Wall Street veert op na banenrapport ADP
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten een meevallend rapport van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat cijfer geldt als een voorproefje van het belangrijke arbeidsmarktrapport van de overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.
Volgens ADP nam de werkgelegenheid in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten met 103.000 arbeidsplaatsen toe in november. Dat zijn er minder dan verwacht. Economen rekenden in doorsnee op een aanwas van 130.000 banen.
In het banencijfer van vrijdag wordt ook de werkgelegenheid bij de Amerikaanse overheid meegenomen. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Als de arbeidsmarkt sterk afkoelt kan de Fed mogelijk eerder de rente verlagen. Volgende week komt de centrale bank met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.
Nieuwe chips
De Dow-Jonesindex stond kort na opening 0,3 procent hoger op 36.224 punten. De bredere S&P 500 won 0,3 procent op 4582 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg eenzelfde percentage tot 14.269 punten.
Nvidia werd 0,8 procent hoger gezet. Het chipbedrijf zei te werken aan nieuwe chips voor China die voldoen aan de regels van de Amerikaanse overheid rond exportbeperkingen voor de Chinese markt.
ExxonMobil
ExxonMobil ging 0,4 procent omlaag. Het grote olie- en gasconcern zei de inkoop van eigen aandelen te willen vergroten. Volgend jaar wil ExxonMobil voor 20 miljard dollar aan aandelen inkopen. Dit jaar gaat het om 17,5 miljard dollar. Ook wil het bedrijf meer geld steken in nieuwe projecten. In oktober maakte ExxonMobil nog bekend branchegenoot Pioneer Natural Resources over te nemen voor 60 miljard dollar.
Plug Power, dat actief is met waterstofbrandstofcellen, kreeg een afwaardering van het beleggingsadvies door Morgan Stanley en leverde 5,7 procent aan waarde in. Analisten van de zakenbank maken zich zorgen over de financiën van Plug Power. Huizenbouwer Toll Brothers meldde beter dan verwachte cijfers en dat werd beloond met een winst van ruim 3 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
11 uur geleden