Wall Street toont klein herstel, Pfizer omlaag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger van start gegaan, maar de openingswinsten moesten gedurende de handelsdag grotendeels weer worden ingeleverd. De stemming werd vooral gedrukt door aanhoudende zorgen over de inflatie.
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een kleine plus van 0,2 procent op 32.889,09 punten. De breder samengestelde S&P 500 eindigde 0,3 procent hoger op 3982,24 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,6 procent tot 11.466,98 punten.
Wall Street beleefde vorige week zijn slechtste beursweek tot nu toe dit jaar als gevolg van inflatiezorgen en een stijgende rente. Door de aanhoudende hoge inflatie is de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank voorlopig doorgaat met renteverhogingen. Dat is echter ongunstig voor de waardering van aandelen.
Overnameplannen Pfizer
Beleggers deden het ook voorzichtig aan met het oog op de resultaten van grote Amerikaanse retailers als Target, Lowe's, Costco, Macy's en Best Buy, die later deze week naar buiten komen. Die cijfers geven mogelijk meer inzicht in hoeverre de Amerikaanse consumenten de hand op de knip houden vanwege de hogere prijzen.
Pfizer verloor 2,3 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal voert de farmaceut gesprekken om biotechnologiebedrijf Seagen over te nemen. Eerder meldde de krant al dat concurrent Merck ook interesse zou hebben in Seagen, maar die overnamegesprekken leverden geen deal op. Seagen, dat een beurswaarde heeft van zo'n 30 miljard dollar, werd ruim 10 procent hoger gezet.
Berkshire Hathaway
Berkshire Hathaway ging een fractie omhoog. Het bedrijf van superbelegger Warren Buffett heeft afgelopen jaar flink verloren op zijn beleggingen. Uit de eigen activiteiten haalde Berkshire Hathaway wel een winst van 30,8 miljard dollar, omgerekend zo'n 29,1 miljard euro. Dat was meer dan de 27,5 miljard dollar van een jaar eerder. Berkshire Hathaway is onder meer actief in de verzekeringsbranche, spoorwegen en energiebedrijven.
Union Pacific maakte een koerssprong van ruim 9 procent. Het spoorwegbedrijf kondigde aan dit jaar een nieuwe topman te zullen benoemen. Het bedrijf komt daarmee tegemoet aan de eis van hedgefonds Soroban Capital Partners om de huidige topman Lance Fritz te vervangen.
Li Auto en dollar- en oliekoers
Li Auto sloot met een plus van ruim 2 procent. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een notering heeft in New York, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal flink meer auto's af te leveren.
De euro was 1,0608 dollar waard, tegen 1,0548 op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent minder op 75,60 dollar per vat. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 82,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.
16 minuten geledenBARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.
55 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
14 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
16 uur geleden