Wall Street toont herstel na eerdere koersval om rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De indices op Wall Street toonden donderdag herstel, na flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst.
De Dow-Jonesindex steeg 1 procent tot 38.519,84 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4906,19 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 1,3 procent tot 15.361,64 punten.
Meta Platforms steeg 1,2 procent. Het moederbedrijf van Facebook komt na het sluiten van de beurs met resultaten over het afgelopen kwartaal. Verder meldde persbureau Reuters gedurende de handelsdag dat Meta van plan is dit jaar een nieuwe chip in te zetten in zijn datacenters. Daarmee kunnen toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) worden ondersteund. De chip, een verbeterde versie van een eerdere, zou Meta kunnen helpen om minder afhankelijk te worden van de markt dominerende Nvidia-chips.
Nieuwe series en films
Naast de resultaten van Meta, keken beleggers uit naar de resultaten van webwinkelconcern Amazon en techconcern Apple, die ook na het sluiten van de beurs bekend worden. Deze bedrijven sloten de handelsdag respectievelijk 2,9 procent en 1,3 procent hoger af.
Netflix steeg 0,6 procent. De streamingdienst heeft nieuwe series en films onthuld die dit jaar te zien zullen zijn. Een van de series is van de makers van Game of Thrones met de titel '3 Body Problem" gebaseerd op een Chinese roman. Die verschijnt op 21 maart en gaat over een verhaal waarin de mensheid contact heeft gelegd met een buitenaardse beschaving. De serie speelt zich deels af in het hedendaagse Londen.
Productieverlagingen
De olieprijzen gingen eerder op de dag nog flink omhoog, nadat oliekartel OPEC+ had aangegeven vast te houden aan de voorgenomen productieverlagingen dit kwartaal. De olieproducerende landen uit de groep beslissen begin maart of die beperkingen, waarmee zij de olieprijzen willen stutten, ook het tweede kwartaal willen doorzetten. De prijzen liepen echter weer terug na het nieuws dat Hamas en Israël mogelijk dicht bij een wapenstilstand zijn. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 73,84 dollar. Brentolie werd 2,2 procent meer waard op 78,75 dollar per vat.
De euro was 1,0871 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
4 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
9 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
9 uur geleden