Wall Street veert op na banenrapport ADP
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten een meevallend rapport van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat cijfer geldt als een voorproefje van het belangrijke arbeidsmarktrapport van de overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.
Volgens ADP nam de werkgelegenheid in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten met 103.000 arbeidsplaatsen toe in november. Dat zijn er minder dan verwacht. Economen rekenden in doorsnee op een aanwas van 130.000 banen.
In het banencijfer van vrijdag wordt ook de werkgelegenheid bij de Amerikaanse overheid meegenomen. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Als de arbeidsmarkt sterk afkoelt kan de Fed mogelijk eerder de rente verlagen. Volgende week komt de centrale bank met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.
Nieuwe chips
De Dow-Jonesindex stond kort na opening 0,3 procent hoger op 36.224 punten. De bredere S&P 500 won 0,3 procent op 4582 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg eenzelfde percentage tot 14.269 punten.
Nvidia werd 0,8 procent hoger gezet. Het chipbedrijf zei te werken aan nieuwe chips voor China die voldoen aan de regels van de Amerikaanse overheid rond exportbeperkingen voor de Chinese markt.
ExxonMobil
ExxonMobil ging 0,4 procent omlaag. Het grote olie- en gasconcern zei de inkoop van eigen aandelen te willen vergroten. Volgend jaar wil ExxonMobil voor 20 miljard dollar aan aandelen inkopen. Dit jaar gaat het om 17,5 miljard dollar. Ook wil het bedrijf meer geld steken in nieuwe projecten. In oktober maakte ExxonMobil nog bekend branchegenoot Pioneer Natural Resources over te nemen voor 60 miljard dollar.
Plug Power, dat actief is met waterstofbrandstofcellen, kreeg een afwaardering van het beleggingsadvies door Morgan Stanley en leverde 5,7 procent aan waarde in. Analisten van de zakenbank maken zich zorgen over de financiën van Plug Power. Huizenbouwer Toll Brothers meldde beter dan verwachte cijfers en dat werd beloond met een winst van ruim 3 procent.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
3 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
6 uur geleden