebben gestaan. Beleggers verwerkten opmerkingen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Die instantie noemde de uitbraak van het nieuwe coronavirus weliswaar een internationale noodsituatie, maar verklaarde tegelijkertijd dat beperkingen van handel of reizen niet nodig zijn.

De Dow-Jonesindex eindigde de sessie 0,4 procent hoger op 28.859,44 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,3 procent omhoog tot 3283,66 punten en techbeurs Nasdaq won 0,3 procent tot 9298,93 punten.

Beleggers kregen ook een reeks handelsberichten van grote beursfondsen voor de kiezen. Facebook verloor na een teleurstellende handelsupdate 6,1 procent, wat gelijk staat aan tientallen miljarden dollars aan beurswaarde. De socialmediagigant had te maken met sterk gestegen kosten, onder andere door maatregelen voor het bestrijden van nepnieuws. Ook groeide de omzet in het vierde kwartaal in het laagste tempo in de geschiedenis van het bedrijf.

Coca-Cola

Softwarereus Microsoft wist beleggers wel te bekoren. Het concern dikte 2,8 procent aan na sterke resultaten, met name dankzij succes met clouddiensten. Fabrikant van elektrische auto's Tesla werd ruim 10 procent meer waard, na zijn tweede kwartaal op rij met winst en een recordomzet voor het bedrijf.

Frisdrankreus Coca-Cola won 3,3 procent na het openen van de boeken. Het bedrijf voerde de omzet in het laatste kwartaal fors op dankzij de populariteit van zijn suikervrije drankjes, koffie en thee. Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen, waren telecomreus Verizon (min 0,3 procent), defensiebedrijf Northrop Grumman (plus 0,5 procent) en chemieconcern DuPont (min 8,3 procent).

De euro was 1,1033 dollar waard, tegenover 1,1028 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,1 procent in prijs tot 52,75 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 58,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

8 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

21 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

22 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden