
Wall Street toont herstel na stevige minnen eerder deze week
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke winsten gesloten. Daarmee werd wat herstel getoond van de stevige koersdalingen eerder deze week door zorgen bij beleggers over het handelsbeleid van president Donald Trump. Handelaren op Wall Street schoven daarbij ook een tegenvallend cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen aan de kant.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,7 procent hoger op 41.488,19 punten en de brede S&P 500 klom 2,1 procent tot 5638,94 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq won 2,6 procent tot 17.754,09 punten, geholpen door grote techbedrijven als Nvidia en Tesla die plussen van meer dan 5 procent lieten zien.
Over de hele week zijn er wel opnieuw minnen voor de hoofdgraadmeters in New York omdat er zorgen zijn dat Trump een wereldwijde handelsoorlog kan ontketenen. De economie van de Verenigde Staten zou daardoor in een recessie kunnen belanden.
Heffingen
Amerikaanse consumenten maken zich ook steeds meer zorgen over de heffingen van Trump omdat die de inflatie in de VS kunnen aanjagen. Volgens de Universiteit van Michigan is het vertrouwen gezakt naar het laagste niveau in meer dan twee jaar. Volgens de onderzoekers zijn de inflatieverwachtingen duidelijk gestegen.
Tegelijkertijd zijn huishoudens nog somberder geworden over de eigen financiën, aldus het onderzoek. De consumentenbestedingen zijn de motor van de Amerikaanse economie. Huishoudens kunnen door een dalend vertrouwen terughoudender worden met hun bestedingen en dat kan de groei van 's werelds grootste economie ondermijnen.
Ulta Beauty en Rubrik
Bij de bedrijven was Ulta Beauty een opvallende stijger met een plus van bijna 14 procent. De cosmeticaketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Branchegenoot Elf Beauty liftte mee met een plus van ruim 8 procent.
Ook clouddatabeheerder en cybersecuritybedrijf Rubrik deed het erg goed met een koerssprong van bijna 28 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten.
Euro en olie
De euro was 1,0883 dollar waard, tegen 1,0887 dollar bij het sluiten van de Europese markten eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 67,15 dollar en Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 70,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
3 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
4 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
4 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
7 uur geleden