Wall Street toont licht herstel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten aan de handel begonnen. Daarmee tonen ze iets van herstel na de forse verliezen van maandag, toen de drie belangrijkste graadmeters diep in het rood sloten wegens zorgen rond het coronavirus.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,4 procent hoger op 28.044 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 3234 punten en technologiegraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 9271 punten.
De forse verliezen van maandag volgden op de uitbraak van het coronavirus in Noord-Italië in het weekend. De explosieve toename van het aantal besmettingen in dat land maakte duidelijk dat het virus een steeds internationaler probleem wordt. Beleggers houden berichten over de verdere toename van het aantal besmettingen buiten China scherp in de gaten.
Home Depot
Diverse grote beursfondsen kwamen met updates over de financiële gevolgen van de epidemie. Zo stelde creditcardbedrijf Mastercard (min 1 procent) zijn verwachtingen over de omzetgroei dit kwartaal naar beneden bij, doordat het coronavirus een rem zet op internationale reizen en aanverwante aankopen.
Verder kwam Home Depot met cijfers over het vierde kwartaal. De doe-het-zelfketen meldde een toename van de vergelijkbare verkopen en won circa 2 procent. Warenhuisketen Macy's overtrof in het laatste kwartaal van 2019 de gemiddelde winstverwachtingen op Wall Street, geholpen door sterke verkopen rond de feestdagen. Het aandeel ging bijna 3 procent omhoog.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
4 uur geleden