Wall Street toont herstel na eerdere koersval om rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De indices op Wall Street toonden donderdag herstel, na flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst.
De Dow-Jonesindex steeg 1 procent tot 38.519,84 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4906,19 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 1,3 procent tot 15.361,64 punten.
Meta Platforms steeg 1,2 procent. Het moederbedrijf van Facebook komt na het sluiten van de beurs met resultaten over het afgelopen kwartaal. Verder meldde persbureau Reuters gedurende de handelsdag dat Meta van plan is dit jaar een nieuwe chip in te zetten in zijn datacenters. Daarmee kunnen toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) worden ondersteund. De chip, een verbeterde versie van een eerdere, zou Meta kunnen helpen om minder afhankelijk te worden van de markt dominerende Nvidia-chips.
Nieuwe series en films
Naast de resultaten van Meta, keken beleggers uit naar de resultaten van webwinkelconcern Amazon en techconcern Apple, die ook na het sluiten van de beurs bekend worden. Deze bedrijven sloten de handelsdag respectievelijk 2,9 procent en 1,3 procent hoger af.
Netflix steeg 0,6 procent. De streamingdienst heeft nieuwe series en films onthuld die dit jaar te zien zullen zijn. Een van de series is van de makers van Game of Thrones met de titel '3 Body Problem" gebaseerd op een Chinese roman. Die verschijnt op 21 maart en gaat over een verhaal waarin de mensheid contact heeft gelegd met een buitenaardse beschaving. De serie speelt zich deels af in het hedendaagse Londen.
Productieverlagingen
De olieprijzen gingen eerder op de dag nog flink omhoog, nadat oliekartel OPEC+ had aangegeven vast te houden aan de voorgenomen productieverlagingen dit kwartaal. De olieproducerende landen uit de groep beslissen begin maart of die beperkingen, waarmee zij de olieprijzen willen stutten, ook het tweede kwartaal willen doorzetten. De prijzen liepen echter weer terug na het nieuws dat Hamas en Israël mogelijk dicht bij een wapenstilstand zijn. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 73,84 dollar. Brentolie werd 2,2 procent meer waard op 78,75 dollar per vat.
De euro was 1,0871 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
13 uur geleden