Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont licht herstel

Wall Street toont licht herstel

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten aan de handel begonnen. Daarmee tonen ze iets van herstel na de forse verliezen van maandag, toen de drie belangrijkste graadmeters diep in het rood sloten wegens zorgen rond het coronavirus.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,4 procent hoger op 28.044 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 3234 punten en technologiegraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 9271 punten.

De forse verliezen van maandag volgden op de uitbraak van het coronavirus in Noord-Italië in het weekend. De explosieve toename van het aantal besmettingen in dat land maakte duidelijk dat het virus een steeds internationaler probleem wordt. Beleggers houden berichten over de verdere toename van het aantal besmettingen buiten China scherp in de gaten.

Home Depot

Diverse grote beursfondsen kwamen met updates over de financiële gevolgen van de epidemie. Zo stelde creditcardbedrijf Mastercard (min 1 procent) zijn verwachtingen over de omzetgroei dit kwartaal naar beneden bij, doordat het coronavirus een rem zet op internationale reizen en aanverwante aankopen.

Verder kwam Home Depot met cijfers over het vierde kwartaal. De doe-het-zelfketen meldde een toename van de vergelijkbare verkopen en won circa 2 procent. Warenhuisketen Macy's overtrof in het laatste kwartaal van 2019 de gemiddelde winstverwachtingen op Wall Street, geholpen door sterke verkopen rond de feestdagen. Het aandeel ging bijna 3 procent omhoog.

Meer uit Financieel

Kwallen leggen opnieuw reactoren van Franse kerncentrale stil

GRAVELINES (ANP/DPA) - Kwallen hebben er opnieuw voor gezorgd dat reactoren van een kerncentrale in Frankrijk zijn stilgezet. De dieren zorgden er eerder deze maand ook al voor dat de grootste Franse kerncentrale niet op volledige capaciteit kon draaien.

25 minuten geleden
Beurswaarde Nvidia met honderden miljarden omhoog na cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York na het openen van de boeken. Het aandeel werd zo'n 7 procent hoger gezet. Omdat de beurswaarde van Nvidia al boven de 5 biljoen dollar lag, betekent deze koersstijging dat er rond de 350 miljard dollar aan beurswaarde bij is gekomen.

1 uur geleden
Inzamelen statiegeldflesjes ook dit jaar onder de norm

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar worden minder statiegeldblikjes en -flessen ingezameld dan wettelijk vereist, verwacht de daarvoor verantwoordelijke stichting Verpact. Wel nadert de inzameling bij blikjes mogelijk de doelstelling van 90 procent.

2 uur geleden
Unilever zoekt koper voor bekend mosterdmerk Colman's

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Unilever gaat zijn bekende mosterdmerk Colman's verkopen. Daarmee wil het concern zorgen over de mededinging wegnemen, nu het zijn voedingsmiddelenactiviteiten samenvoegt met het Amerikaanse McCormick. Het gezamenlijke mosterdmarktaandeel wordt anders mogelijk te groot.

2 uur geleden
Gegevens passagiers buitgemaakt bij datalek op Britse luchthavens

MANCHESTER (ANP) - De exploitant van de Britse luchthavens van Manchester, Londen Stansted en East Midlands is getroffen door een datalek, waarbij ook gegevens van passagiers zijn buitgemaakt. Manchester Airports Group meldde donderdag dat "een onbevoegde derde partij een hoeveelheid klantgegevens" in handen heeft gekregen.

3 uur geleden
EU herhaalt: Meta moet 'verslavend ontwerp' platforms aanpakken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel verwacht dat Meta het "verslavende ontwerp" van zijn platforms in Europa aanpakt, meldt de Europese Commissie donderdag. Dit volgt op een schikking van het techbedrijf in meerdere Amerikaanse staten over vergaande beperkingen op het gebruik van Facebook en Instagram door tieners. De Europese Commissie concludeerde in juni al dat Meta in overtreding was met digitale EU-regels met het verslavende ontwerp van Instagram en Facebook.

3 uur geleden
Kioxia en Sandisk investeren miljarden in productie geheugenchips

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Kioxia en Sandisk zijn van plan meer dan 5 biljoen yen (ongeveer 27 miljard euro) te investeren in de uitbreiding van de productiecapaciteit in Japan. Het Japanse Kioxia en zijn Amerikaanse productiepartner Sandisk willen daarmee de productie van geheugenchips, een belangrijk onderdeel voor AI-datacenters, flink opschroeven.

4 uur geleden