Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na banenrapport ADP

Wall Street veert op na banenrapport ADP

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten een meevallend rapport van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat cijfer geldt als een voorproefje van het belangrijke arbeidsmarktrapport van de overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.

Volgens ADP nam de werkgelegenheid in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten met 103.000 arbeidsplaatsen toe in november. Dat zijn er minder dan verwacht. Economen rekenden in doorsnee op een aanwas van 130.000 banen.

In het banencijfer van vrijdag wordt ook de werkgelegenheid bij de Amerikaanse overheid meegenomen. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Als de arbeidsmarkt sterk afkoelt kan de Fed mogelijk eerder de rente verlagen. Volgende week komt de centrale bank met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.

Nieuwe chips

De Dow-Jonesindex stond kort na opening 0,3 procent hoger op 36.224 punten. De bredere S&P 500 won 0,3 procent op 4582 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg eenzelfde percentage tot 14.269 punten.

Nvidia werd 0,8 procent hoger gezet. Het chipbedrijf zei te werken aan nieuwe chips voor China die voldoen aan de regels van de Amerikaanse overheid rond exportbeperkingen voor de Chinese markt.

ExxonMobil

ExxonMobil ging 0,4 procent omlaag. Het grote olie- en gasconcern zei de inkoop van eigen aandelen te willen vergroten. Volgend jaar wil ExxonMobil voor 20 miljard dollar aan aandelen inkopen. Dit jaar gaat het om 17,5 miljard dollar. Ook wil het bedrijf meer geld steken in nieuwe projecten. In oktober maakte ExxonMobil nog bekend branchegenoot Pioneer Natural Resources over te nemen voor 60 miljard dollar.

Plug Power, dat actief is met waterstofbrandstofcellen, kreeg een afwaardering van het beleggingsadvies door Morgan Stanley en leverde 5,7 procent aan waarde in. Analisten van de zakenbank maken zich zorgen over de financiën van Plug Power. Huizenbouwer Toll Brothers meldde beter dan verwachte cijfers en dat werd beloond met een winst van ruim 3 procent.

Meer uit Financieel

Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

1 uur geleden
Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

2 uur geleden
Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

8 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

8 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

9 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

9 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

10 uur geleden