Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont weinig beweging richting einde sterk jaar

Wall Street toont weinig beweging richting einde sterk jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten woensdag weinig beweging zien. Met nog drie handelsdagen te gaan deden beleggers het rustig aan richting het einde van een zeer sterk beursjaar op Wall Street. De stemming onder Amerikaanse investeerders is al weken positief door de verwachting dat de Federal Reserve de rente volgend jaar weer zal gaan verlagen. De kans dat de centrale bank de rente in maart 2024 al gaat verlagen wordt door de markt geschat op 70 procent.

De handel verliep verder relatief rustig, aangezien veel grote marktpartijen hun boeken voor dit jaar al hebben gesloten. Ook was er weinig richtinggevend nieuws. Later deze week komen er nog enkele Amerikaanse macro-economische publicaties naar buiten, waaronder het aantal wekelijkse steunaanvragen en de olievoorraden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 37.494 punten. De bredere S&P 500 ging een fractie omhoog tot 4778 punten en de techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent op 15.107 punten. Wall Street was dinsdag op tweede kerstdag ook openen. De graadmeters sloten toen met kleine winsten.

Hoogste koers ooit

De Dow, de graadmeter van de dertig grootste bedrijven in de Verenigde Staten, schommelt rond de hoogste koers ooit en stevent af op een jaarwinst van zo'n 13 procent. De brede S&P 500-index doet het nog beter en stevent af op een winst van 24 procent in 2023. De Nasdaq is dit jaar al 44 procent in waarde gestegen en koerst daarmee af op de grootste jaarwinst sinds 2003.

De koerswinsten van de graadmeters zijn vooral te danken aan de zogeheten Magnificent 7, die bestaat uit de techbedrijven Microsoft, Amazon, Facebook-moeder Meta, Apple, Google-eigenaar Alphabet, chipbedrijf Nvidia en Tesla. Sinds begin 2023 is AI-chipmaker Nvidia al meer dan verdrievoudigd in waarde, terwijl Meta en Tesla ruim zijn verdubbeld. Amazon won 80 procent en Apple, Alphabet en Microsoft zijn met bijna 60 procent gestegen.

Chipfabriek

Intel klom woensdag 1 procent. De Amerikaanse chipfabrikant won een dag eerder ruim 5 procent. Die opmars volgde op de instemming van de Israëlische regering met een subsidie van 3,2 miljard dollar voor een nieuwe chipfabriek van 25 miljard dollar die Intel van plan is te bouwen in het zuiden van Israël.

Tesla werd 1,4 procent meer waard. Volgens persbureau Bloomberg bereidt de fabrikant van elektrische auto's zich voor op de introductie van een vernieuwde versie van zijn SUV Model Y vanuit zijn fabriek in Shanghai. De productie van Model Y zou waarschijnlijk medio 2024 van start gaan.

De euro was 1,1041 dollar waard, tegen 1,1014 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 75,42 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 81,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse regering mag banden met AI-bedrijf niet verbreken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.

48 minuten geleden
Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

8 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

10 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

11 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

11 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

13 uur geleden