Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na opmerkingen WHO

Wall Street veert op na opmerkingen WHO

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten de handel uit gegaan, na eerder op de dag flink in het rood te hebben gestaan. Beleggers verwerkten opmerkingen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Die instantie noemde de uitbraak van het nieuwe coronavirus weliswaar een internationale noodsituatie, maar verklaarde tegelijkertijd dat beperkingen van handel of reizen niet nodig zijn.

De Dow-Jonesindex eindigde de sessie 0,4 procent hoger op 28.859,44 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,3 procent omhoog tot 3283,66 punten en techbeurs Nasdaq won 0,3 procent tot 9298,93 punten.

Beleggers kregen ook een reeks handelsberichten van grote beursfondsen voor de kiezen. Facebook verloor na een teleurstellende handelsupdate 6,1 procent, wat gelijk staat aan tientallen miljarden dollars aan beurswaarde. De socialmediagigant had te maken met sterk gestegen kosten, onder andere door maatregelen voor het bestrijden van nepnieuws. Ook groeide de omzet in het vierde kwartaal in het laagste tempo in de geschiedenis van het bedrijf.

Coca-Cola

Softwarereus Microsoft wist beleggers wel te bekoren. Het concern dikte 2,8 procent aan na sterke resultaten, met name dankzij succes met clouddiensten. Fabrikant van elektrische auto's Tesla werd ruim 10 procent meer waard, na zijn tweede kwartaal op rij met winst en een recordomzet voor het bedrijf.

Frisdrankreus Coca-Cola won 3,3 procent na het openen van de boeken. Het bedrijf voerde de omzet in het laatste kwartaal fors op dankzij de populariteit van zijn suikervrije drankjes, koffie en thee. Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen, waren telecomreus Verizon (min 0,3 procent), defensiebedrijf Northrop Grumman (plus 0,5 procent) en chemieconcern DuPont (min 8,3 procent).

De euro was 1,1033 dollar waard, tegenover 1,1028 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,1 procent in prijs tot 52,75 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 58,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

1 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

4 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

5 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

5 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

6 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

7 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

7 uur geleden