Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont herstel na eerdere koersval om rentebesluit Fed

Wall Street toont herstel na eerdere koersval om rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De indices op Wall Street toonden donderdag herstel, na flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst.

De Dow-Jonesindex steeg 1 procent tot 38.519,84 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4906,19 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 1,3 procent tot 15.361,64 punten.

Meta Platforms steeg 1,2 procent. Het moederbedrijf van Facebook komt na het sluiten van de beurs met resultaten over het afgelopen kwartaal. Verder meldde persbureau Reuters gedurende de handelsdag dat Meta van plan is dit jaar een nieuwe chip in te zetten in zijn datacenters. Daarmee kunnen toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) worden ondersteund. De chip, een verbeterde versie van een eerdere, zou Meta kunnen helpen om minder afhankelijk te worden van de markt dominerende Nvidia-chips.

Nieuwe series en films

Naast de resultaten van Meta, keken beleggers uit naar de resultaten van webwinkelconcern Amazon en techconcern Apple, die ook na het sluiten van de beurs bekend worden. Deze bedrijven sloten de handelsdag respectievelijk 2,9 procent en 1,3 procent hoger af.

Netflix steeg 0,6 procent. De streamingdienst heeft nieuwe series en films onthuld die dit jaar te zien zullen zijn. Een van de series is van de makers van Game of Thrones met de titel '3 Body Problem" gebaseerd op een Chinese roman. Die verschijnt op 21 maart en gaat over een verhaal waarin de mensheid contact heeft gelegd met een buitenaardse beschaving. De serie speelt zich deels af in het hedendaagse Londen.

Productieverlagingen

De olieprijzen gingen eerder op de dag nog flink omhoog, nadat oliekartel OPEC+ had aangegeven vast te houden aan de voorgenomen productieverlagingen dit kwartaal. De olieproducerende landen uit de groep beslissen begin maart of die beperkingen, waarmee zij de olieprijzen willen stutten, ook het tweede kwartaal willen doorzetten. De prijzen liepen echter weer terug na het nieuws dat Hamas en Israël mogelijk dicht bij een wapenstilstand zijn. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 73,84 dollar. Brentolie werd 2,2 procent meer waard op 78,75 dollar per vat.

De euro was 1,0871 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.

Meer uit Financieel

Gemeenten vergunden helft minder tijdelijke woningen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.

20 minuten geleden
Verkoop nieuwe benzineauto's vorige maand gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.

42 minuten geleden
Recorduitgaven aan WK-reclames verwacht ondanks tijdverschil

DEN HAAG (ANP) - De Oranje-reclames zullen de komende weken weer volop te zien zijn. Supermarktketens als Jumbo en Albert Heijn en KNVB-hoofdsponsor ING presenteren deze week weer grote campagnes rond het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de NPO verkoopt, verwacht hogere uitgaven dan tijdens het EK van 2024 in Duitsland en het WK van 2022 in Qatar.

46 minuten geleden
Samsung-medewerkers ontvangen miljoenenpremies voor chipproductie

SEJONG (ANP) - Vakbonden en bedrijfsvertegenwoordigers bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung hebben een akkoord goedgekeurd waarin de chipmedewerkers gigantische premies worden beloofd.

1 uur geleden
Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

7 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

8 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

9 uur geleden