Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont herstel van eerder verlies, Salesforce onderuit

Wall Street toont herstel van eerder verlies, Salesforce onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden woensdag weer wat herstel na de verliesbeurt een dag eerder. Salesforce ging daarentegen onderuit na tegenvallende vooruitzichten van het Amerikaanse softwarebedrijf. Beleggers lijken er verder op te gokken dat het economische herstel niet zal ontsporen door de nieuwe coronavariant Omikron. Uit cijfers van loonstrookverwerker ADP bleek daarnaast dat het aantal banen in het Amerikaanse bedrijfsleven in november sterker dan verwacht is toegenomen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,8 procent in de plus op 34.741 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent tot 4617 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg ook 1,1 procent, tot 15.700 punten.

De zorgen over de Omikron-variant zijn nog niet verdwenen, ook al verklaarde topman Ugur Sahin van de Duitse vaccinmaker BioNTech tegen persbureau Reuters dat het coronavaccin van BioNTech en Pfizer waarschijnlijk goede bescherming biedt tegen een ernstig ziekteverloop van de variant en ziekenhuisopnames zal voorkomen. Het Amerikaanse Pfizer verloor dik 1 procent en BioNTech ruim 3 procent.

Salesforce

Salesforce raakte meer dan 5 procent kwijt. Het softwarebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de verwachtingen voor het lopende kwartaal vielen tegen. Ook kondigde het bedrijf aan Bret Taylor tot medetopman te benoemen, naast de huidige topman Marc Benioff. Taylor werkt sinds de overname van zijn softwarebedrijf Quip in 2016 bij Salesforce.

Hewlett Packard Enterprise verloor verder circa 1 procent na een tegenvallende omzet van de IT-dienstverlener. Maaltijdbezorger DoorDash profiteerde van een adviesverhoging door effectenhuis Gordon Haskett en steeg bijna 2 procent.

Olieprijzen

De grote Amerikaanse olieproducenten ExxonMobil en Chevron profiteerden van de heropleving van de olieprijzen en dikten tot 2 procent aan. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 68,25 dollar en Brentolie werd 3,1 procent duurder op 71,34 dollar.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de uitlatingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over een mogelijke snellere afbouw van de coronasteun om de inflatie te beteugelen. De euro was 1,1352 dollar waard, tegen 1,1277 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

8 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

8 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

12 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

12 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

13 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

13 uur geleden