Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont krachtig herstel

Wall Street toont krachtig herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen toonden maandag krachtig herstel na de zware koersverliezen van vorige week. De belangrijkste beursgraadmeters in New York zetten hun sterkste dagwinst neer in meer dan een jaar. Wall Street lijkt erop te rekenen dat centrale banken met steunmaatregelen komen om zo de impact van het nieuwe coronavirus te verzachten.

De Dow-Jonesindex ging 5,1 procent hoger de handel uit, op 26.703,32 punten. De S&P 500 won 4,6 procent tot 3090,23 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 4,5 procent bij op 8952,16 punten. De graadmeters kenden vorige week nog de grootste verliezen sinds de financiële crisis, door angst voor de economische impact van het coronavirus.

De Amerikaanse koepel van centrale banken verklaarde eerder al klaar te staan om gepast op te treden tegen de economische gevolgen van het virus. Er wordt nu verwacht dat de Federal Reserve later deze maand met een renteverlaging zal komen. Minister van Financiën Steven Mnuchin en Witte Huis-adviseur Larry Kudlow zouden er volgens ingewijden zelfs voorstander van zijn als de Fed eerder al met een soort noodingreep zou komen.

JD.com

De in New York genoteerde Chinese webwinkel JD.com won meer dan 12 procent, geholpen door beter dan verwachte resultaten. JD.com gaf aan voor het lopende kwartaal op een omzetgroei van meer dan 10 procent te rekenen ondanks de impact van het coronavirus.

De aandacht gaat ook uit naar motorfietsenfabrikant Harley-Davidson (plus 1,9 procent) na het onverwachte vertrek van topman Matt Levatich. Farmaceut Gilead won daarnaast bijna 9 procent. De samenwerkingspartner van het in Amsterdam genoteerde Galapagos neemt Forty Seven over voor bijna 5 miljard dollar. Dat biotechbedrijf werkt aan een vernieuwend medicijn tegen kanker.

De euro was 1,1133 dollar waard, tegen 1,1147 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. De olieprijzen veerden op na de recente val. Een vat Amerikaanse olie werd 5,8 procent duurder op 47,36 dollar. Brentolie kostte 6 procent meer op 52,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

42 minuten geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

43 minuten geleden
Britse minister bezorgd om overname omroep ITV, overweegt ingreep

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.

1 uur geleden
AH kijkt of het donaties aan voedselbanken kan uitbreiden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.

1 uur geleden
Fusiebedrijf AkzoNobel en Axalta gaat Axanzo heten

AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.

1 uur geleden
Consumentenbond wil dat EU meer kijkt naar repareren kapotte tv's

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat de EU bij nieuwe duurzaamheidsregels voor producten meer inzet op het repareren van kapotte televisies. Volgens de Europese regels moeten bepaalde producten voldoen aan eisen voor onder meer repareerbaarheid en de Europese Commissie werkt aan nieuwe regels voor tv's. Maar reparatie dreigt daarbij te weinig aandacht te krijgen, stelt de Consumentenbond.

1 uur geleden
AI-aandelen verder omlaag op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager begonnen, na de verliezen een dag eerder. Vooral techgraadmeter Nasdaq moest het opnieuw ontgelden door de aanhoudende wereldwijde verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen. Financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave en een hogere Amerikaanse inflatie versterkten de zorgen bij beleggers over stijgende leenkosten voor bedrijven en de houdbaarheid van de enorme investeringen in AI-infrastructuur.

2 uur geleden