Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont herstel na eerdere koersval om rentebesluit Fed

Wall Street toont herstel na eerdere koersval om rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De indices op Wall Street toonden donderdag herstel, na flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst.

De Dow-Jonesindex steeg 1 procent tot 38.519,84 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4906,19 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 1,3 procent tot 15.361,64 punten.

Meta Platforms steeg 1,2 procent. Het moederbedrijf van Facebook komt na het sluiten van de beurs met resultaten over het afgelopen kwartaal. Verder meldde persbureau Reuters gedurende de handelsdag dat Meta van plan is dit jaar een nieuwe chip in te zetten in zijn datacenters. Daarmee kunnen toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) worden ondersteund. De chip, een verbeterde versie van een eerdere, zou Meta kunnen helpen om minder afhankelijk te worden van de markt dominerende Nvidia-chips.

Nieuwe series en films

Naast de resultaten van Meta, keken beleggers uit naar de resultaten van webwinkelconcern Amazon en techconcern Apple, die ook na het sluiten van de beurs bekend worden. Deze bedrijven sloten de handelsdag respectievelijk 2,9 procent en 1,3 procent hoger af.

Netflix steeg 0,6 procent. De streamingdienst heeft nieuwe series en films onthuld die dit jaar te zien zullen zijn. Een van de series is van de makers van Game of Thrones met de titel '3 Body Problem" gebaseerd op een Chinese roman. Die verschijnt op 21 maart en gaat over een verhaal waarin de mensheid contact heeft gelegd met een buitenaardse beschaving. De serie speelt zich deels af in het hedendaagse Londen.

Productieverlagingen

De olieprijzen gingen eerder op de dag nog flink omhoog, nadat oliekartel OPEC+ had aangegeven vast te houden aan de voorgenomen productieverlagingen dit kwartaal. De olieproducerende landen uit de groep beslissen begin maart of die beperkingen, waarmee zij de olieprijzen willen stutten, ook het tweede kwartaal willen doorzetten. De prijzen liepen echter weer terug na het nieuws dat Hamas en Israƫl mogelijk dicht bij een wapenstilstand zijn. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 73,84 dollar. Brentolie werd 2,2 procent meer waard op 78,75 dollar per vat.

De euro was 1,0871 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

5 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

7 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

8 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

8 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

9 uur geleden