
Wall Street toont krachtig herstel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen toonden maandag krachtig herstel na de zware koersverliezen van vorige week. De belangrijkste beursgraadmeters in New York zetten hun sterkste dagwinst neer in meer dan een jaar. Wall Street lijkt erop te rekenen dat centrale banken met steunmaatregelen komen om zo de impact van het nieuwe coronavirus te verzachten.
De Dow-Jonesindex ging 5,1 procent hoger de handel uit, op 26.703,32 punten. De S&P 500 won 4,6 procent tot 3090,23 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 4,5 procent bij op 8952,16 punten. De graadmeters kenden vorige week nog de grootste verliezen sinds de financiële crisis, door angst voor de economische impact van het coronavirus.
De Amerikaanse koepel van centrale banken verklaarde eerder al klaar te staan om gepast op te treden tegen de economische gevolgen van het virus. Er wordt nu verwacht dat de Federal Reserve later deze maand met een renteverlaging zal komen. Minister van Financiën Steven Mnuchin en Witte Huis-adviseur Larry Kudlow zouden er volgens ingewijden zelfs voorstander van zijn als de Fed eerder al met een soort noodingreep zou komen.
JD.com
De in New York genoteerde Chinese webwinkel JD.com won meer dan 12 procent, geholpen door beter dan verwachte resultaten. JD.com gaf aan voor het lopende kwartaal op een omzetgroei van meer dan 10 procent te rekenen ondanks de impact van het coronavirus.
De aandacht gaat ook uit naar motorfietsenfabrikant Harley-Davidson (plus 1,9 procent) na het onverwachte vertrek van topman Matt Levatich. Farmaceut Gilead won daarnaast bijna 9 procent. De samenwerkingspartner van het in Amsterdam genoteerde Galapagos neemt Forty Seven over voor bijna 5 miljard dollar. Dat biotechbedrijf werkt aan een vernieuwend medicijn tegen kanker.
De euro was 1,1133 dollar waard, tegen 1,1147 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. De olieprijzen veerden op na de recente val. Een vat Amerikaanse olie werd 5,8 procent duurder op 47,36 dollar. Brentolie kostte 6 procent meer op 52,63 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met een heffing van 25 procent tegen Apple als het bedrijf zijn iPhones niet in de Verenigde Staten maakt. Het techconcern maakt de meeste van zijn iPhones in China en heeft momenteel geen smartphonefabrieken in de VS.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kan vanaf 1 juni importheffingen van 50 procent gaan opleggen op goederen uit de Europese Unie.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - Albert Heijn-moederbedrijf Ahold Delhaize had vorig jaar interesse om de Franse supermarktketen Carrefour over te nemen. Volgens informatie van het Franse nieuwsmedium La Lettre, waar meerdere vakmedia over schrijven, liepen daar eind vorig jaar gesprekken over. Die waren naar verluidt in januari alweer afgelopen, omdat een overname tot een te machtige positie in België en Roemenië zou hebben geleid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in maart meer goederen ingevoerd voorafgaand aan de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Het CPB spreekt van een mogelijk anticipatie-effect: Amerikaanse bedrijven importeerden extra goederen vooruitlopend op de dreigende tariefsverhogingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV dreigt volgende maand met landelijke acties in de afvalsector tegen het plan van het kabinet om een geplande heffing op plastic voor bedrijven te schrappen. De 567 miljoen euro die de maatregel vanaf 2028 jaarlijks moest opleveren wordt afgewenteld op afvalverwerkers, vreest de vakbond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer Tom Beugelsdijk heeft vlak voor zijn kort geding tegen gokaanbieder Unibet alsnog inzage gekregen in zijn gokverliezen. Die gegevens probeerde de voormalig verdediger van ADO Den Haag (34) via de rechter in handen te krijgen, om zo een geschatte 100.000 euro terug te eisen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft Nederland gevraagd de exportbeperkingen voor halfgeleiders te versoepelen. Dat zei de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, na een ontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi in Beijing.
3 uur geleden