Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont herstel bij opening

Wall Street toont herstel bij opening

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend. Daarmee tonen ze iets van herstel na de zware verliezen van de afgelopen dagen, toen de beurzen diep in het rood sloten wegens zorgen over de verspreiding van het nieuwe coronavirus.

De Dow-Jonesindex begon 0,9 procent hoger op 27.307 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 3159 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 1,3 procent tot 9082 punten.

Het Chinese technologieconcern Weibo, met een beursnotering in New York, ging kort na de openingsbel verrassend 3,1 procent vooruit. De onderneming waarschuwde dat de omzet over het eerste kwartaal tot wel 20 procent lager uit kan vallen dan een jaar eerder als gevolg van de virusuitbraak in China. Het eveneens in New York genoteerde moederbedrijf Sina won 2,1 procent.

Disney weet ook de aandacht op zich gericht. Topman Bob Iger, onder wiens leiding het entertainmentconcern Lucasfilm overnam, legt zijn functie neer. Het aandeel werd dik 1 procent lager gezet.

Meer uit Financieel

Fraudehelpdesk krijgt meer meldingen, vooral valse telefoontjes

APELDOORN (ANP) - De Fraudehelpdesk heeft in de eerste helft van dit jaar veel meer fraudemeldingen binnengekregen. Valse telefoontjes waarbij mensen worden benaderd door nep-helpdesks zijn volgens de organisatie een "duidelijk groeiend probleem". Ook ziet de Fraudehelpdesk een flinke toename in het aantal meldingen over misleidende verkoop, bijvoorbeeld klusbedrijven die extreme tarieven vragen.

1 uur geleden
Hugo Boss gaat prijzen verhogen, deels door importheffingen

METZINGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse modehuis Hugo Boss is van plan om wereldwijd de prijzen van zijn producten te verhogen, deels om de impact van de Amerikaanse importheffingen op te vangen. China is uitgezonderd van de prijsverhogingen. In het Aziatische land kampt het bedrijf met een zwakkere vraag van consumenten.

1 uur geleden
Chipbedrijven bij dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam. In de ochtendhandel werden de koersen van Besi en ASMI nog gestuwd door positief ontvangen resultaten van Infineon, een Duitse chipmaker. Later op de dag moesten de bedrijven hun winsten echter weer inleveren. Besi eindigde onderaan bij de hoofdfondsen, met een verlies van 2,6 procent. ASMI en ASML verloren tot 1 procent.

1 uur geleden
CNBC: Trump heeft vier kandidaten voor opvolging Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een lijst van vier kandidaten die de huidige voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell kunnen opvolgen. Dit meldde hij dinsdag in een interview met nieuwszender CNBC. De termijn van Powell loopt in mei 2026 af.

2 uur geleden
Toezichthouder: verhoging kansspelbelasting mist beoogde effect

DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de belasting op gokken eerder dit jaar heeft niet het beoogde effect gehad. De kansspelbelasting ging per 1 januari van 30,5 naar 34,2 procent, met als doel het verhogen van de inkomsten voor de overheid. Maar onderzoek van de Kansspelautoriteit (Ksa) wijst uit dat de belastinginkomsten juist zijn gedaald.

3 uur geleden
Pfizer bij winnaars op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Pfizer behoorde dinsdag bij de winnaars op de beurzen in New York. De farmaceut profiteerde afgelopen kwartaal van kostenbesparingen en boekte meer winst dan verwacht. Ook werd de verwachting voor het hele jaar verhoogd. Het aandeel steeg 4 procent.

3 uur geleden
KFC verkoopt meer kip in Europa, maar minder in VS

LOUISVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Kipketen KFC verkoopt de laatste tijd meer kip en andere snacks in Europa. Ook in het Midden-Oosten, waar eerder nog sprake was van boycots tegen de Amerikaanse keten, gingen de verkopen omhoog. Alleen in thuismarkt de Verenigde Staten is de omzet afgelopen kwartaal gedaald.

4 uur geleden