Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont krachtig herstel

Wall Street toont krachtig herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen toonden maandag krachtig herstel na de zware koersverliezen van vorige week. De belangrijkste beursgraadmeters in New York zetten hun sterkste dagwinst neer in meer dan een jaar. Wall Street lijkt erop te rekenen dat centrale banken met steunmaatregelen komen om zo de impact van het nieuwe coronavirus te verzachten.

De Dow-Jonesindex ging 5,1 procent hoger de handel uit, op 26.703,32 punten. De S&P 500 won 4,6 procent tot 3090,23 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 4,5 procent bij op 8952,16 punten. De graadmeters kenden vorige week nog de grootste verliezen sinds de financiële crisis, door angst voor de economische impact van het coronavirus.

De Amerikaanse koepel van centrale banken verklaarde eerder al klaar te staan om gepast op te treden tegen de economische gevolgen van het virus. Er wordt nu verwacht dat de Federal Reserve later deze maand met een renteverlaging zal komen. Minister van Financiën Steven Mnuchin en Witte Huis-adviseur Larry Kudlow zouden er volgens ingewijden zelfs voorstander van zijn als de Fed eerder al met een soort noodingreep zou komen.

JD.com

De in New York genoteerde Chinese webwinkel JD.com won meer dan 12 procent, geholpen door beter dan verwachte resultaten. JD.com gaf aan voor het lopende kwartaal op een omzetgroei van meer dan 10 procent te rekenen ondanks de impact van het coronavirus.

De aandacht gaat ook uit naar motorfietsenfabrikant Harley-Davidson (plus 1,9 procent) na het onverwachte vertrek van topman Matt Levatich. Farmaceut Gilead won daarnaast bijna 9 procent. De samenwerkingspartner van het in Amsterdam genoteerde Galapagos neemt Forty Seven over voor bijna 5 miljard dollar. Dat biotechbedrijf werkt aan een vernieuwend medicijn tegen kanker.

De euro was 1,1133 dollar waard, tegen 1,1147 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. De olieprijzen veerden op na de recente val. Een vat Amerikaanse olie werd 5,8 procent duurder op 47,36 dollar. Brentolie kostte 6 procent meer op 52,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

1 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

2 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

3 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

3 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

4 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

5 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

5 uur geleden